Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Zła praca Silnika 2.0 t.d.


Gość ExE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem ze swoją Primerką. Otóż gdy tylko odpalę samochód wszystko jest ok. Obroty Silnika utrzymują się na poziomie 800 obr/min i jak depne w podłogę autko się zbiera. Gdy tylko silnik osiągnie docelową temperaturę pracy na jałowym obroty rosną do 1100 a samochód zaczyna łapać muła i nie ma wtedy różnicy czy wcisne pedał gazu do połowy czy na maxa (no może wtedy wiecej dymku wypuszcza). Zauważyłem jeszcze, że przy delikatnym przyspieszaniu autko czasami potrafi się przydławić i na moment spada mu moc oraz mocno przykopci. Podejrzewam, że to mogą być walnięte wtryski

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja k wtryski leją to po prostu kopci na czarno przy dodawaniu gazu. Jak łapie muła na ciepło to najprędzej masz problem z zaworem kąta wtrysku w pompie, były tu opisywane już takie przypadki. Do sprawdzenia także przepływomierz i zawór EGR. Podstawowe pytanie to; Kiedy wymieniałeś filtry powietrza i paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci na czarno przy dodawaniu gazu i nie bierze oleju. Przepływke mierzyłem na jałowym i ma 2.058V wiec w normie. Filtry były wymieniane 9 tys. km temu przed tymi największymi mrozami. Możliwe że cos sie tam pozapychalo i to jest przyczyna?? Kumpel z pracy powiedział, że moge mieć wtryski pozapychane i żebym kupił jakiś specyfik (nie pamietam nazwy), dolal do paliwa i wtryski się przeczyszczą. Dodam jeszcze ze nie pali mi sie check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...