Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś pomoże w decyzji. Gdy nie ma się odniesienia, to ciężko jest ocenić i porównać oponę. Co ciekawe, Continental PremiumContact2 (letnia) w kilku widzianych przeze mnie testach była na #1.

 

Testy opon zimowych ADAC

 

Letnie wg. ADAC (im mniej tym lepiej)

 

Zimowe wg. ADAC (im mniej tym lepiej)

 

 

inne rozmiary - to żaden wyznacznik do porównania opon. Najlepsza 175 może być fatalna w 215. No i w naszym wypadku to należy rozpatrywać opony cross x4, a to zupełnie inna klasyfikacja. Jednak faktem jest że Continental ContiWinter od lat załapuje sie w pierwszej trójce w róznych rozmiarach, więc jest to z pewnością jedna z lepszych zimowych opon. Odpowiednik do QQ to chyba będzie Continental Cross Contact.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zacznie opisywać zachowanie swoich opon na lodzie i śniegu, a nie "ja mam ...." bo o tym jest ten watek :). Zamierzam kupić opony zimowe w przystepnej cenie nie patrząc na wynik testów ADAC :). Prosze o marke, rozmiar (interesuje mnie rozmiar 215/65/16) i opinie.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam jakiś dobrych opon zimowych. Znajomy proponował mi takie http://www.oponeo.pl/dane-opony/nankang-snow-viva-2-215-65-r16-102-h-xl ale jakoś nie ma przekonania co do kraju produkcji choć podobno są dobre. Zresztą można to wyczytać z opinii innych użytkowników no i cena jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już się zaczynam rozglądać za ofertami zimówek ze stalówkami (preferowane) albo alusami 215/65/16. W necie są już w miarę dobre propozycje (np. Motoricus) ale może jeszcze po negocjujemy wzorem lat ubiegłych.

W salonie również zostawiłem swoje namiary jak będą mieli jakieś promocje, ale jeszcze szału nie ma.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już się zaczynam rozglądać za ofertami zimówek ze stalówkami (preferowane) albo alusami 215/65/16. W necie są już w miarę dobre propozycje (np. Motoricus) ale może jeszcze po negocjujemy wzorem lat ubiegłych.

W salonie również zostawiłem swoje namiary jak będą mieli jakieś promocje, ale jeszcze szału nie ma.

 

Pozdr

 

mam znajomego u dilera i powiedział mi zebym w tym roku rozgladał sie za oponami na rynku bo NISSAN chce sie wyzbyc starych opon z felgami, a cena nie bedzie napewno niższa niz 3000 PLN. Żadna rewelka więc szukammmmmmmm :) w necie czekając na opinie forumowiczów.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor - ja dostalem uniroyale - i sprawuja sie bdb w zimie ....a są tanie [przynajmniej jako 16-tki]

 

16-stek własnie szukam. Dzieki za informację. Jeździłem na Unirojalach i sobie tez chwaliłem. Tez chodzi mi o tanie opony bo w zimie i tak nie poszaleję na drogach :)

 

Moze ktos ma takie opony http://www.opony.com/testy-opon/osobowych/wanli/snowgrip i moze cos o nich napisać?

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16-stek własnie szukam. Dzieki za informację. Jeździłem na Unirojalach i sobie tez chwaliłem. Tez chodzi mi o tanie opony bo w zimie i tak nie poszaleję na drogach :)

 

Też jeżdziłem w zimie na tych samych ( od Motoricusa) i też sobie chwalę - więc masz już dwie opinie więcej. Wyczynów żadnych wprawdzie po lodzie nie robiłem ale w śliskich koleinach i śniegu - nie zawodziły. :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyczynów żadnych wprawdzie po lodzie nie robiłem ale w śliskich koleinach i śniegu - nie zawodziły. :)

 

dziekuje "castro" za informacje. Opony maja indeks H = 210 km/h co w przypadku QQ na osniezonych i oblodzonych drogach jest raczej nie osiagalne. Coraz bardziej przekonuje sie do tych tanszych opon, których producentów nie stac na "zalatwienie" sobie ODPOWIEDNIEGO wyniku w testach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździł na zimówkach firmy Vredestein - Wintrac Xtreme. Zaproponowano mi takie opony jako bardzo dobre na śnieg, lód i asfalt.

