Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

te 1800zł to nie ten rok, co nie? bo cena niesamowita, sam kupiłem taki zestaw (stalówki oryginalne) za 2.2k i to jeszcze w promocji

 

same opony 1500zł na chwilę obecną

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 1800zł to nie ten rok, co nie? bo cena niesamowita, sam kupiłem taki zestaw (stalówki oryginalne) za 2.2k i to jeszcze w promocji

 

same opony 1500zł na chwilę obecną

 

Wrzesień , rok ubiegły ale felgi inny sprzedawca i opony również .Rada - szukać po internecie , niekoniecznie w formie kompletu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem, wczoraj założyłem zimówki, tylko miałem nie miłą niespodziankę bo jedna felga tak nie za bardzo prosta jest. Teraz szukać tylko kołpaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzesień , rok ubiegły ale felgi inny sprzedawca i opony również .Rada - szukać po internecie , niekoniecznie w formie kompletu .

 

w tym roku nie dało się fizycznie taniej w internecie, nawet biorąc każdą oponę i felgę w innym sklepie

 

ciekawi mnie tylko, że różnica to 400zł, czyli 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi:

Dobra firma zamiennikowa to KFZ .Oni zalecają felgi o symbolu KFZ 7855 /6,5J X16/ do naszych "Kasiek" ale ja mam o symbolu KFZ 9735 /6,5JJx16/.Felgi prawie takie same lecz wersje JJ są stosowane do pojazdów o trakcji terenowej .Możesz bez szkody stosować obydwie , wersja JJ lepiej utrzymuje oponę

Tak, szczególnie jak zamierzasz założyć oponę stricte terenową o stopce zaprojektowanej do profilu JJ (np. Mud Terrain) i jeździć na obniżonym ciśnieniu. QQ to mieszczuch i moim zdaniem nie ma co na siłę robić z niego terenowca. Opony, których używasz, też są projektowane do konkretnego profilu felgi. Jeśli w zastosowaniach szosowych JJ byłby lepszy, to pewnie nie byłoby profilu J.

 

W Hilu (ciut bardziej terenowy niż QQ) mam profil J dla opon HT (80% szosa, 20% teren) i profil JJ dla opon MT (20% szosa/80% teren - BF Goodrich, 32", na foto).

 

A tak przy okazji, zauważyłem, że kilku producentów oferuje opony terenowe All Terrain (AT - 50% szosa/50% teren) w rozmiarach do QQ... Dla przykładu General Grabber AT2.

post-46069-0-87800900-1318752975_thumb.jpg

post-46069-0-08682400-1318753513_thumb.png

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dzis rano poki pogoda pozwala by robić to samemu ....- godzinka i dwa auta na zimowkach :) [duza żaba i klucz pneumatyczny]

 

zdjcie2r.jpg

 

 

zdjcielt.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w zakupie opon zimowych ostatnio był test do SUV-ów

http://www.auto-swiat.pl/1-zimowki

 

4x4 auto świat

 

Test dotyczy 215/65/16

Dla zainteresowanych w zakupie opon zimowych ostatnio był test do SUV-ów

http://www.auto-swiat.pl/1-zimowki

 

4x4 auto świat

Edytowane przez Wojto1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę od nissana:

 

Nazwa opony - Motrio produkowana przez Continental dla Renault. Produkcja „3811”

Cena kompletu z felgami stalowymi 2795 PLN brutto

 

Czy ktoś zna te opony?

W tej samej cenie kupiłem Goodyear Ultra Grip 8 produkcja "1911" Germany (1808 opony + 887 felgi + 80 montaż + 70 kołpaki) i nie muszę zastanawiać się co to za wynalazek.

 

A google podpowiada: MOTRIO to części zamienne dystrybuowane przez Renault i przeznaczone dla starszych modeli samochodów wszystkich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynalazek - nie brałbym tego, i cena niemała

 

tymczasem moja Kaszanka już na zimowych kapciach (stal 16" i Uniroyal MS Plus 66)

ostatecznie - śruby od felg 17" z Accenty na 1000% pasują do 16" stalówek

 

kupiłem przed chwilą kołpaki tutaj:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1843660652

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę od nissana:

 

Nazwa opony - Motrio produkowana przez Continental dla Renault. Produkcja „3811”

Cena kompletu z felgami stalowymi 2795 PLN brutto

 

Czy ktoś zna te opony?

 

Za takie same pieniądze (ale za znane opony i felgi aluminiowe) możesz mieć taki zestaw:

 

http://www.motoricus.pl/product/ANZIO+UNIROYAL+Zestaw+zimowy+Qashqai%2FX-Trail+16%22+10559+_7153952.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniacie już opony?

