Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail t30 2.2 dci 2006 r - dziwny dźwięk przy ruszaniu ???


Gość DiegoDon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DiegoDon

Witam. pytanie do kolegów/koleżanek z x em

 

X to moje kolejne auto z silnikiem diesla. wersja 136 KM 2006 rok. Czy któryś z was ma podobny dźwięk przy ruszaniu?

Odpalam auto, wrzucam 1 ruszam spokojnie/normalnie wrzucam 2 i czuje pod pedałem gazu dosłownie lekkie sekundowe "bzzzz"

takie zaburczenie dosłownie jak w brzuchu. Dzieje się to tylko po odpaleniu np rano, pozniej po godzinie dwoch, po prostu po ponownym starcie silnika.

w czasie jazdy nie ma tego, np przy starcie spod świateł. Brzmi to tak jakby po odpaleniu się coś "uzbrajało" hehe trudno mi to inaczej opisać.

Klekot diesla normalny, pozniej jak sie rozgrzeje to wiadomo ciszej biega. jednak nie mam pojecia co to za zgrzyt/zaburczenie na starcie.

Ktos ma cos podobnego ?

 

pozdr.

w razie czego podaje mail dograbowski@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Floydoo

jezeli robi sie tak przy pierwszym ruszaniu czyli na zimnym silniku to moze potencjometr pedalu gazu ma taki humor, ale puki to dziala to mozna z tym jezdzic, u mnie przebiega to wszystko raczej normalnie, mozesz wziasc i rozebrac potencjometr i zobaczyc czy cos go nie blokuje, np skostnialy smar, ktory po kilku ruchach pedalem gazu ustepuje i potem chodzi gladko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...