Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak iskry na dwóch świecach


Gość dosiateh

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

po dłuższej nieobecności wracam na forum z problemem.

moja maxi od roku stoi pod domem.problemem jest to że po sukcesie z odpaleniem jej po dołożeniu dodatkowej masy na silnik dwie świece przestały dostawać prąd (sygnał ) z komputera,cewki są sprawne (sprawdzone na ostatnim działającym cylindrze z przodu;) ),mechanik sprawdzał komputerem i wyszło mu ze:

-miss fired

-o2 sensor1 bank1

-intake air temperature sensor

 

teraz już nie wiem czy to może być przyczną dwóch niedziałających cewek czy to już po prostu komputer warjuje

dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia, potem użyj jakiegoś siuwaksu do poprawy przepływu prądu. Przydałby się miernik lub przynajmniej próbnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Taką miałem diagnozę z warsztatu od dość dobrych elektryków i niestety u mnie skończyło się naprawą komputera (prawdopodobnie ten typ tak ma www.elektronika.com.pl/niss_1.htm). Elektrycy podłączyli oscyloskop pod cewki i sprawdzali przebiegi po czym okazało się że sygnał z komputera czasami zanikał stąd wywnioskowali że komp padł. Po naprawie (dość kosztownej) jest już ponad dwa lata spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Taką miałem diagnozę z warsztatu od dość dobrych elektryków i niestety u mnie skończyło się naprawą komputera (prawdopodobnie ten typ tak ma www.elektronika.com.pl/niss_1.htm). Elektrycy podłączyli oscyloskop pod cewki i sprawdzali przebiegi po czym okazało się że sygnał z komputera czasami zanikał stąd wywnioskowali że komp padł. Po naprawie (dość kosztownej) jest już ponad dwa lata spokoju.

 

jak bardzo kosztownej??

 

ja jeszcze sprubóje wymienić sensor na wałku i na rozrządzie, może to coś pomoże,jak nie to chyba tez mnie czeka wyciąganie kompa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo kosztownej??

 

ja jeszcze sprubóje wymienić sensor na wałku i na rozrządzie, może to coś pomoże,jak nie to chyba tez mnie czeka wyciąganie kompa:(

 

Można poszukać komputera lub dobrego elektronika. Mnie kiedyś naprawa kosztowała 10 zł za diagnozę. Gość powiedział, jaki element mam wymienić i sam wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź serwisówkę i miernik (omomierz) i sprawdź czujniki na wale i rozrządzie ale w ciemno mogę ci powiedzieć że są dobre gdyż to samo przerabiałem. Dla pewności sprawdź. Przedszkolak jeśli masz taką wiedzę żeby naprawiać komputer to proszę podziel się bo ja za naprawę komputera zapłaciłem promocyjne 1100PLN normalna cena to 1500PLN. Zrobili w jeden dzień więc praca nie jest jakaś strasznie żmudna ale trzeba wiedzieć gdzie i co wymienić (sam się zastanawiam czy to nie był jakiś terminator na can bus'ie w kompie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź serwisówkę i miernik (omomierz) i sprawdź czujniki na wale i rozrządzie ale w ciemno mogę ci powiedzieć że są dobre gdyż to samo przerabiałem. Dla pewności sprawdź. Przedszkolak jeśli masz taką wiedzę żeby naprawiać komputer to proszę podziel się bo ja za naprawę komputera zapłaciłem promocyjne 1100PLN normalna cena to 1500PLN. Zrobili w jeden dzień więc praca nie jest jakaś strasznie żmudna ale trzeba wiedzieć gdzie i co wymienić (sam się zastanawiam czy to nie był jakiś terminator na can bus'ie w kompie).

 

U mnie była wymiana bramki. A tak a propos kosztów serwisu, to akurat w Polsce dilerzy Nissana zarabiają na serwisie - sprzedaż nowych modeli idzie praktycznie po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była wymiana bramki. A tak a propos kosztów serwisu, to akurat w Polsce dilerzy Nissana zarabiają na serwisie - sprzedaż nowych modeli idzie praktycznie po kosztach.

 

 

czyli na pewniaku jest stwierdzone że to jednak komputer,jakiś tępak kiedys przy nim grzebał bo autko jezdziło przedemną jako taryfa (nawiasem mówiąc co za kretyn podpina taksometr pod mase od komputera??) i jest pomieszane w kablach od kompa jak nie wiem ale przejrzałem wszystko na spokojnie z serwisówką w dłoni i wszystkie są ok, czujniki też.

no cóż, to trzeba kompa wymontować i wysłać gdzieś do naprawy.

heh nie zna ktoś jakiegoś dobrego elektronika na zielonej wyspie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na pewniaku jest stwierdzone że to jednak komputer,jakiś tępak kiedys przy nim grzebał bo autko jezdziło przedemną jako taryfa (nawiasem mówiąc co za kretyn podpina taksometr pod mase od komputera??) i jest pomieszane w kablach od kompa jak nie wiem ale przejrzałem wszystko na spokojnie z serwisówką w dłoni i wszystkie są ok, czujniki też.

no cóż, to trzeba kompa wymontować i wysłać gdzieś do naprawy.

heh nie zna ktoś jakiegoś dobrego elektronika na zielonej wyspie??

Znajdź starszego Pana, który naprawia radioodbiorniki i sprzęt RTV, chłopaki od komputerów to moduł-owcy, nie mają pojęcia o elektronice. W przypadku starszych komputerów jest dużo niezintegrowanaych elementów i znalezienie awarii wymaga cierpliwości. W serwisach zaproponują Ci wymianę całości też moduł-owcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...