Jeżeli ktoś z was jeździł , bądź coś wie o tych holenderskich oponach, to proszę o info.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździł na zimówkach firmy Vredestein - Wintrac Xtreme. Zaproponowano mi takie opony jako bardzo dobre na śnieg, lód i asfalt.

Jeżeli ktoś z was jeździł , bądź coś wie o tych holenderskich oponach, to proszę o info.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Ja miałem przyjemność użytkować takie opony na audi i byłem bardzo, bardzo, bardzo z nich zadowolony. Auto szło po śniegu i po lodzie bez żadnych problemów, tylko z tego co pamiętam były trochę głośne, ale naprawdę zero problemu z ruszaniem, podjazdem pod górkę, jako kierowca czułem się bardzo pewnie z takimi butkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem przyjemność użytkować takie opony na audi i byłem bardzo, bardzo, bardzo z nich zadowolony. Auto szło po śniegu i po lodzie bez żadnych problemów, tylko z tego co pamiętam były trochę głośne, ale naprawdę zero problemu z ruszaniem, podjazdem pod górkę, jako kierowca czułem się bardzo pewnie z takimi butkami.

 

Dzięki za opinię. Takie opony w przystępnej cenie mi polecono. Jak długo na nich jeździłeś? Ile sezonów wytrzymaja, przy zużyciu 5-8 tys km na sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za opinię. Takie opony w przystępnej cenie mi polecono. Jak długo na nich jeździłeś? Ile sezonów wytrzymaja, przy zużyciu 5-8 tys km na sezon?

Przejeździłem jeden sezon, potem sprzedałem samochód i opony, ale zużycie po jednym sezonie było niezauważalne( zrobiłem 10tys km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opony kupiłem Sava Eskimo HP-215-65r16-98h. Opinie maja b.d.

 

post-43265-0-68295400-1317924555_thumb.jpg

 

Są ok, mniej-więcej klasy Uniroyalów czy Fuldy

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nabyłem Sava Eskimo , cena to jakies 320 zł. za sztukę . Opinie mają bardzo dobre , producent to niemiecka firma działająca pod szyldem Danlopa wiec mysle ze bedzie OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nabyłem Sava Eskimo , cena to jakies 320 zł. za sztukę . Opinie mają bardzo dobre , producent to niemiecka firma działająca pod szyldem Danlopa wiec mysle ze bedzie OK .

 

Dziekuje "paba" i "mucka38" za utwierdzenie w dobrym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rocznik czy 2011

 

Uniroyal jest w koncernie Continentala, moje są bodajże z lipca 2011 (Portugalia)

 

 

Bedą w poniedziałek i maja być z 2011 roku bo takie zamówiłem. Sprawdze przy kurierze :)

Dziekuję za rade.

 

Witam

Moze ktos z forumowiczów kupił oryginalne kołpaki na koła 16"? Prosze o zdjecia jak wygladają na kołach, albo wskazanie ich w necie. Np. Allegro.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak [zeszły rok]

 

sa ciut lipne mocowania bez tytytek odpadł mi chyba dwa razy ;)

 

Ładne i są najdroższe na Allegro :). Ech ..... odpadajace "oryginały"

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładne i są najdroższe na Allegro :). Ech ..... odpadajace "oryginały"

 

noo, mega drogie są oryginały, trzeba wydać gdzieś co najmniej 6 dych na koło i to i tak kupisz jakieś porysowanie, itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rocznik czy 2011

 

 

 

 

21 tydzien 2011 czyli z tego "stulecia" Germany.

 

Zmieniacie juz koła na zimowe? Ja jutro jade bo później bedą straszne kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...