Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Śruby do alufelg


pako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja takze od tego sprzedawcy z podkladkami mialem brac te nakretki.. ale zrezygnowalem.. mam oryginalne alumy nissana i maja wbite w gniazda takie elementy ktore pozwalaja wkrecac standardowe nakretki od stalowek.. smigam tak juz misiac i wszystko trzyma ladnie. Tyle ze wyglada okropnie bo nie sa chromowane ;/ i sa dziury w felgach puste ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borciuch1964, tylko że od stalówek na dłuższą metę to ponoć lipa, jak masz kryte ze stożkiem do org alu, to potem na stalówki je dajesz i jest ok, ale odwrotnie, to mogą się z kolei dokręcić zbyt mocno, bo ten stożek się wrzyna czy coś, podjedź do wulkanizatora i zapytaj, mi tak dziś powiedziano- bo konsultowałem wiadomości na wulkanizacji i wyszło że kupuję nakrętki ze stożkiem do alu i wtedy mi zmienią, ale na te od stalówek nie ma szans...nie wiem, nie znam się na tym, ale skoro tak mówią, to możesz też zapytać i się upewnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel przy BMW ma przykręcone alu nakrętkami albo szpilkami (nie pamiętam) od stalówek i już ze cztery dobre klucze porozrywał, więc coś w tym może być że się dokręcają czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nissan-oryginalne-nakretki-kol-nakretka-i1560473337.html takie mam.. gniazda w alu sa identyczne jak w stalu.. innych nakretek zwyczajnie nie ma.. nawet bylem w aso.. pokazali mi identyczne jak z tej aukcji ale kryte ozdobne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością poza tym, że są kryte i ozdobne, różnią się też twardością, albo coś w tym stylu, też słyszałem o przypadku gdy nakrętka od stalówek tak werżnęła się w alu, że nie szło odkręcić, ale nic na siłę borciuch1964 jak jesteś pewien że będzie dobrze, to niech tak zostanie. Ja podobnie jak smoliszcze kupiłem na klucz 19 długie kryte ze stożkiem, bo odkuwane dziwnie wyglądały kryte, a przelotowych nie chciałem...poza tym wczoraj stałem z 10 minut przy primerce z org alu i świeciłem telefonem żeby zobaczyć co ma za nakrętki( dobrze że nikt policji nie wezwał :) ) i 100% długie, kryte ze stożkiem, te z podkładką mają szerszy kołnierz, a tam był malutki...

Edytowane przez piur69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piur mowisz o p11.44?

 

bo wlasnie w 144 u mnie na firmie maja takie dluge srebrne. Tzn kiedys byly srebrne jak ich sol mialowa nie zalatwila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem dziś koło i cyknąłem fotki. Ta mniejsza to oryginalna, krótki stożek, na klucz 21. Ta dłuższa to zakupiona do nowych alufelg, nieoryginalnych, długi stożek, na klucz 19.

post-36041-0-88351100-1302961879_thumb.jpg

post-36041-0-86285400-1302961891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alleluja ;) o takie fotki mi chodzilo ;) nie chcesz sprzedac tej krotszej? :D na klucz 21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alleluja ;) o takie fotki mi chodzilo ;) nie chcesz sprzedac tej krotszej? :D na klucz 21?

Niestety nie mogę, potrzebuję ich do starych felg 15 cali z zimowymi oponami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 zł sztuka za takie odkuwane, jednak chromowana część jest wklejana i to mnie odstraszyło, ale gdybym to zdjęcie widział parę dni wcześniej, to jednak bym się pokusił, bo identyko wyglądają...http://allegro.pl/my_page.php?uid=1810875 ten gość ma takie cuda

post-43489-0-19207200-1303024197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych niefirmowych chromowanych się nie opłaca. Ja kupiłem za 90zł komplet i nie wytrzymały nawet roku taka rdza z nich poleciała a na jednej gwint się rozwalił. Teraz kupiłem ocynkowane za 3,5zł 10.9 twardość i podejmę próbę czy wyjdzie ruda czy nie http://allegro.pl/sruba-sruby-nakretki-nakretka-duzy-wybor-i1530698544.html. Jak z tymi nie wypali mi to zostają tylko kute aluminium za 200zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda z tymi krytymi 19-tkami. Jak narazie się nie odkręcają ani nie luzują - co prawda przejechałem tylko 500 km...

post-41293-0-45612000-1303145946_thumb.jpg

post-41293-0-68117900-1303674407_thumb.jpg

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zdecydowanie lepiej wyglądałyby nakrętki 21 - większe lepiej wypełniają gniazda; nie byłoby widać takiej dziury... Ale że są trochę mniejsze niż powinny widać dopiero z "poziomu felgi" - jak się stoi przy autku jest to niezauważalne i prezentuje sie bez zarzutu

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

odgrzebuję, ale... 15 tyś km przejechane na org alu nissana, nakrętki na klucz 19 długi stożek, bez żadnych luzowań, mało tego w międzyczasie zakupiłem jako zapas ten sam wzór 1 szt, i ze 3 tyg temu 4 szt w cenie złomu na zimę, wszystkie mają takie same gniazda, więc litania gościa scgama z allegro wypada słabo- do oryginalnych alusów nissana pasują nie tylko nakrętki z płaską podkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...