Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sworzeń kulowy Pilne!


niezawodnyjapon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Damiano a powiedz czy TY masz juz wahacz wymontowany z zwrotnicy i z tulejek . Bo jesli nie to dobrze sie zastanow czy robic to samemu nie majac do tego dobrych narzedzie i przede wszystkim warunkow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem sworzeń bez wyciągania wahacza, tylko odkręciłem amorka od zwrotnicy, zdjąłem zacisk hamulcowy, wyjąłem przegub z piasty(całkowicie zasłania dojście) i opuściłem na dół.

ale Krzysiek ma rację, że trzeba mieć warunki, trochę czasu i DOBRE narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

mam garaż ogrzewany i duzo dobrych narzedzi! kilka dni temu wymienialem lewą półośke i wyciagałem sworzen ze zwrotnicy! nie przygladalem sie za bardzo ale tam nic nie bylo ze da sie go wymontowac ale pewnie sie myle a wy macie racje! chce wymienic tylko sworzen a dobry sworzen kosztuje ponoć ponad 30zł, to co zdjac ten pierscionej z gory i ma wyjsc do dołu? to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ja zakładałem 555 i było troszkę walki z wyjęciem starego, ale montaż nowego bez większych oporów.

 

tylko nie spodziewaj się że pukniesz młoteczkiem i sam wyskoczy, trzeba dobrze młotem pieprznąć.

 

i uważać żeby wahacza nie pokrzywić, bo potem tylko wymiana całości zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się dziś poddałem. Mam ogrzewany gaeaż, narzędzia ale mało miejsca i oddałem primerę do znajomego mechanika. Za robotę weżmie ok 200 zł za wymianę tuleji, sworzni na obydwóch wahaczach i do tego od razu gumy i końcówki stabilizatora. Za części zapłacę ok 400zł wszystko marki FEBI. A tak przy okazji to ile jest gum na drążku stabilizatora? Wg katalogu 4szt? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zabezpieczony jest segerem od góry.

 

sworzeń jest częścią wymienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największy problem przy wymianie sworznia to jest wyjęcie wahacza z samochodu a reszta to prosta robota. Najlepiej jak się ma prasę to się niepotrzebnie nie obija części ale i bez prasy też się da. Do wyjęcia wahacza przydatny jest dobry ściągacz sworzni kulistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

http://moto.allegro....2059073510.html

 

taki sworzeń sie nada? zamawiać?

 

jak kupie to chyba zawioze wachacze do mechaniora na prase niech wymiani i bedzie spokoj! slyszalem ze wprasowywanych elementów lepiej samemu nie robić !!! na bezpieczenstwie nie ma co oszczedzac

Edytowane przez damiano1718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja wymieniłem cały wahacz za 150zł z przesyłką na allegro i dobrze zrobiłem bo jak wyciągnelem stary to sie okazało ze tuleja jedna była walnięta i teraz jest git a co z tego jak bym wymienil sam sworzeń i sie męczył to zawiele by to niedalo tylko jak wyciągałem wahacz to musiałem otkręcić drążek stabilizacji klucze nasadowe i grzechotka dobra i wszystko poszło najgorzej było wyciągnąć sworzeń ze zwrotnicy pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość damiano1718

to co jak taki sforzeń zamówie : http://moto.allegro.pl/sworzen-wahacza-dolnego-nissan-primera-p10-p11-555-i2059073510.html to bedzie mi pasował? to oryginalne 555? bo w sklepie za 1 zakrzyczeli mi 75 zł a tu 44

 

powiedzieli ze sa jakiejs europejskiej firmy nrf czy coś podobnego niepamietam! ale sztuka 35 zł! wiec co brac? z neta te zamówić za 44 zł? beda lepsze od tej euroejskiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skasowałem fure chyba przez ten sworzeń wiec nie oszczędzaj na nim ,,dobrze Ci radzę ,,,,kup najlepszy jaki jest ,,ale najlepiej na allegro najtaniej dostaniesz firmówkę

 

z tego co przeglądnąłem to faktycznie to 555 najsensowniej wygląda a tą firmę widziałem chyba 16 zł ,,,

 

Bierz te 555 firma + kraj produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 pasują elegancko i jakość wykonania była wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

ale jak można skasowac fure przez sworzeń? co sie stało?

 

ale co do wymiany tych sworzni to chyba raczej trzeba do kogoś wieśc na prase bo one nie dośc ze zabezpieczone pierścieniem to i wprasowane co nie? trzeba jechac do kogoś niech ktoś ładnie wprasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...