Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wskaźnik temperatury ...


Gość chabi87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chabi87

Na początek chciałbym się przywitać (jestem świeży tutaj), a więc WITAM. Nie wiem czy mogę, ale może na początek trochę o sobie ;). Jestem Robert i też mam 13 lat ;) , posiadam primusię p11 1999r 2.0 TD ... i to byłoby na tyle ;]

 

Mam problem z wyżej wymienioną primusią, a jak on wygląda najlepiej zobrazuje filmik:

Wiem, że podobny temat występuje już na forum, ale chciałbym się Was poradzić co zrobić najpierw, a co potem itd ;]

Achaaaa.... zapomniałem dodać, że w dziedzinie motoryzacji jestem laikiem (moje pierwsze auto) i chciałbym się co nieco nauczyć, mam nadzieję, że pomożecie mi w zbieraniu wiedzy :D

 

Pozdrawiam Serdecznie...

chabi87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Wyglada mi to na zapowietrzony układ chłodzący .

Też mi się tak wydaje. I niestety idąc tym torem nie wróżę nic dobrego dla Twojej głowicy - zwłaszcza że to TD.

A jak nie głowica, to uszczelka pod nią zaraz poleci. I duży problem gotowy. Nie rób więcej takich testów i nie jeździj autem, bo przegrzanie motoru to kaplica. Po pierwsze sprawdź poziom płynu - nie tylko w zbiorniczku ale w chłodnicy (tylko nie na gorącym bo się możesz poparzyć). instrukcję odpowietrzania znajdziesz na forum. Jest też dobrze opisana w manualu - w przyklejonych tematach są wszystkie dostępne.

Taką kupiłeś, czy coś było dłubane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy węże są bardzo twarde te co ida od silnika do chłodnicy, czy ubywa płyn?, czyli czy dolewasz,

prawdopodobnie skończyła sie uszczelka pod głowicą i podczas jazdy pompuje ciśnienie w układ wywala Ci płyn przez wyrównawczy

i wreszcie czujnik zaczyna wariować właśnie w ten sposób, przynajmniej u mnie w 2.0D były takie objawy i skończyło się wymianą uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko nie stresuję, ale zakładam, ze posprawdzał węże ;) pozatym chyba było by mokro pod autem :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chabi87

Przewody całe są sprawdzałem już jakiś czas temu - czyli płynu nie ubywa - dolewałem do zbiorniczka wyrównawczego i nic nie ubyło ;] Auta w takim stanie nie kupiłem po jakimś czasie się to pokazało, a możliwe jest to że poszedł czujnik temp lub się zawiesił? Dodam jeszcze od momentu ukazania się tegoż problemu zrobiłem 1000 km i (odpukać) nic się nie dzieje oprócz tych skoków temperatury . Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody całe są sprawdzałem już jakiś czas temu - czyli płynu nie ubywa - dolewałem do zbiorniczka wyrównawczego i nic nie ubyło ;] Auta w takim stanie nie kupiłem po jakimś czasie się to pokazało, a możliwe jest to że poszedł czujnik temp lub się zawiesił? Dodam jeszcze od momentu ukazania się tegoż problemu zrobiłem 1000 km i (odpukać) nic się nie dzieje oprócz tych skoków temperatury . Co radzicie?

 

dolanie płynu do zbiornika wyrównawczego nic nie daje, sprawdź poziom w chłodnicy

 

dolanie płynu do zbiornika wyrównawczego nic nie daje, sprawdź poziom w chłodnicy

 

czujnik albo wskazuje albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chabi87

Bezpośrednio do chłodnicy właśnie wlałem na samym początku i brakowało bardzo bardzo malutko, a potem dolałem do wyrównawczego i poziom w dalszym ciągu się utzrymuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dolewasz płynu do chłodnicy to też po chwili trzeba zgasić silnik i dolać jeszcze raz. (najlepiej powtórzyć parę razy ).

Kolego jak układ łapie lewe powietrze to nie będzie zasysał płynu wyrównawczego .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chabi87

Dzięki bardzo za rady, postanowiłem, że na dniach wezmę się i odpowietrzę układ chłodzenia i zobaczymy czy to cosik pomoże.

Dziękóweczka

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...