Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] klucz do przepływomierza BOSCH ? (silnik1.6)


Gość detmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko najpierw policz iloramienna jest ta gwiazdka!

 

??

zwykły torx pasuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, albo nie pasuje. Ja u siebie musiałem wymienić śrubki w nowym przepływomierzu na stare, bo gwiazdki były inne w starym, a inne w nowym. Jedne miały pięć, a drugie sześć ramion i obie bolec w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, albo nie pasuje. Ja u siebie musiałem wymienić śrubki w nowym przepływomierzu na stare, bo gwiazdki były inne w starym, a inne w nowym. Jedne miały pięć, a drugie sześć ramion i obie bolec w środku

 

a to na pewno był torx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to na pewno była śrubka?! Nie ważne jaki by nie był klucz ( chociaż był to torx), to musi pasować do śrubki (a raczej wkręta). A śrubkach (czy wkrętach) były dwie różne gwiazdki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki by nie był klucz ( chociaż był to torx),

 

A śrubkach (czy wkrętach) były dwie różne gwiazdki!

 

OPIS KOŃCÓWEK po prawej, czyli nie był to TORX

 

nie chcę sie kłócić, tylko nie ma co wprowadzać nikogo w błąd, że może być TORX na 5 a nie 6 wycięć, ja przynajmniej nie spotkałem,

a spotkałem za to w renówce 19 pięciokątny łeb od śruby przy zaciskach,

 

 

ad2. czyli jeden pewnie TORX a drugi z odzysku i sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolega uparty! To jeszcze raz od początku. W autku zamontowana była przepływka, w niej wkręty z gniazdem torx TS ( sześcioramienna gwiazdka z bolcem). Kupiłem w castoramie kluczyk, odkręciłem przepływkę, wyjąłem z pudełeczka nową, ORYGINALNĄ!!! przepływkę BOSCHA i... zonk! Nie mogę wkręcić nowej, bo mój kluczyk nie pasuje. W tej nowej przepływce gniazda miały gwiazdkę pięcioramienną i bolec! Nie wprowadzam nikogo w błąd, tylko informuję, na podstawie tego co mam w garażu. Gdybym umiał, to wkleiłbym zdjęcie, ale nie umiem bo jestem stary zgred. I to by było na tyle!

 

Doczytałem w Wikipedii. Są sześcio- i pięcioramienne torx-y! Teraz to już naprawdę na tyle.

Edytowane przez emeryt03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh uparty :D teraz to rozumiem, że w nissmo było dobrze a w BOSHU inne śrubki niestety tak się firmy potrafią zabezpieczać przed samodzielnymi montażami i aby tylko w jedynie słusznym serwisie zmieniać :D no zrobiło się trochę OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...