Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka rezerwy paliwa


erp.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy jak naprawić kontrolkę ( lampka z dystrybutorem )rezerwy paliwa. Sprawa wygląda następująco - wskaźnik poziomu paliwa działa lecz kontrolka przy niskim stanie paliwa przestała się zapalać, nysska stanęła nawet na drodze z braku paliwa. Myślałem że to sporadyczny wypadek ( coś się zawiesiło ), lecz niestety nie. Po demontażu całego ustrojstwa ze zbiornika ( pływak i co tam jeszcze było ) sprawdziłem kostkę na krótko były 3 przewody po ich łączeniu po 2 wskaźniki pokazywały raz pełen zbiornik raz pusty i oczywiście zapaliła się nieszczęsna kontrolka rezerwy ( stąd wniosek że żarówka jest dobra ). Na końcu doszedłem do wniosku że to takie małe coś w kształcie baterii AA jest uszkodzone ( podłączone są do tego 2 kabelki ). I teraz dylemat czy ktoś wie jak to naprawić lub czym zamienić? Proszę o podpowiedzi z góry dziękuje pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie zapalającej się kontrolki paliwa ( rysunek dystrybutora )rozwiązany. tak jak wcześniej pisałem wykluczyłem przepaloną żaróweczkę. znalazłem na alledrogo coś z NISSANA P10 co było podobne wyglądem ( chodziło mi o sam przedmiot podobny do baterii AA ) zakupiłem na szrocie cały czujnik wraz z pływakiem i wskaźnikiem poziomu paliwa bo rozkompletować się nie dało koszt 39zł i znowu wszystko działa..

Edytowane przez erp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Zadam pytanie tutaj żeby nie zaśmiecać. Przy jakim poziomie paliwa zapala Wam się kontrolka rezerwy? Bo mi jak wskazówka dochodzi do czerwonego to się nie zapala. Nawet nie wiem czy działa kontrolka bo nie chciałem dalej jeździć gdy skazówka przekraczała czerwoną kreskę (nie wiem jaki będzie skutek braku paliwa :) ) Dodam że jak wskazówka dojdzie do czerwonego pola to zawsze tankuje i wchodzi ok 70l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jak wskazówka dojdzie do czerwonego pola to zawsze tankuje i wchodzi ok 70l.

Mam podobny problem z kontrolką, przetestuję to jak kupię mały kanisterek :-), natomiast też tankuję jak mam na czerwonym polu i wchodzi mi 58 litrów, ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze i ja zagadnę w temacie rezerwy mianowicie ile wam wchodzi paliwka od momentu pierwszego błysku kontrolki do zalania pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie mianowicie jest troche inny problem, ostatnio wracałem z dłuższej trasy i zauważyłem jak wskaźnik spadł na początek czerwonego pola, rezerwa się nie zapaliła po przejechaniu kolejnych 100 km dochodził wskaźnik do pogrubionego pola czeronego a kotrolka się nie zapalił jak zgasiłem silnik i odpaliłem na nowo to już rezerwa się paliła a pod korek weszło mi 68,65l.troche się zdziwiłem gdyż wskaźnik pokasywał "dno" zbiornika i myślałem że na oparach dojade do stacji. Taki urok naszych aut czy u mnie cos nie tak, dodam ze pierwszy raz testowałem zapalenie się rezerwy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę temat,

Czy ktoś walczył ostatnio z kontrolką "Rezerwy"? Po raz kolejny mam niski stan paliwa w baku a ona nie zapala się. Chcę to wykonać samemu więc czekam na jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka wychodzi z budy za tylnym lewym nadkolem, później wtyczka, wiązka po ramie biegnie na prawą stronę, znowu wtyczka ... i nastęna wiązka do pokrywy zbiornika

Zeby dostać się tam gdzie Czifu kieruje musisz w podłodze bagażnika odkręcić wizjer ... prawdopodobnie tam właśnie jest usterka, chociaż u mnie była akurat we wtyczce 

cały opis dotyczy benzynowej V6, ale wiązki pewnie tak samo są poprowadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzebałem fotkę tego dekielka na necie, cztery śruby :)

Zobaczę tam wtyczkę, może tam jest usterka. Czy zwierając poszczególne piny na wtyczce będę miał informację w postaci zapalonej kontroli i zgaszonej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę zobaczysz (wymacasz) z tyłu, na brzegu zbiornika 

nie wiem jak to jest z pinami u Ciebie, u mnie w zbiorniku jest jeszcze pompa (chyba 5-6 przewodów dochodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...