Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś naprawiał cewki zestawami z USA?


Gość szczureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczureczek

Mam takie małe pytanie jak w temacie. Po wymianie świec, czyszczeniu przepływki i adaptacji obroty dalej spadają i przy szybszym ruszaniu silnik lekko przerwie. Myślę, że to cewka któraś pada. Zamówię używkę z Polski, a tą uszkodzoną z auta rozbiorę. Widziałem takie zestawy naprawcze http://www.autopartsworld.com/results/?PN=4294940916&N=0&VN=4294967178+4294967085+4294965650+4294967062+4294966877&Nr=AND(universal:0) Te pierwsze są tańsze, ale to jakieś patyczaki bez tych gumek i sprężynek... Ktoś ma zdanie na ten temat? Bo raczej to tu się chyba coś wypala czy uzwojenie na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1973/115

Cześć,

Dolna część cewki - ten plastikowy element, w którym jest sprężynka nie pada. Uszkadza się uzwojenie "góra", które jest zalaze żywicą. Sam przekładałem z padniętej cewki ten dolny plastik do innej sprawnej "góry" i wszystko było ok. Co do naprawy "góry " cewki, - tu już musiałby się wypowiedzieć magik elektronik :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Tak właśnie myślałem, miałem nadzieję, że ukrusza się ta dolna część, a nie uzwojenie. Widziałem nówki na e-bayu po 75 $ a więc nie jakoś strasznie i chyba za jakiś czas zmienię u siebie wszystkie dla świętego spokoju bo dużo latam w trasy a ciężkie jest dojście u mnie do 3, bo są pod dolotem.

 

Ale może póki działają warto to wymienić, wtedy uzwojenie nie dostanie tak po d*pie? Jak myślicie? Przecież to guma też dostaje po d*pie. Tu są przegrzania pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w silniku vq30De w Infiniti miał zdjętą obudowę silnika, pytałem dlaczego to odpowiedział, ze przegrzewały się cewki.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...