Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.114] - klocki nie biorą na całej szerokości


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Po ściagnięciu koła zauważyłem że klocki nie biorą na całej szerokości, któś miał taki przypadek u siebie?

Gość który mi wymieniał opony mówił że coś trzeba kluczem 13tka zrobić, ale nie bardzo pamietam co :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze klocki sa zapiekle i nie maja mozliwosci rowno brac .moze chodzilo z ta 13 zeby odkrecic zaciski i oczyszcic klocki zeby rowno i luzno chodzily.i moze jak bede dobrze pracowac to sie tarcza dotrze chyba ze trzeba przetoczyc tarcze i zeszliwowac klocki na rownej plaszczyznie .i wtedy beda dobre hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W mojej primerce po wymianie nowych klocków na tył też zaówarzyłem ze klocki ścieraja się w połowie a w polowie tarcza jest prawie nienaruszona i zaczyna rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też tylne klocki nie trą o tarczę całą powierzchnią. Czort wie o co tam chodzi że nie chodzi to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba sprawdzic czy klocki luzno pracuja w prowadzeniu i wyczyscić je z farby czarnej na nowym klocku i zacisk z rdzy troche śrubokretem..

I czy śruby co trzymaja zacisk tez luzno pracuja w prowadzeniu.

A pozniej dalej myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Po ściagnięciu koła zauważyłem że klocki nie biorą na całej szerokości, któś miał taki przypadek u siebie?

Gość który mi wymieniał opony mówił że coś trzeba kluczem 13tka zrobić, ale nie bardzo pamietam co :D

 

 

Z mojego doświadczenia z "Nyską":

- zapieczone prowadnice (prowadnica) zacisku - trochę się namocowałem zanim ją wyrwałem. Po wyjęciu użyłem WD-40 do rozruszania prowadnicy w tulejce, wytarłem do sucha i posmarowałem smarem wysokotemperaturowym (nie pamiętam jak się nazywa, może też być miedziany), złożyłem, działa. Dodatkowo krawędzie klocka też należy takim smarem delikatnie (nie za dużo) posmarować, żeby lepiej chodził w zacisku;

- prawe koło - prowadnice były OK ale nie tarło równo. Za to klocek hamulcowy wewnętrzny był zjechany prawie do blachy (zewnętrzny miał jeszcze ok. 0,5 cm grubości i to mnie na początku zmyliło). Wymieniłem klocki na nowe (od razu wszystkie) i działa bez zarzutu. Przy okazji nasmarowałem świeżym smarem prowadnice.

Tarcze prawie nie zużyte więc nic z nimi nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz ile potrafisz, wyczysc ile potrafisz, tak zeby wszystko chodzilo, ewentualnie przy pomocy malych ilosci smaru miedzianego i musi dzialac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice to można przesmarować jak dla mnie ,nawet papierem sciernym troche zeszlifowac i troche nasmarowac jak były zapiekłe lub cieżko się ślizgały.A jesli chodzi o klocki to wystarcza jak na sucho luzno pracuja,bo jak sie nasmaruje tawotem to przecież klocki sie ścieraja i kurz sie klei do smaru jesli ktos przesmaruje na klockach i dodatkowy syf tylko sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miesiac temu wymienialem z tylu tarcze hamulcowe oraz klocki i zauwazylem ze tarcze ladnie sie wycieraja na jakies 3/4 wysokosci klocka.Oczywiscie wszystko wyczyszczone ,zaciski,prowadnice luzno chodza wszystko przesmarowane,tloczki ladnie odbijaja.Dziwi mnie jedna rzecz dlaczego tarczy nie wyciera dolna czesc klocka czyzby nowy klocek byl krzywy i sie musi dotrzec??Prosze o jakies sugestie.

 

Ma ktos jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...