Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] kontrolki na desce rozdzielczej


Gość xxxrudybalon91xxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxxrudybalon91xxx

Witam wszystkich :D mam pytanko co oznacza kontrolka O/D OFF. Jesli moje auto nie jest wyposażone w ABS to dlaczego po rozkreceniu licznika zauwazylem ze znajduje sie tam zaróweczka??? czy moje auto jednak ma ABS lecz niestety niedziala???

 

i nastepne pytanie co oznacza ten znaczek kolo wykrzyknika od recznego ten w prawym gornym rogu??? zapala sie ona dopiero po zaciagnieciu recznego:/ i wtedy zapala sie ten wykrzyknik i ta dziwna kontrolka moglby mi ktos to wyjasnic??? bede bardzo wdzieczny:)

Pozdrawiam

post-29438-1275502425,6776_thumb.jpg

post-29438-1275502485,3983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D mam pytanko co oznacza kontrolka O/D OFF. Jesli moje auto nie jest wyposażone w ABS to dlaczego po rozkreceniu licznika zauwazylem ze znajduje sie tam zaróweczka??? czy moje auto jednak ma ABS lecz niestety niedziala???

 

i nastepne pytanie co oznacza ten znaczek kolo wykrzyknika od recznego ten w prawym gornym rogu??? zapala sie ona dopiero po zaciagnieciu recznego:/ i wtedy zapala sie ten wykrzyknik i ta dziwna kontrolka moglby mi ktos to wyjasnic??? bede bardzo wdzieczny:)

Pozdrawiam

 

czy masz abs to sprawdź w piastach czy są czujniki, i czy masz rozdzielacz pod maską to będziesz wiedział, a to, że zapalają się lampki obok to może świeci ta lampka od ręcznego i rozświetla na boki jak nie ma tam żadnej przegrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

Przegroda jest napewno bo sprawdalem i swieca sie obie lampki. a wiesz co oznacza ten znak??? patrzylem w instrukcji jaka dostalem przy kupnie auta i nie ma w niej tego oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

tez mi sie wydawalo ze cos z katalizatorem ale dlaczego akurat przy zaciaganiu recznego sie ona dopiero zapala? :/ w sumie to mam zamiar katalizator calkiem wyrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydawalo ze cos z katalizatorem ale dlaczego akurat przy zaciaganiu recznego sie ona dopiero zapala? :/ w sumie to mam zamiar katalizator calkiem wyrzucic.

 

może poprostu coś tam zwiera i dlatego świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nastepne pytanie co oznacza ten znaczek kolo wykrzyknika od recznego ten w prawym gornym rogu??? zapala sie ona dopiero po zaciagnieciu recznego:/ i wtedy zapala sie ten wykrzyknik i ta dziwna kontrolka moglby mi ktos to wyjasnic??? bede bardzo wdzieczny:)

Pozdrawiam

 

Ta kontrolka to na 100% ostrzeżenie za wysokiej temperatury katalizatora. Ale dlaczego zapala się razem z ręcznym to już nie jest zrozumiałe.. pewnie jakieś zwarcie.

 

Witam wszystkich :D mam pytanko co oznacza kontrolka O/D OFF.

A twoje auto jest z automatem?

Edytowane przez olo.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

Wlasnie gadalem z kumplem i on tez mowil ze to moze byc jakies zwarcie... nie nie jest ;P juz poszperalem troszke po necie i sie dowiedzialem ze ta kontrolka tyczy sie automatow;P ale dziwi mnie ten ABS bo raczej nie mam go a zarowka w kontrolce od ABS-u byla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D mam pytanko co oznacza kontrolka O/D OFF. Jesli moje auto nie jest wyposażone w ABS to dlaczego po rozkreceniu licznika zauwazylem ze znajduje sie tam zaróweczka??? czy moje auto jednak ma ABS lecz niestety niedziala???

 

i nastepne pytanie co oznacza ten znaczek kolo wykrzyknika od recznego ten w prawym gornym rogu??? zapala sie ona dopiero po zaciagnieciu recznego:/ i wtedy zapala sie ten wykrzyknik i ta dziwna kontrolka moglby mi ktos to wyjasnic??? bede bardzo wdzieczny:)

Pozdrawiam

 

Witaj,

O/D OFF to nadbieg (Over Drive) i dotyczy ona tylko automatycznych skrzyni biegów.

Ta dziwna kontrolka, o której piszesz, wygląda na katalizator (przegrzewa się???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

ale nawet przy zimnym silniku na wlaczonym zaplonie ta kontrolka pali sie, gdu sie odpali auto tez swieci:/ boje sie zeby mi nie popalilo instalacji elektrycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet przy zimnym silniku na wlaczonym zaplonie ta kontrolka pali sie, gdu sie odpali auto tez swieci:/ boje sie zeby mi nie popalilo instalacji elektrycznej...

 

to, że się pali to nie jest dobrze, szukaj dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość xxxrudybalon91xxx

no mialem nadzieje ze ktos mi tu na forum powie dlaczego sie ona swieci...

 

mam jeszcze pytanie co do tego znaczka kolo znaczka od recznego: czy moze on wskazywac ze uszkodzona jest sonda lambda??? bo zmienialem ostatnio instalacje gazowa na nowa i mechanicy ktorzy mi ja zakladali powiedzili ze sonda jest najprawdopodobniej uszkodzona bo podaje przez jakis czas wartosci pozniej na jakas chwile przestaje i zaraz znowu podaje... ale check engine nie swieci... prosze o porade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. mam jeszcze pytanie co do tego znaczka kolo znaczka od recznego: czy moze on wskazywac ze uszkodzona jest sonda lambda???

 

 

 

2. bo zmienialem ostatnio instalacje gazowa na nowa i mechanicy ktorzy mi ja zakladali powiedzili ze sonda jest najprawdopodobniej uszkodzona bo podaje przez jakis czas wartosci pozniej na jakas chwile przestaje i zaraz znowu podaje... ale check engine nie swieci... prosze o porade :)

 

ad1. nie

ad2. sonda włąśnie tak pracuje, czyli w zakresie od 0 do 1V, jaką insatlację zakłądałeś?? i na jakiej podstawie tak stwierdzili,

najprościej, mnagrzej silnik i w czarny od sondy wepnij miernik powinno oscylować od 0 do 1V po dodaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...