Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Wymiana sprzęgła w P10 1.6 16V


Gość wojt_mk..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojt_mk..

Przymierzam się do wymiany sprzęgła, mam pytanie jakiej firmy kupić sprzęgło i czy opłaca się wymieniać samemu, czy może lepiej dać do mechanika (koszt wymiany 250 zł) i co lepiej wyciągnąć silnik czy skrzynie biegów ? Znalazłem sprzęgło marki "aisin" za 410 zł czy warto kupić i czy będzie dobrze chodzić ???? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radziej

Ja dosłownie dwa dni temu wymieniłem. Tzn chcialem wcześniej sam , przymierzałem się do tego rozkręciłem , ale skrzynia była uparta i nie chciała zejść , więc idąc na łatwiznę oddałem do mechanika. W zasadzie dla mnie tak było lepiej bo ile on się napiepszył to tylko on wie , we trzech ściągali łapami bo coś tam sie zakleszczyło , moje sprzęgło miało już z 500kkm. Wsadziłem valeo za niecałe 300zł , jeździć jeździ. Nie pałuje go jakoś strasznie więc powinno wystarczyć. Aisin podobno najlepsze , ale szedłem w oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo założył kuzyn w sr20 ja też bo poszedłem w koszty skrzynia przeguby i doszło sprzęgło ..działa już 25tys ale lepiej już położyć 100 zł za aisin czy jakoś tak to jest jaPan a nie korea ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Valeo założył kuzyn w sr20 ja też bo poszedłem w koszty skrzynia przeguby i doszło sprzęgło ..działa już 25tys ale lepiej już położyć 100 zł za aisin czy jakoś tak to jest jaPan a nie korea ,,

 

Dzięki za podpowiedzi :) Czyli Aisin może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisin , LUK lub NKK sprzęgła które warto zamontować za przystępną cenę .

Żeby sprzęgło wymienić trzeba wyjąć skrzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Aisin , LUK lub NKK sprzęgła które warto zamontować za przystępną cenę .

Żeby sprzęgło wymienić trzeba wyjąć skrzynie .

 

Dzięki kolego za podpowiedź, w przyszłym miesiącu będę wymieniał pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem z pomocą kuzyna i zajęło nam to ok 5 godzin z małymi przerwami na papieroska.Najbardziej był mi pomocny przy wyciąganiu skrzynki na zewnątrz i przy założeniu na silnik.Wiadomo że ręce cierpną.Śruby naokoło out,demontaż lewej półośki z piasty,rozrusznik,cięgna od lewarka,łapa od skrzyni,i belka pod silnikiem to pikuś.Przy wyciaganiu skrzyni została prawa półoś i trochę oleju wyleciało ale uzupełniłem braki.Ja bynajmniej tak zrobiłem bo dla mnie wygodniej a wiem że co niektórzy nie wyciągają całkowicie skrzyni na zewnątrz i montują sprzęgło z ograniczonym dostępem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Ja wymieniałem z pomocą kuzyna i zajęło nam to ok 5 godzin z małymi przerwami na papieroska.Najbardziej był mi pomocny przy wyciąganiu skrzynki na zewnątrz i przy założeniu na silnik.Wiadomo że ręce cierpną.Śruby naokoło out,demontaż lewej półośki z piasty,rozrusznik,cięgna od lewarka,łapa od skrzyni,i belka pod silnikiem to pikuś.Przy wyciaganiu skrzyni została prawa półoś i trochę oleju wyleciało ale uzupełniłem braki.Ja bynajmniej tak zrobiłem bo dla mnie wygodniej a wiem że co niektórzy nie wyciągają całkowicie skrzyni na zewnątrz i montują sprzęgło z ograniczonym dostępem.Pozdrawiam.

 

Dzięki kolego :) właśnie o taki opis mi chodziło co trzeba odkręcić żeby wyjąć skrzynię, ja planuję dać do mechanika bo nie mam warunków do wymiany, mam pytanie do ciebie czy jak zamówiłeś sprzęgło podałeś wszystkie dane to nie było problemów później że coś nie pasuje i że trzeba zamówić inne sprzęgło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :) właśnie o taki opis mi chodziło co trzeba odkręcić żeby wyjąć skrzynię, ja planuję dać do mechanika bo nie mam warunków do wymiany, mam pytanie do ciebie czy jak zamówiłeś sprzęgło podałeś wszystkie dane to nie było problemów później że coś nie pasuje i że trzeba zamówić inne sprzęgło ??

Ja kupowałem w irlandzkim serwisie bo tutaj mieszkam (takie same ceny jak w lokalnych sklepach,a zdarza się że nawet taniej sie dostanie).Wszystkie procedury kupna takie same jak w polsce(rok,model,silnik)więc nie było problemów aby coś nie pasowało z częściami.P.S.Czasami żądają numer rejestracyjny i wszystko im sie wyswietla w kompie łącznie z wyposażeniem auta więc jesli zamawiałem jakieś mało istotne części to wszystko było git:D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...