Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem info z salonu na temat ich oferty na opony zimowe - ŻADNA REWELACJA

 

Felgi stalowe po 250 + montaż + nakrętki (około 180 - 200 zł)

 

 

 

 

Opona w rozmiarze 215/65/16

 

SAVA 215/65R16 Eskimo HP 98H 425zł kpl. 1700zł

 

UNIROYAL 215/65R16 MS PLUS 66 98H 452zł kpl. 1808zł

 

FULDA 215/65/16 Kristall Control HP 98H 489zł kpl. 1956zł

 

 

YOKOHAMA 215/65R16 W.drive V902A 98H 496zł kpl. 1984zł

 

PIRELLI 215/65R16 Scorpion Ice&Snow 98T 550zł kpl. 2200zł

 

 

GOODYEAR 215/65R16 Ultra Grip 8 98T 583zł kpl. 2332zł

 

DUNLOP 215/65R16 SP Winter Sport 3D 98H 640zł kpl. 2560zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony SAVA 215/65R16 Eskimo HP 98H kupiłem po 370 PLN sztuka razem z kosztami przesyłki 1480 PLN wiec faktycznie nie popisali się. Przy takich zamówieniach powinni sprzedawac po 350 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się zakończeniem którym dokręcasz koła (inaczej z fazowane) oraz wielkością (wysokość) do felg aluminiowych są chyba dłuższe (głębiej osadzone gniazda nakrętek).

Ja kupiłem felgi stalowe wraz z nakrętkami w zestawie

Alcar KFZ 7855

 

http://www.oponeo.pl/felgi-stalowe-do/nissan/qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w serwisie powiedzieli że oczywiście da się przykręcić nakrętkami od alu ale lepiej było by zamontować stalowe nakrętki. Pewnie nabijanie kasy

 

W Japan Motors to dopiero przesadzili z cenami

http://www.nissan.japanmotors.pl/customer.php?show=1&=&

 

stalowe + opona o 1000 zł droższa od sklepów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te nakrętki z felg ALU 17" nie pasują do stalówek 16"? trzeba dokupować? jeśli tak to jakie mam dokupić?

 

Jesli masz nakretki do alusów zamkniet (nie przelotowe) to napewno nie beda pasowały. Ja kupiłem tu: http://allegro.pl/show_item.php?item=1851077598

i pasują. Pewnie w kazdym sklepie samochodowym kupisz takie nakretki do stalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem i pasują. Jest ten sam profil stożka - czasem do alu potrzebne jest kulisty profil, albo nakrętka z podkładką, a i głębokość wydaje się wystarczająca.

 

Ja na stalowe i na alu stosuje jeden rodzaj nakrętek krytych oryginalnych.Dodam iż mam komplet kół stalowych i aluminiowych-nakrętki w obu przypadkach pasują idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gitara

 

teraz ciekawe czy kołpaki z Renault podpasują do QQ :whistle:

 

Jesli 16" to co za różnica. I od traktora beda pasowac jesli taki sam rozmiar i pięć otworów o tym samym rozstawie. :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam Nissan Qashqai +2 1.6 - koła: 215/60 R17

Co wybrać na zimę? Czy do tych (firmowych) alufelg można zamontować inny rozmiar?

Spotkałem się z opinią, że zimówki powinny być węższe niż letnie.

Do tej pory używałem takiego samego rozmiaru (w dotychczasowych autach),

ale zawsze miałem felgi stalowe. Teraz pierwsza zima z QQ+2 i mam dylemat.

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na stalowe i na alu stosuje jeden rodzaj nakrętek krytych oryginalnych.Dodam iż mam komplet kół stalowych i aluminiowych-nakrętki w obu przypadkach pasują idealnie...

 

A to ciekawe. Moje nakretki, zamkniete, do alusów (18") nie dochodza do konca przy stalówkach i nie mozna ich dobrze dokrecic. Poza tym stożek jest troche inny wiec musiałem kupic nakretki do stalówek.

