Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Pompa nie podaje paliwa 2.0TD


Snagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim nissanem mianowicie wjechałem nim wczoraj do garażu, zapalił normalnie dziś chce wyjechać i zonk. Odkreciłem pierwsza rurkę z wtrysku żeby zobaczyć czy paliwo dochodzi i okazało się, że niestety ale nie dochodzi. Elektrozawór sprawdzałem jest na nim napiecie wiec działa prawidłowo. Sprawdzałem błędy i wybłyskałem błąd nr. 84. Ma ktoś jeszce jakis pomysł co mogło się stać/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snagi poruszałeś swój problem już w temacie o kodach. Tam też napisałem że kod 84 dotyczy ECU. Jedynym zabezpieczeniem dopływu paliwa do pompy jest elektrozawór. Jeśli dostaje napięcie stale a nie na sekundę po włączeniu zapłonu to można wykluczyć czujnik położenia wału, choć jak pisałeś jego rezystancja( jak dobrze zmierzyłeś) jest prawie żadna. Mogło też zerwać pasek od napędu pompy, lub po prostu elektrozawór jest uszkodzony i się nie otwiera. Sprawdź go na prostowniku czy aku. Jak z elektryką wszystko gra to dalej tylko już grzebanie w pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie pownno być 12V może to zbyt małe napięcie po prostu nie otwiera zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...