Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Górny wahacz - poliuretan


tmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odgrzewam starego kotleta. Jeśli kogoś interesuje to w niedługim czasie powinny się pojawić elementy przedniego zawieszenia z poliuretanu w ofercie firmy STRONGFLEX SP. Z O.O. z dzisiejszych informacji telefonicznych dowiedziałem się że pod koniec listopada będą pierwsze sztuki w ich ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe które elementy? I w jakiej cenie?

Dla górnych wahaczy-raczej marna alternatywa? Chyba że naprawdę wkładki będą tanie w stosunku do kosztów i częstotliwości wymian na nowe łożyskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będą tuleje dolnego wahacza przód, przekładki do końcóek drążków stabilizatora, tuleje drążków stabilizatora, no i górny zawias do końca tego roku. Ceny zobaczymy jak zrobią też chciałbym wiedzieć bo szczerze mówiąc to mnie wnerwia deczko to zawieszenie w primkach. A jak słyszę że lemforder to taka dobra firma to mnie pusty śmiech ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo szczerze mówiąc to mnie wnerwia deczko to zawieszenie w primkach. A jak słyszę że lemforder to taka dobra firma to mnie pusty śmiech ogarnia.

Generalnie (a głównie górne wahacze) to N. się nie udało co do trwałości! I jest na 1miejscu usterek w tym modelu. Co do lemforder czy też 555(ja używam)to nie stety jest sporo produktów które udają że nimi są. Zależy od źródła tak zwanego w handlu pakowacza! Mi na razie trzymają! A n.p. koledze puściły po 10k.(ze sklepu) i zapłacił więcej niż ja o 100pln.

Poza tym też trzeba trafić na dobrą partię. Firmy prod. też kombinują! A zresztą teraz na tym bazują koszty rosną a cenę trzymają bo gorsza jakość materiałów i wykonania! Gdyby tak robili solidnie do żeby się im opłacało to auto by nie kosztowało n.p.700tyś tylko z 1400tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w InterCars to raczej jakiegoś noname nie trafię, brałem to co wszyscy chwalili albo mi się trafił taki szajs albo to wszystko teraz plastelinowe robią :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Firma StrongFlex ma już komplet poliuretanów na przednie zawieszenie do P11/P11.144. Ja w przyszłym tygodniu montuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smeru daj znać jakie wrażenia po montażu, też chyba zakupię komplet tylko się waham czerwone czy żółte :) nie chodzi o kolor oczywiście tylko twardość :)

Edytowane przez LOTREBOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od nich zestaw na stabilizator, czerwony (tuleje i przekładki), jak mi nic nie wypadnie to w sobotę może wymienię. W każdym razie wygląda to obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maius w przypadku drążka stabilizatora to i tak najsłabszym elementem będą końcówki drążków stabilizacyjnych które w tym akurat przypadku jeszcze szybciej w dupsko dostaną, tak przynajmniej mi się wydaje mogę się mylić ale jak patrzyłem na ten przegub kulowy to nie wygląda najmocniej a w momencie jak dojdą przekładki twardsze to chyba jeszcze szybciej szlak go trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest takie niebezpieczeństwo, akurat i tak muszę wymienić jeden łącznik to będę miał odniesienie, czy szybciej padnie. Koszt nieduży (40zł na stronę) to przynajmniej raz można zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jakiś opis z wrażeń jazdy na poli???


Zamontowali i Cisza :((

 

może tak ktoś opisze jak to się sprawuje? Tak dla potomnych dobrze by było napisać dwa słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz zamontowane tylko w górnych czy cały zawias na poli :) Zastanawiam się nad zakupem zestawu z STRONGFLEX-a,  dla tego odgrzewam kotleta. :) Może ktoś się pochwali co się zmieniło na lepiej czy na gorzej i jaki kupić zestaw żółty czy czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony na stabie za wiele nie daje, jeżeli chodzi o odczucia. Jeździ podobnie, jak jeździło, ale wiem już, że łączniki się nie krzywią (po 10 tys. km nic się z nimi nie stało, opona 205/50R16 + obniżenie na Eibachu). No i skrzypi na poprzecznych nierównościach (progi zwalniające) chociaż smarowałem obficie. Z drugiej strony raczej już nie będę musiał wymieniać więc... Coś za coś.

Natomiast mogę polecić tuleje tylnej belki od Energy Suspension, kupiłem przez kolegę z NZ, ze sprowadzeniem do PL wyszło 140zł za dwie, kupiłem wersję z grafitem a więc teoretycznie samosmarującą (Energy Suspension ControlArmBushing 7.3120G, twardość podobno taka, jak żółte w strongflexie). I te tuleje w prowadzeniu poprawiły więcej niż sprężyny Eibach, auto mniej się przechyla, tył jedzie jak po szynach za przodem w zakręcie, nie wynosi go tak, dodatkowo znacznie poprawiła się reakcja na szybkie ruch kierownicą, auto lepiej skręca. Szybkie łuki na zjazdach z autostrad - bajka. No i jak chodzi o komfort to nie odczułem żadnego pogorszenia. Za tą kasę na prawdę warto.

Z opisów na NZ to chyba na górny wahacz bym się nie decydował, parę osób miało problemy, za to dolny na czerwonych - jak najbardziej.

Edytowane przez maius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na tył Energy Suspension ControlArmBushing 7.3120G ale nie widzę nigdzie do primery do g20 też nie widać czy to pasuje z jakiejś maximy lub altimy ? Może masz jakiś namiar gdzie lub od kogo w polsce to można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem z ebay-a, przesyłka na teren USA i stamtąd wspólna paczka przez nismojoe. Ebay.com ma parę wyników, oficjalnie to jest część chyba do altimy: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0&_nkw=7.3120G&_sacat=0&_from=R40

Na Amazon-ie też widziałem, ale droższe.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem próbę założenia czerwonych tulei ze strongflexa do górnych wahaczy.

W moim przypadku miałem problemy z wciśnięciem ich w ogóle w wahacz (miałem dwa rodzaje starych wahaczy z obu aut). Niby weszły, ale same 'wychodziły' z gniazda...

Ogólnie poległem i dałem sobie z tym siana, Zrobiłem sobie ładne wciskacze z gwintowanego pręta i odpowiednich podkładek ale nie dałem rady. Może jednak za słaby technicznie jestem. Za dużo roboty przy tym a koszt też nieznacznie lepszy w stosunku do nowego wahacza. Może żółte byłyby lepsze.

Kupiłem ponownie nowe wahacze Febi, poprzednie starczyły mi na 50 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...