Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja się nie załącza ???


zibiboa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moją klimatyzacją w Maximie A32 3.0 97' ponieważ po włączeniu auto niestety klimatyzacja się nie załącza. Czy tam jest jakiś czujnik poziomu lub obecności czynnika chłodzącego? Czy problem leży gdzieś indziej? Zawsze po załączeniu obroty wzrastały no i wiało chłodem :-) a teraz nic jak na econo. Proszę o radę.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź bezpiecznik, potem przekaźnik, a dopiero na końcu zaczniesz się martwić, że coś się popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik sprawdziłem, bezpiecznik sprawdzę ale nie jestem pewien czy mam czynnik chłodzący bo auto stało pół roku. Stąd moje pytanie co do obecności czynnika vs. załączanie lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie kompresora powinieneś usłyszeć po włączeniu klimatyzacji, jeśli nie będzie słychać przyczyną jest przerwa w obwodzie elektrycznym. Natomiast jeśli usłyszysz włączenie się kompresora i jego pracę, a klima nie będzie chłodziła, najprawdopodobniej przyczyną jest brak czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez czynnika się załączy czy nie? To, że się nie załącza to można sprawdzić na dwa sposoby 1. zawsze po załączeniu w auto podskakują obroty 2. środkowa część kompresora nie kręci się (nie jestem pewien czy tam jest jakieś sprzęgło magnetyczne czy co). Ale u mnie na 100% się nie załącza. Bezpiecznik jest ok sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba sprawdzić czy szczelna, a potem napełnić. Bez warsztatu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś byłem w serwisie klimatyzacji i okazało się że osuszacz powietrza jest dziurawy. Problem ze znalezieniem takiego osuszacza są do nissanów ale innych modeli. Może ktoś wie od jakiego modelu pasuje osuszacz do maximy 3.0 97'QX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie klimatyzacji i okazało się że osuszacz powietrza jest dziurawy. Problem ze znalezieniem takiego osuszacza są do nissanów ale innych modeli. Może ktoś wie od jakiego modelu pasuje osuszacz do maximy 3.0 97'QX?

 

 

Super temat na czasie dla mnie :-)

U mnie w ogóle nic się nie włącza, nie chłodzi. Nie wiem, jak długo trwa taki stan, bo mam ten samochód od września 09, i nie miałam okazji sprawdzić. Teraz upał i nie da się wytrzymać w środku:(

 

DO jakiego warszatu najlepiej się udać (mam na myśli sprawdzony)

 

Pomóżcie Panowie proszę...

Może coś blisko Bemowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałaś gdzieś ten osuszacz? Szukałem na allegro i necie i w końcu znalazłem ale nie było to takie proste. Do starszych modeli J30 i nowszych A33 i A34 są, a do A32 DUŻY problem ze znalezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Warszawie - Ursus przy ul.Gierdziejewskiego 7 w serwisie.

 

Wyciągnął pojechał po filtr - osuszacz wsadził i za 2 godzinki już śmigałem.

 

Nabił klimę, sprawdził czy nie cieknie.

 

I do tego niezłe ceny.

 

Należy wymieniać ten filtr na jakiś czas.

 

Polecam bardzo, daje zniżki na Klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...