 

Wymieniłem wczoraj okła na zimowe. temperatura spadla w nocy do -6, wiec juz czas, a poza tym za tydzien bedzie kolejka nak na Kasprowy :)

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam Nissan Qashqai +2 1.6 - koła: 215/60 R17

Co wybrać na zimę? Czy do tych (firmowych) alufelg można zamontować inny rozmiar?

Spotkałem się z opinią, że zimówki powinny być węższe niż letnie.

Do tej pory używałem takiego samego rozmiaru (w dotychczasowych autach),

ale zawsze miałem felgi stalowe. Teraz pierwsza zima z QQ+2 i mam dylemat.

Z góry dziękuję za rady.

Ja " posłuchałem" takiej opinii i w związku z tym ,że też mam taki rozmiar kół kupiłem alufelgi 16" a opony zimowe 215/65 R16.

Zobaczę jak się sprawdzi ten zestaw w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestawik u siebie i nie narzekalm w ostatsnią zimę jestem zadowolony. A oponki chyba jutro wymienie bo tez juz robi sie zimnawo wiec lepiej teraz niz pozniej w kolejkach stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja " posłuchałem" takiej opinii i w związku z tym ,że też mam taki rozmiar kół kupiłem alufelgi 16" a opony zimowe 215/65 R16.

Zobaczę jak się sprawdzi ten zestaw w zimie.

 

A w czym rzecz? Przeciez rozmiar zewnetrzny opony jest taki sam tylko felga mniejsza. Będzie troche bardziej mieko sie jeździć i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w czym rzecz? Przeciez rozmiar zewnetrzny opony jest taki sam tylko felga mniejsza. Będzie troche bardziej mieko sie jeździć i tyle :)

... i na tym chyba to polega !

Ponieważ oczywistym jest ,że zamieniając nie można przekroczyć średnicy zewnętrznej koła by nie "naruszyć " pozostałych parametrów samochodu.

Ważne ,że opinie są pozytywne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam kola 18 215/55 jak zaloze zimowe 17 225/55 cos sie moze dziac zlego....facet od opon ktory ma mi zalatwic mowi ze bedzie oki....? :nissan2:

Ten rozmiar nie jest homologowany w QQ. Niby opona będzie miała obwód 2,08% mniejszy niż Twoja letnia, ale może okazać się za szeroka. Sugerowałbym raczej 215/60R17, zgodną z homologacją. Na zimę raczej zakłada się węższe opony niż szersze. Węższa będzie lepiej się sprawdzała, chociaż w rozmiarze 225/55R17 będzie większy wybór.

 

Przykładowa oferta:

 

Vredestein Wintrac 4 Xtreme 225/55R17 97 H 609 pln

Nokian Nokian WR A3 225/55R17 101 V XL 561 pln

Barum POLARIS 2 225/55R17 101 V XL 542 pln

 

Vredestein Wintrac 4 Xtreme 215/60R17 96 H 623 pln

Nokian Nokian WR G2 SUV 215/60R17 100 V XL 524 pln

 

Zastanów się nad 16" (215/65R16), jeśli masz takie przewidziane w homologacji (nie wejdą do dużych hamulców QQ+2):

w tym rozmiarze jest dwukrotnie szersza oferta, a ceny są sporo niższe, startują trochę powyżej 300 pln:

Barum POLARIS 2 215/65R16 98 H 333 pln

 

(ceny przykładowe, ze sklepu felgi-opony.com, wybranego na chybił-trafił)

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojej Kaśki kierując się rozsądkiem oraz portfelem /- letnie 18"/- wybrałem stalowe 16" + opony zimowe uniroyal 215 65R16

zapłacilem razem 1800 zł za komplet , myślę że rozsądnie , a co do walorow eksploatacyjnych po zaliczonej ubiegłej zimie OK.

Felgi:

Dobra firma zamiennikowa to KFZ .Oni zalecają felgi o symbolu KFZ 7855 /6,5J X16/ do naszych "Kasiek" ale ja mam o symbolu KFZ 9735 /6,5JJx16/.Felgi prawie takie same lecz wersje JJ są stosowane do pojazdów o trakcji terenowej .Możesz bez szkody stosować obydwie , wersja JJ lepiej utrzymuje oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...