Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z zimowymi oponami Achilles 215/55R18. Ceny przystępne ale bardzo mało informacji w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem dziś opony od samochodu znajomego i lekko się zdziwiłem bo patrząc na nie z osobna myślałem że moje są tylko troszkę węższe :)

post-37113-0-89421400-1315695577_thumb.jpg

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle te akcje są na tylko korzystne, że nie opłaca się kombinować z internetowymi "okazjami"...

Widziałem ,że taką akcję prowadzi już "Yama" .Komplet alufelg 16" Enzo i opon Barum z nakrętkami i założeniem w cenie 3400 zł.Czy jest ona korzystna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ,że taką akcję prowadzi już "Yama" .Komplet alufelg 16" Enzo i opon Barum z nakrętkami i założeniem w cenie 3400 zł.Czy jest ona korzystna?

 

Kupiłem (w roku 2010) w CM Krzemionki aluminiowe felgi 17" dezent + nokian za 3700 zł, powywalało mi wszystkie zdjęcia i auta i felg z forum to zamieszcze jak znajdę czas na nowo wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ,że taką akcję prowadzi już "Yama" .

Będę musiał zrobić spacer do nich i się wypytać, chociaż raczej jestem za stalową felgą, no i jeżeli chodzi o Osielsko to preferowali rok temu opony BFGoodrich Winter Slalom KSI oraz Michelin Latitude Alpin.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ,że taką akcję prowadzi już "Yama" .Komplet alufelg 16" Enzo i opon Barum z nakrętkami i założeniem w cenie 3400 zł.Czy jest ona korzystna?

Mnie komplet stalówek KFZ i topowych wg. kilku testów Goodyearów UG 8 z 19 tygodnia tego roku, z ładnymi kołpakami i wyważeniem wyszedł 2800 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomoże w decyzji. Gdy nie ma się odniesienia, to ciężko jest ocenić i porównać oponę. Co ciekawe, Continental PremiumContact2 (letnia) w kilku widzianych przeze mnie testach była na #1.

 

Testy opon zimowych ADAC

 

Letnie wg. ADAC (im mniej tym lepiej)

Test%20opon%20letnich.jpg

Zimowe wg. ADAC (im mniej tym lepiej)

Test%20opon%20zimowych.jpg

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4 sztuki Uniroyal 215/65R16 MS PLUS 66 98H i oryginalne podobno felgi stalowe 16" Nissan

 

całość prawie 2300zł poza ASO, ciekawe jak się będzie komplecik sprawować

 

dzwoniłem do ASO

3700zł za alu 16" + Uniroyal/Barum

3000zł-10%=2700zł za stal 16" + Uniroyal/Barum

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4 sztuki Uniroyal 215/65R16 MS PLUS 66 98H i oryginalne podobno felgi stalowe 16" Nissan

 

całość prawie 2300zł poza ASO, ciekawe jak się będzie komplecik sprawować

 

Przejeździłem zeszłą zimę na takim samym komplecie jaki zamówiłeś. Trochę wcześniej poczytałem o tych oponach i jestem z nich bardzo zadowolony. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4 sztuki Uniroyal 215/65R16 MS PLUS 66 98H i oryginalne podobno felgi stalowe 16" Nissan

 

całość prawie 2300zł poza ASO, ciekawe jak się będzie komplecik sprawować

 

Przejeździłem zeszłą zimę na takim samym komplecie jaki zamówiłeś. Trochę wcześniej poczytałem o tych oponach i jestem z nich bardzo zadowolony. :thumbsup:

 

Dzięki castoro :D

 

Fajnie by teraz upolować jakieś kołpaki w przyzwoitej cenie, bo salonowa mnie zamurowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki castoro :D

 

Fajnie by teraz upolować jakieś kołpaki w przyzwoitej cenie, bo salonowa mnie zamurowała

 

Widziałem kilka na allegro, zdaje mi się że pasują również z niektórych Renault. http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=ko%C5%82paki+do+qashqai&category=0&from_showcat=1&view=gtext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka na allegro, zdaje mi się że pasują również z niektórych Renault. http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=ko%C5%82paki+do+qashqai&category=0&from_showcat=1&view=gtext

 

myślę np. o takich podróbach:

http://moto.allegro.pl/kolpaki-15-16-nissan-nowosc-i1782603339.html

 

nie wyglądają prymitywnie, a kosztują podług oryginałów (nawet używanych i często sfatygowanych w sposób znaczny) grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę np. o takich podróbach:

http://moto.allegro.pl/kolpaki-15-16-nissan-nowosc-i1782603339.html

 

nie wyglądają prymitywnie, a kosztują podług oryginałów (nawet używanych i często sfatygowanych w sposób znaczny) grosze

 

Paba - dobry wybór, są chyba ładniejsze od oryginalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4 sztuki Uniroyal 215/65R16 MS PLUS 66 98H i oryginalne podobno felgi stalowe 16" Nissan

 

całość prawie 2300zł poza ASO, ciekawe jak się będzie komplecik sprawować

 

dzwoniłem do ASO

3700zł za alu 16" + Uniroyal/Barum

3000zł-10%=2700zł za stal 16" + Uniroyal/Barum

 

A jeżeli można wiedzieć gdzie zamówiłeś ten zestaw kółek :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli można wiedzieć gdzie zamówiłeś ten zestaw kółek :mellow:

 

http://www.motoricus.pl/

 

wysłali jesio gratis za pobraniem i dali skrobaczkę z rękawicą Hankook za 1 grosz

 

miałem się nie chwalić, ale trudno :)

 

na oponeo.pl wychodzi chyba około 40-50zł drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba - dobry wybór, są chyba ładniejsze od oryginalnych

 

w zeszłym roku kupowałem podobne, może ładnie wyglądają ale są bardzo delikatne, takie troche odpustowe badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, nie ma nic 16" nieoryginalnego przyzwoitej jakości? jak dla mnie może mieć i logo zaporożca, byleby spełniało swoją funkcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw na zime to stalowe felgi 16" prawdopodobnie od Almerki a oponki to

 

Continental 215/65 R16 98T Cross Contact Winter

 

wybrane razem z zaprzyjaznionym "oponiarzem"

zdalem sie na Jego doswiadczenie i wiedze przesledzilismy katalogi bralismy pod uwage tylko klase tz Premium i te opony ktore w rankingach ADAC zajmowaly czolowe miejsca oraz byly juz zakladane w Jego zakladzie i mialy pozytywne oceny uzytkownikow ostatecznie zadecydowal rodzaj bieznika i to ze sama opona fajnie sie prezentowala w ocenie "oponiarza" bo dla mnie wygladaly identycznie....

za zestawik zaplacilem 2400zl i temat zimowego odumienia mam na kilka sezonow z glowy....

Edytowane przez ireneusz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja druga zimę będę dawał po wawie na oryginalnych aluminiowych 17", przekładam oponki tylko. Na razie bez uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...