Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Faluja obroty na benzynie 1.6 1999r z gazem


cybul009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalej dobre paliwo rozłącz aku na noc i pojeździj trochę na PB, jak przez jakiś czas ECU nauczyło się takiej mieszanki to teraz musi nauczyć się innej, do tego tak jak Tofu mówi poczyść dokłądnie wszystko. Nie wygląda to na jakiś niewiadomo jaki problem, przecież check nie wyskakuje

 

Przestawiony zapłon o 5 stopni juz jest okej. Czy rozrząd moze mieć wpływ na falowanie silnika i co ile sie wymienia rozrzad łancuszkowy silnik 1.6 99km 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

twoja sytuacja jest zupełnie inna mi nic nie szarpie. Zapłon ustawiali mi w serwisie nissana dodali ze rozrzad trzeba wymienić bo głośno pracuje inny mechanik stwierdził ze nic nie chałasuje rozrzadu to chyba raczej nie wymieniać bo co ma do takiej sytuacji rozrzad ??

 

Obroty zaczęły z powrotem falować na luzie. Zauważyłem różnice ze auto jest silniejsze ale dalej faluje ;/.

 

Jak sie czyści przepustnice, Kąpiel w benzynie jakiś środek mam kupić do czyszczenia ? Proszę o odkłady opis

 

Jakie obroty powinno mieć auto na gazie i benzynie 750? 1000? 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie motoryzacyjnym poproś o spry do czyszczenia gaźników, ja kupiłem STP i jest gitt, ale każdy inny też będzie dobry u mnie akurat taki mieji,

ja mam obroty 900 i mi to nie przeszkadza tylko cały rok klimka włączona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie motoryzacyjnym poproś o spry do czyszczenia gaźników, ja kupiłem STP i jest gitt, ale każdy inny też będzie dobry u mnie akurat taki mieji,

ja mam obroty 900 i mi to nie przeszkadza tylko cały rok klimka włączona ;)

 

a gdy klima wyłonczona to jakie obroty masz? i jak mam czyscic tym sprejem tylko do dzióry psikać czy rozkrecic i dokładnie wszędzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 800, ja czyściłem do dziury ale wtedy są wyższe obroty przez jakiś czas teraz bym rozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie bede musiał potem jechać do nissana na programowanie przepustnicy jak ja rozkrece???

 

Pomocy po czyszczeniu przepustnicy przeparatem do tego przeznaczonym mam wysokie obroty 2000-3000 na biegu jałowym i sprzegle. przepustnice odkrecałem i czujniki tez i psikałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak skręciłeś to nie zamyka Ci sie do końca ?? a pozaznaczałeś co i gdzie było ustawione?? rozkręć jeszcze raz i spróbuj przestawić w końcu nic więcej nie zepsujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera go wie jestem pewien ze wszystko jest na swoim miejscu zmieniałem tez przewody gumowe takie cieniutkie bo były poparciałe. Przepustnica była zamknieta w momencie zakładania

 

poluzowałem śruby na przepustnicy od czujnika z wtyczką brązową przesunąłem czujnik i obroty spadły do 1000 gdy wrzucę bieg to wzrastają do 2000 ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy linka od gazu się nie przycina, a najlepiej zdejmij ją z przepustnicy i wtedy spróbuj czy obroty rosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale obroty rosna gdy wbije bieg i stoje w miejscu a na biegu jałowym sa mniejsze tz 1000

 

zdjełem linke to samo

Edytowane przez cybul009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z ciekawości zrobiłem też ten numer z biegami i sprzęgłem i nic się nie zmienia czyli coś namieszałeś, a tylko po wciśnięciu sprzęgła wzrastają?? czy trzeba bieg wrzucić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wrzucić bieg

 

auto u mechanika jak zrobi to napisze co to było

 

mechanik nie dał rady tego zrobić ani elektryk, na samym poczatku był zapłon ustawiany moze to jest przyczyną, gby zdejme kostke z czujnika krokowego na przpustnicy objawy znikaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś było o uczeniu biegu jałowego, próbowałeś tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Wymiana silniczka nie pomogła obroty 1000 wrzucę biegu rośna do 2000 podczas jazdy gdy wcisnę sprzęgła/wrzucę luz obroty nie schodzą

Edytowane przez cybul009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...