Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Faluja obroty na benzynie 1.6 1999r z gazem


cybul009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Falują obroty na benzynie

 

W momencie uruchomienia auta obroty utrzymują sie na 1100, po chwili spadają zaczynając falować od 750 do 1100 po czym powracają do 750 i utrzymują sie przez maxmalnie 40sec. Cały proces powtarza sie ciągle, gdy dodam gazu i zwolnię nogę z pedała to proces powtarza się obrazu. Auto normalnie jeździ nie ma spadku mocy pali normalnie i uruchamia się na dotyk . Na gazie auto pracuje lepiej. Czyszczona była przepustnica w sposób wstrzykniecie środku w aerozolu do wylotu przepustnicy, dodam tez ze zatankowałem benzyny 98 i zrobiłem trasę 150km co tez nie pomogło. Szukałem na forum podobnego przypadku ale każdy różnił sie od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka instalacja gazowa ile przejechane na niej??

 

Zwykła instalacja trzeciej generacji zakładana w 2007roku przy 156730km obecnie 192000 firma autronic al-700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij całkowicie instalację lpg, aby nie szedł gaz na reduktor i wtedy zobacz czy jest tak samo, jak będzie gitt to może trzeba zajrzeć do reduktora bo może popuszczać już gazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetnij całkowicie instalację lpg, aby nie szedł gaz na reduktor i wtedy zobacz czy jest tak samo, jak będzie gitt to może trzeba zajrzeć do reduktora bo może popuszczać już gazik

 

Czyli poprostu zakrecić gaz w zbiorniku jest chyba takie pokrentło. Reduktor czyli parownik wymienia się co 120000km po tak małym przebiegu moze być to jego winna?

Edytowane przez cybul009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu zakrecić gaz w zbiorniku jest chyba takie pokrentło

 

albo zdjąc zasilanie z elektrozaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy to nie poporze parownik ma tylko ponad 40000 km wymienia się przy 120000km. Pozostaje coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy to nie poporze parownik ma tylko ponad 40000 km wymienia się przy 120000km. Pozostaje coś jeszcze ?

 

możesz rozwinąć swoja myśl bo za bardzo nie kumam

40kkm dla parownika przy naszym gazie to może już być remont, a co sie wymienia przy 120kkm ?? a filtr to sie wymienia co 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć swoja myśl bo za bardzo nie kumam

40kkm dla parownika przy naszym gazie to może już być remont, a co sie wymienia przy 120kkm ?? a filtr to sie wymienia co 10kkm

 

parownik wymienia się po przejechaniu 120tys km i czy moze być coś jeszcze przyczyna mojej usterki w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parownik wymienia się po przejechaniu 120tys km i czy moze być coś jeszcze przyczyna mojej usterki w aucie

 

a kto Ci tak naopowiadał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant gazu

 

no to proponuje poszukać innego serwisanta

wyjmij reduktor i rozbierz zobaczysz co z niego wyleci i pokaż wtedy Panu serwisantowi jak to się ma do jego zapewnień o wymianie przy 120kkm

mój pierwszy raz klęknął jak miałem coś koło 50kkm teraz już go nei robiłem tylko kupiłem nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proponuje poszukać innego serwisanta

wyjmij reduktor i rozbierz zobaczysz co z niego wyleci i pokaż wtedy Panu serwisantowi jak to się ma do jego zapewnień o wymianie przy 120kkm

mój pierwszy raz klęknął jak miałem coś koło 50kkm teraz już go nei robiłem tylko kupiłem nowy.

 

aha dobrze wiedzieć dzis sprawdze to. Byłem jeszcze w serwisie nissana mówili czyszczenie i zaprogramowanie przepustnicy, ale powiedziałem im ze tylko faluje nie opisywałem nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dobrze wiedzieć dzis sprawdze to. Byłem jeszcze w serwisie nissana mówili czyszczenie i zaprogramowanie przepustnicy, ale powiedziałem im ze tylko faluje nie opisywałem nic

 

serwis zostaw sobie na koniec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie przy takim przebiegu to na 100% zasyfiony jest elektro zawór na reduktorze i puszcza gaz ... zrób tak że odepni prąd z elektrozaworu na reduktorze i ten drugi też potem odpal autko na gazie niech wypali wszystko z rur i potem potestuj bedziesz miał pewność że gazu w układzie już nie ma Dino ty masz reduktor sekw i w nich nie ma korka do spuszczania mazutu u kolegi powinien być choć rozprawki o 3 generacji nie czytałem choć al700 jest chyba do 2 gen ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypiełem wtyczki z elektrozaworu na zbiorniku przełonczyłem na gaz przejechałem kilka metrów i auto zgasło wiec gazu juz nie powinno być upewniłem sie dwukrotnie. Przełonczyłem na benzyne przejechałem sie troche i faluje dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął benzynę ekstrakcyjną i normalnie szmatą przełył przepustnice tam gdzie się styka z ruchomą łopatką a ktoś pisał że może i przepływka troszkę świruje na wolnych .. w każdym razie wiemy już że gaz nie bruździ

 

no a obroty równo falują spadają czy tak jakby nie chodzil nie palił na wszystkie i kalikował ,, <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faluje 3 razy od 1100 do 700 po trzecim razie zatrzymuje sie na 700-750

 

faluje równo moim zdaniem pracuje normalnie ma przyspieszenie jak powinno byc w trasie normalnie mozna wyprzedzać

 

w serwisie mówili ze trzeba tez programowac przepustnice jak rozkrece i przeczyszcze sam to chyba wyjdzie potem ze trzeba jeszcze podpiać pod komputer i programować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej dobre paliwo rozłącz aku na noc i pojeździj trochę na PB, jak przez jakiś czas ECU nauczyło się takiej mieszanki to teraz musi nauczyć się innej, do tego tak jak Tofu mówi poczyść dokłądnie wszystko. Nie wygląda to na jakiś niewiadomo jaki problem, przecież check nie wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...