 

 

Ja dziś próbowałem wymienić na zimowe . Kupiłem gotowy zestaw opon zimowych na felgach stalowych i u tego samego sprzedawcy kupiłem nakrętki do tego zestawu . Jak się okazało nowe nakrętki nie pasowały , mało tego spiepszyłem sobie gwint na jednej szpilce . Jak sie przyglądłem to gwint w oryginalnych nakrętkach jest drobniejszy . I teraz muszę coś pokąbinować z tą szpilką , chyba najlepiej wymienić . Może wiecie , gdzie kupić taką szpilkę i czy z wymianą bedzie jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja dziś próbowałem wymienić na zimowe . Kupiłem gotowy zestaw opon zimowych na felgach stalowych i u tego samego sprzedawcy kupiłem nakrętki do tego zestawu . Jak się okazało nowe nakrętki nie pasowały , mało tego spiepszyłem sobie gwint na jednej szpilce . Jak sie przyglądłem to gwint w oryginalnych nakrętkach jest drobniejszy . I teraz muszę coś pokąbinować z tą szpilką , chyba najlepiej wymienić . Może wiecie , gdzie kupić taką szpilkę i czy z wymianą bedzie jakiś problem ?

Szpilki dostaniesz na allegro. http://allegro.pl/nissan-oryginalna-sruba-szpilka-kola-szpilki-i1870462940.html

O ile się nie mylę M12/1,25, tylko musisz zmierzyć długość. Szpilkę wybijasz młoteczkiem, wyjmujesz (trzeba trochę pokombinować, aby wyszła, może przeszkadzać osłona tarczy hamulcowej), wkładasz nową i dociągasz nakrętką. W QQ nie robiłem, w Toyce - 15 minut roboty. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie demontować piasty. Załączam fotkę piasty, dobrze widać szpilki.

 

Poszła przednia czy tylna?

post-46069-0-12472100-1319045784_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki dostaniesz na allegro. http://allegro.pl/ni...1870462940.html

O ile się nie mylę M12/1,25, tylko musisz zmierzyć długość. Szpilkę wybijasz młoteczkiem, wyjmujesz (trzeba trochę pokombinować, aby wyszła, może przeszkadzać osłona tarczy hamulcowej), wkładasz nową i dociągasz nakrętką. W QQ nie robiłem, w Toyce - 15 minut roboty. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie demontować piasty. Załączam fotkę piasty, dobrze widać szpilki.

 

Poszła przednia czy tylna?

 

 

Wielkie dzięki . Poszła w lewym przednim kole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniacie już opony?

Chyba jeszcze czas na zmianę opon. W najbliższych dwóch tygodniach ma być w ciągu dnia i po 16 stopni, a i na deszczu, którego nam ostatnio nie brakuje chyba lepiej spisują się opony letnie. Ja czekam dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze czas na zmianę opon. W najbliższych dwóch tygodniach ma być w ciągu dnia i po 16 stopni, a i na deszczu, którego nam ostatnio nie brakuje chyba lepiej spisują się opony letnie. Ja czekam dwa tygodnie.

 

 

Być może jeszcze jest czas - ale lepiej o tydzień za wcześnie zmienić opony na zimowe niż o jeden dzień za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze czas na zmianę opon. W najbliższych dwóch tygodniach ma być w ciągu dnia i po 16 stopni, a i na deszczu, którego nam ostatnio nie brakuje chyba lepiej spisują się opony letnie. Ja czekam dwa tygodnie.

 

 

Zmieniaj, zmieniaj. Rano jest już poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak to się ma że jest ET38 gdzie producent zaleca ET40. Czy to jakoś tylko wizualnie inaczej wygląda ?

 

Pozdr

 

Pod tym linkiem dość dokładnie opisano co to jest ET czyli ofset.

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Felgi_stalowe___budowa_i_parametry_montazowe_,1,121,40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyłącze się do tematu felg:

Mam możliwość kupna nowych felg stalowych ale ET 47, czy ktoś posiada takie w swoich QQ?

Sprzedawca twierdzi, że montował w QQ i pasują, będą "głębiej" w samochodzie, ktoś inny twierdzi, że powinny być ET 40, producent również je zaleca.

Jeśli będą bardziej do wewnątrz, czy nie będą tarły przy skręcie przednie koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyłącze się do tematu felg:

Mam możliwość kupna nowych felg stalowych ale ET 47, czy ktoś posiada takie w swoich QQ?

Sprzedawca twierdzi, że montował w QQ i pasują, będą "głębiej" w samochodzie, ktoś inny twierdzi, że powinny być ET 40, producent również je zaleca.

Jeśli będą bardziej do wewnątrz, czy nie będą tarły przy skręcie przednie koła?

Według mnie to nie dużo (7mm), ale nigdy nie wiadomo. Czy warto ryzykować?

Edytowane przez dino55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyłącze się do tematu felg:

Mam możliwość kupna nowych felg stalowych ale ET 47, czy ktoś posiada takie w swoich QQ?

Sprzedawca twierdzi, że montował w QQ i pasują, będą "głębiej" w samochodzie, ktoś inny twierdzi, że powinny być ET 40, producent również je zaleca.

Jeśli będą bardziej do wewnątrz, czy nie będą tarły przy skręcie przednie koła?

Zobacz ile jest luzu, może da radę... A może kup felgi z ET 40 i nie kombinuj. Są do dostania po ok. 200 pln. Masz dużo taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...