Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Klima


Gość Grammatik_2004

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grammatik_2004

Witam Panowie Napełniłem Klime i error nie startuje klima.lampka sie zapala ale nie startują wiatraki posprawdzałem bezpieczniki niby oka.

Co jeszcze mogę sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kyniu1985

Sprawdz przekaznik od wentylatorow a jezeli to wykluczysz to moze byc czujnik cisnienia klimatyzacji,jezeli on bedzie uszkodzony wtedy moze dawac sygnal ze klima jest niesprawna i klima niebedzie startowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zewrzeć 2 piny z kostki czujnika na osuszaczu jeśli to zrobisz to powinny wystartować wiatraki i sprzęgło sprężarki zaskoczyć .

Jak wiatraki ruszą i sprężarka to znaczy że czujnik walnięty lub brak czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten poniżej akumulatora (srebrna puszka).

Może dogadasz się z tym zakładem co ładowali ci klimę , czynnik zawsze mogą ściągnąć z układu i wykorzystać go ponownie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez obstawiam czujnik, podobną sytuacje miałem w swoim poprzednim aucie i czynnik chłodzący mi warsztat ściągnął i za nabicie ponowne zapłaciłem tylko za fatyge 20 pln..ale to już kwestia układów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grammatik_2004

Panowie zwarłem styki na wtyce wiatraki ruszyły :P ale żeby sprężarka chmmm

To po zwarciu styków klima normalnie powinna chodzić lub chłodzić tak czy ja coś złe zrozumiałem..jak można sprawdzić sprężarkę pomierzyć miernikiem lub cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwierałeś na włączonym silniku i klimatyzacji ?

Bo jak nie to sprężarka wyda tylko chwilowy "stuk" jak sprzęgło się załącza i rozłącza .(mogłeś nie usłyszeć tego dźwięku przy szumie wentylatorów)

 

Wiec raczej obstawiam czujnik albo brak czynnika jak wcześniej pisałeś że nawet wiatraki nie chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grammatik_2004

Wiadomo ze na włączonym szkoda Energi z ako..Nic pozostaje kupisz czujnik wymienić dobić klimie..A faktycznie ze mogłem nie usłyszeć zobaczymy jak to będzie jak czujnik..Juz z Panem od klimatyzacji uzgodniłem ze mi odzyska czynnik i potem dobije wiec luzik...rozumiem ze wazie dalszych problemów mogę zahaczyć znaczy napisać...Tak że obstawiam czujniczek..

 

aa a sprawdzałem na włączonym silniku i włączonej klimie

 

czy na takiej szybko złące klima powinna chłodzić wydaje mi się ze nie jeżeli nie wmontuje czujnika to racze nie dowiem się jak klima chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...