Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] przybywa oleju


paweleknowakowski

Rekomendowane odpowiedzi

witam i mam pytanie czy możliwe jest że jakoś przedostaje się ropa do oleju w silniku?

pytam bo mam wrażenie że przybywa mi oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej sprawdził czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego. Jeśli tak to on przedostaje się do oleju czyli uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. płynu nie ubywa. kiedyś w sunny b11 '84r płyn się dostawał to zrobiła się z oleju "emulsja" a tu nic takiego niema miejsca.

 

a czy jest możliwość że przez pompę wtryskową się olej paliwo do oleju dostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emeryt03

nie. płynu nie ubywa. kiedyś w sunny b11 '84r płyn się dostawał to zrobiła się z oleju "emulsja" a tu nic takiego niema miejsca.

 

a czy jest możliwość że przez pompę wtryskową się olej paliwo do oleju dostaje?

Przez pompę to raczej niemożliwe! Ale możliwe, że dostaje się przez zużyte pierścienie tłokowe. Trzeba sprawdzić ciśnienie w cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze Najprędzej to są zapieczone pierścienie i do tego przelewający wtrysk. Podczas gaszenia silnika zawsze coś tam jeszcze zostanie wtryśnięte w cylinder i jak nie ma szczelności to pójdzie to w miskę olejową. Co do wtrysków to można podpiąć do przelewów wężyki i wpuścić je do butelek (oddzielnie każdy) W tej butelce gdzie będzie najmniej paliwa to leje wtrysk. Druga sprawa to głowica i uszczelka. Mogą tam być nie szczelności. Rozrzedzony olej silnikowy ma strasznie kiepskie właściwości smarne i jest to najczęstszą przyczyną zatarcia silnika. Zacznij od sprawdzenia kompresji. Koszty wymiany uszczelki to około 1200 zeta a silnika około 3500 Pierścieniowanie to z 2 koła wyjdzie, oczywiście zakładając że reszta silnika jest zdrowa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miałoby to inne objawy typu dymienie, zapalani się checka itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...