Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi do terrano rozstaw śrub jak zmierzyć rozstaw


Gość terranosaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość terranosaur

czy wie ktos z jakiego innego modelu nissana lub innej marki podejdą felgi do terrano ?

 

podobno podchodza z Troopera , Pajero, Hi-luxa

 

ale interesuje mnie tez czy z jakiejs osobowki nissana podejda do terrano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos z jakiego innego modelu nissana lub innej marki podejdą felgi do terrano ?

 

podobno podchodza z Troopera , Pajero, Hi-luxa

 

ale interesuje mnie tez czy z jakiejs osobowki nissana podejda do terrano

Witam mam cos takiego moze to Ci w czyms pomoze

post-22429-1276551078,1419_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiska fajna, warto zachowac :)

ja mam z patrola zdjete aluminiaki 15". Wszystko pasuje, jedyna roznica to ze tych wystajacych kolpaczkow plasticzanych nie wlozysz z tylu bo otwor w feldze jest wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość terranosaur

UWAGA ;)

 

niektóre felgi mimo ze maja odpowiedni rozstaw śrub i średnice otworu centrującego nie będą pasowały do TERRANO

 

są to np. felgi stalowe od PAJERO (własnie takie kupiłem a tu zonk ;DDDD), tył pasuje natomiast z przodu ocierają jarzma hamulca i trzeba dać dystanse żeby je odstawić trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość szybi24

UWAGA ;)

 

niektóre felgi mimo ze maja odpowiedni rozstaw śrub i średnice otworu centrującego nie będą pasowały do TERRANO

 

są to np. felgi stalowe od PAJERO (własnie takie kupiłem a tu zonk ;DDDD), tył pasuje natomiast z przodu ocierają jarzma hamulca i trzeba dać dystanse żeby je odstawić trochę

masz może kolego schemat takich dystansów jak je zrobić samemu do terrano II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pamiętać o ET felg.

Co do dystanów - albo kupić gotowe z papierem albo sobie darować, cena jednej odpowiedniej śruby, coś koło 20 zł, 120 zł na koło.

Da się taniej, tylko koło może odlecieć.

 

Za cenę dystansów, kupi się inne felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szybi24

Trzeba jeszcze pamiętać o ET felg.

Co do dystanów - albo kupić gotowe z papierem albo sobie darować, cena jednej odpowiedniej śruby, coś koło 20 zł, 120 zł na koło.

Da się taniej, tylko koło może odlecieć.

 

Za cenę dystansów, kupi się inne felgi.

no to fakt. chciałem założuć dystanse zby był trochę szerszy myślałem o 4cm co ty na to czy to wogóle jest sens czy sobie darwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

UWAGA wink.gif

 

niektóre felgi mimo ze maja odpowiedni rozstaw śrub i średnice otworu centrującego nie będą pasowały do TERRANO

 

są to np. felgi stalowe od PAJERO (własnie takie kupiłem a tu zonk ;DDDD), tył pasuje natomiast z przodu ocierają jarzma hamulca i trzeba dać dystanse żeby je odstawić trochę

ups, popełniłem ten sam błąd : również koła od Pajero , założyłem jedno przednie i...(soczysta wiązanka), czy znalazłeś inne rozwiązanie oprócz tego :http://moto.allegro.pl/dystans-patrol-terrano-pajero-campo-6x139-7-i1887008613.html , czy ktoś próbował zakładać dystanse TYLKO na przednią oś( wiem, że wygląda to ...... ale koszty o połowę mniejsze), a tak w ogóle to ciekawe, jaki wpływ mają dystanse na geometrię i zużywanie łożysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem po dwie podkładki zwykłe okrągłe grubości ok 1mm jedna na każdą szpilę , ale oryginalne szpilki są bardzo krótkie koła w sumie trzymają się na pici kłak, to rozwiązanie z oferty jest super i gdybym miał w troszkę lepszym stanie ogólnym auto napewno by nie kombinował i kupił oryginalne dystanse. ale jest też drugie rozwiązanie wymienić szpilki na dłuższe i kupić dystanse bez tych dodatkowych szpilek ale w sumie nie wiem czy to sie kalkuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , szpilki mają po 2cm , więc coś takiego:http://moto.allegro.pl/dystanse-nissan-toyota-mitsubishi-opel-6x139-7-i1894863445.html lub takiego:http://moto.allegro.pl/dystans-4x4-nissan-opel-isuzu-toyota-6x139-7x5mm-i1851666791.html też nie bardzo podchodzi; wpadłem na ten sam pomysł z podkładkami 2x1mm osobno na każdą szpilkę, założyłem, ale za bramę nie odważyłem się wyjechać chociaż na co dzień jeżdżę na alu. , a one mają zbliżoną grubość "ciała" jak ta kombinacja stalówek z podkładkami; z tych dystansów z poprz. postu wyleczyła mnie główna księgowa rodziny , przynajmniej na razie; stanęło na tym, że przekładam pojutrze te oponyhttp://allegro.pl/komplet-kol-pajero-patrol-inne-225-75-15-polecam-i1876438758.html na moje alusy a felgi "do żyda" albo kiedyś tam do piaskowania, farby i założę odwrotnie z dystansami 5 lub 6mm po wymianie szpilek ; no cóż mogłem kupić te:http://allegro.pl/nissan-patrol-31cali-zimowe-m-s-i1881234789.html i pewnie wszystko by pasowało ale wydały mi się za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy występują może felgi o ujemnym parametrze ET (tzn. z większym odsadzeniem od punktu mocowania koła śrubami w stronę zewnętrzną auta)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wpłynie to na trwałość felg i/lub/bądź na szpilki koła??? Bo jeśli nic no to... "YODA" Uratowałeś mi tyłek i nie będę musiał w przyszłości felg wymieniać tylko je obrócę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.szpilki mogą być za krótkie...

2.felgi od wewnątrz nie mają (chyba) gniazd na nakrętki , więc jeżeli otwór centr. będzie większy to będzie biło i pozrywasz szpilki...

3....łożyska...?

gdybyś ,mimo wszystko, coś wykombinował daj znać bo też to planowałem, a na razie stoją 4 szt. od Pajero i czekają na klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki za szybką odpowiedz.

Właśnie robię przymiarkę do zmiany felg i opon bo sporo ciekawych cen na opony jest.

 

Witam

Czym będzie różniła się felga z 7jx15 od 15x8 konkretnie chodzi mi czy ta felga nadaje się do opony 235/75 r15 http://allegro.pl/fe...1985415129.html

Edytowane przez ara502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

czas pomyśleć nad wymianą Piotrze 

 

 

 

 

 

 

 

coś ok. 13 zł/szt.  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie szpile tylko nakrętki gwint zostawiają w Lansie.

 

W króciaku natomiast szpilki były do wymiany ale to stare dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wymienia się całość ... przerabiałem temat  :whistle:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...