Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 1.6 16V Piszczenie z przodu


Gość sergio99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem tzn. czasami przy skręcaniu (delikatnym w lewo) z przodu wydobywa się dziwne piszczenie lecz dzieje się to nie zawsze. Sprawdzałem już zaciski klocki i stwierdzam że to nie to. Czy mogą być to łożyska? Jutro zabieram się do wymiany kompletu gdyż po sprawdzeniu stwierdzam że szumią. Proszę o jakieś sugestie. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pare lat temu problem z łożyskiem.Przy ruszaniu lub na dohamowaniu odzywał sie metaliczny dzwięk tak jak by ktoś łamał zardzewiałą ocynkowaną blachę(taki specyficzny w swoim rodzaju dźwięczny metaliczny) :) Żaden mechanik nic na to nie poradził.Zaciągłem ręczny i ruszałem na zmianę to w przód,to w tył i dźwięk się nasilał.Myślę więc że to klocki lub zaciski,lecz to nie było to ponieważ czyściłem wszystko konserwowałem i dmuchałem i huchałem.Jak się potem okazało wywaliło łożysko lecz w taki nietypowy sposób że nie było ani luzu ani nie buczało mimo to że podniosłem auto na lewarku i dałem mej ukochanej na trzecim biegu do oporu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem tzn. czasami przy skręcaniu (delikatnym w lewo) z przodu wydobywa się dziwne piszczenie lecz dzieje się to nie zawsze. Sprawdzałem już zaciski klocki i stwierdzam że to nie to. Czy mogą być to łożyska? Jutro zabieram się do wymiany kompletu gdyż po sprawdzeniu stwierdzam że szumią. Proszę o jakieś sugestie. Dziękuje i pozdrawiam

Mam podobnie, problemem u mnie jest skorodowana i troche pokrzywiona blacha osłaniająca tarcze. Jak skręcam to naciska na nia wachacz i dociska sie do krawędzi tarczy i popiskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Łożyska wymienione i powiem wam ze chyba poskutkowało. Na obecną chwilę nie słyszę żadnego piszczenia lecz nie miałem jeszcze okazji dokładnie go przetestować. Ale jedno jest pewne nastała cisza:) Dzięki za sugestie i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...