Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Ga16Ds Chyba rozrząd...


creativesb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem, (chyba) z rozrządem, a raczej z grzechotaniem które brzmi jakbym miał wkręcony w koło łańcuch i ten przy każdym obrocie koła uderzał o asfalt...takie tyk tyk tyk tyk... którego nie słychać na wolnych obrotach, i co dziwniejsze słychać gdy toczę się na luzie z wciśniętym sprzęgłem, i częstotliwość tego zwiększa się wraz z prędkością..., jak jadąc nie słyszę tykania, to wjeżdżając w dziurę razem z zawieszeniem słyszę głośne tyk.. tego dźwięku nie słychać jak mam pozamykane okna, ale jak otworze od pasażera to słychać głośno, od kierowcy mniej. Podczas gwałtownego przyśpieszania obciążając silnik np. mam 40 na 4 biegu i gaz w podłogę to słyszę pół sekundy takie brzęknięcie nie podobne w ogóle do wyżej opisywanego ( ale to chyba normalne bo mam przyspieszony mocno zapłon a na 95 jeżdżę ) co to może tak brzęczeć ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 2 gie to pewnie stuk a wcześniej to jest równo z obrotami ??

sprubuje się rozpędzić i zgaśić silnika zobacz czy na luzie czy na biegu jak to słychać bo nie bardzo rozumiem jak Ci to klekota ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze oponę czy coś w niej nie siedzi, ;) tylko dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obroty równiutkie, z tego co pamiętam ,kiedyś go holowałem z otwartymi oknami to też grzechotało i to było na luzie z puszczony sprzęgłem, To przypomina mi jakby jakiś luźny łańcuch gdzieś na półosi się kręcił i podskakiwał na dziurach... nie wiem jak to inaczej określić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje podnieść samochód i zakręcić kołem, bo fakt że skręcając w prawo na mocno skręconych kołach stuka przegub..., a co mogło by tak grzechotać w skrzyni... ? biegi wchodzą dobrze, piątka nie wyskakuje..

 

Problem rozwiązany grzechotała podkładka zabezpieczająca półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...