Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Cóż to za wężyk


Marler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zacząłem słyszeć jakis syk wydobywający się spod maski, otwieram ją a tam na wężyku ze 3 male dziurki przez które coś ucieka.tymczasowo taśma parciana załatwiła sprawę. No ale muszę to wymienić tylko nie wiem co kupić a nie chce z każdą pierdołą jezdzić do mechanika. Dodam że absolutnie nie znam się na mechanice i stąd moje pytanie cóż to za węzyk. czy to od instalacji gazowej coś? Chyba nie bo syczało zarówno na gazie jak i na benzynie. Silnik 2,0 115KM 94r. będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

post-27882-1273423082,4387_thumb.jpg

post-27882-1273423118,6807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest od klimy. W ASO to będą chcieli zapewne równowartość primy za to. Pozostaje szrotownia lub kupno węża+zakucie go na końcówkach. Potem uzupełnienie czynnika w klimie. Myślę że lepiej zlecić już całość w serwisie klimy i nie jeździć od zakładu do zakładu

 

TU SĄ BZDURY CZYTAJ NIŻEJsmile.gif

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale ja nie mam klimy.. w każdym bądź razie nic mi o tym nie wiadomo.. Z tego co jednak widze we wnętrzu autka to mam tylko nawiew więc to nie może być to.. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest od wspomagania, luknij, czy Ci płynu ubyło

co do reanimacji, to tak jak Ci kolega podpowiedział albo szrocicho, albo zdejmujesz węża jedziesz do zakładu zajmującego się hydrauliką ciśnieniową i dorobią Ci węża na stare końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda wspomaganie a nie klima Coś mi się porąbało. Jest to przewód łączący pompę olejową z reduktorem na zasileniu maglownicy Co do reanimacji to tak samo. Jedziesz do jakiegoś hydrotechu co obsługują maszyny rolnicze i wymieniasz węże, lub zakupujesz na szrocie drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być wtenczas tak że to olej by uciekał tym wężykiem a nie powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to już pewnie dawno uciekłsad.gif a syczenie spowodowane jest zapowietrzeniem układu Ten przewód to jest wysokociśnieniowy, do samej maglownicy masz cienki na zasileniu i powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie mam jeszcze takie pytania- gdzie sie sprawdza stan owego oleju, jaki to jest(jaki kupić) i gdzie go wlać? Czy przy uzupełnieniu niezbędne będzie odpowietrzenie układu i jak to wtenczas uczynić? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie mam jeszcze takie pytania- gdzie sie sprawdza stan owego oleju, jaki to jest(jaki kupić) i gdzie go wlać? Czy przy uzupełnieniu niezbędne będzie odpowietrzenie układu i jak to wtenczas uczynić? :)

Pozdrawiam

 

po lewej masz zbiornik na płyn, tam jest też zaznaczony poziom, nie odpowietrza się zalewasz kręcisz kierą i dolewasz i jest gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marler płyn ja wlałem taki jak do skrzyń automatycznych

zbiornik ma czarną zakrętkę i jest po lewo jak patrzysz stojąc przodem do otwartej maski

a nie odczułeś tego na kierownicy, że ciężej chodzi, czy miałeś tak od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić płyn do wspomagania nie ma potrzeby kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i płyn hamulcowy jak chcesz się zaraz pozbyć auta, tak jak to robią handlarze Macafaqa prócz kręcenia liczników.

Sobie wlewasz płyn do wspomagania. Na zbiorniczku masz dwa poziomy (na zimno i ciepło) ponieważ płyn się rozszerza podczas temperatury. Odpowietrzenie wykonujesz poprzez szybkie kręcenie kierą do oporu najlepiej na uniesionym przodzie i dolewanie płynu . Pamiętaj że poziom jest inny jak uniesiesz przód. Dolewasz do stanu jak opuścisz i trochę pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe czym się różnią

w sklepie powiedzcie, że chcecie czerwony płyn do wspomagania, a zobaczycie jaki dostaniecie ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to autko od pół roku i to wspomaganie cały czas tak chodziło więc różnicy za bardzo nie zauważyłem no może tylko tyle że wydawało mi się zawsze że wspomaganie powinno być silniejsze ale myslałem sobie ze widocznie ten typ tak ma.. Dzięki bardzo, poszukam, doleję i zobaczymy jak to będzie dalej :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na płyn jak wąż jest rąbnięty. Litr najtańszego to koszt około 30 zeta. Oczywiście są opakowania mniejsze około 300ml w granicach 10 zeta za jakieś zlewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo na wężu nie było zadnych śladów wycieku-tyle tylko że syczało.. zajrzałem do zbiorniczka i płyn jeszcze jest ale sporo poniżej stanu jaki powinien byc- muska ledwie kawałek wskaźnika więc cały nie uciekł.. dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...