Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po zakupie KONIECZNIE przymierz felgi zanim założysz opony.

Po założeniu opon najczęściej pozbawisz się prawa zwrotu felg, jeśli coś byłoby nie tak.

 

 

Zgadza się JiS. Też mnie "straszono" różnymi zaciskami (nawet w samym serwisie) więc przymierzyłem swoje stalówki przed założeniem opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-)

Jeśli jeszcze możecie powiedzcie mi czy takie będą pasować http://www.alufelgi....ct&prod_id=1084 -> szerokość 7

To są właśnie felgi z lekkim środkiem - jest spore ryzyko, że nie zakryją bębnów. Zmierz z tyłu średnicę bębna, odnieś ją do rozstawu śrub i w przybliżeniu będzie można ocenić, czy efektu nie popsują wystające bębny.

 

7" są szersze niż pozwala homologacja, nie da się bez przymierzania na 100% stwierdzić, że będzie dość luzu. Może ktoś już próbował?

 

A tak z ciekawości, jeśli kupujesz drugi komplet, czemu wziąłeś 17" a nie 16"? Byłoby sporo taniej i nie wiem, czy nie lepiej (wyższy profil opony to + na zimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie felgi z lekkim środkiem - jest spore ryzyko, że nie zakryją bębnów. Zmierz z tyłu średnicę bębna, odnieś ją do rozstawu śrub i w przybliżeniu będzie można ocenić, czy efektu nie popsują wystające bębny.

 

7" są szersze niż pozwala homologacja, nie da się bez przymierzania na 100% stwierdzić, że będzie dość luzu. Może ktoś już próbował?

 

A tak z ciekawości, jeśli kupujesz drugi komplet, czemu wziąłeś 17" a nie 16"? Byłoby sporo taniej i nie wiem, czy nie lepiej (wyższy profil opony to + na zimę).

 

Bo na 16 wydaje mi się, że będzie śmiesznie wyglądał, a teraz mam 18" - zerkałem też na Allegro (np. takie -> http://allegro.pl/nowe-felgi-17-5x114-3-juke-murano-qashqai-gdansk-i1909127818.html ) niby do QQ, ale szerokość też 7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo na 16 wydaje mi się, że będzie śmiesznie wyglądał, a teraz mam 18" - zerkałem też na Allegro (np. takie -> http://allegro.pl/no...1909127818.html ) niby do QQ, ale szerokość też 7"

 

 

Nia 16" felgach z oponami 215/65/16 całkiem dobrze wygląda QQ. Średnica zewnętrzna koła - opony jest taka sama jak przy 18" fabrycznych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nia 16" felgach z oponami 215/65/16 całkiem dobrze wygląda QQ. Średnica zewnętrzna koła - opony jest taka sama jak przy 18" fabrycznych felgach.

Nie do końca efekt jest identyczny, ale b.zbliżony. Mam alusy 16" Enzo + chwalone tu Uniroyale 215/65/16 i całkowita średnica koła jest trochę mniejsza niż 17" fabrycznej plus wizualnie widać inną proporcję (więcej opony - mniej felgi), ale efekt jest akceptowalny. Na pewno zimą jest to korzystniejsze (mniejsze ryzyko otarcia felgi). A nawiasem mówiąc fabryczne felgi mają chyba 17" jak u mnie, a nie 18" jak wyżej pisze kolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca efekt jest identyczny, ale b.zbliżony. Mam alusy 16" Enzo + chwalone tu Uniroyale 215/65/16 i całkowita średnica koła jest trochę mniejsza niż 17" fabrycznej plus wizualnie widać inną proporcję (więcej opony - mniej felgi), ale efekt jest akceptowalny. Na pewno zimą jest to korzystniejsze (mniejsze ryzyko otarcia felgi). A nawiasem mówiąc fabryczne felgi mają chyba 17" jak u mnie, a nie 18" jak wyżej pisze kolega?

 

Ja mam 18" fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w teorii to takie proste:

Visia 16" stalówki 16x6.5J ET40 opona 215/65R16

Acenta 17" alusy 17x6.5J ET40 opona 215/60R17

I-Way,Tekna 18" alusy 18x6.5J ET40 opona 215/55R18.

We wszystkich takie samo rozstawienie otworów na śruby 5x114.3, takie samo odsadzenie (40) i taka sama szerokość felgi 6,5" i opony 215mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe opisywany tutaj problem wystających bębnów na tylnej osi dotyczy również oryginalnych nissanowskich felg 17".

Nawet tego nie zauważyłem dopóki nie przeczytałem na forum.....

Nie demonizowałbym więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca efekt jest identyczny, ale b.zbliżony. Mam alusy 16" Enzo + chwalone tu Uniroyale 215/65/16 i całkowita średnica koła jest trochę mniejsza niż 17" fabrycznej plus wizualnie widać inną proporcję (więcej opony - mniej felgi), ale efekt jest akceptowalny.

17 Continental PremiumContact2 są większe niż ustawa przewiduje. Gdy wstawiłem zimówki, wyszło, że mają średnicę mniejszą o prawie 15 mm w stosunku do letnich. Wygląda na to, że letnie Kontynentalne PremiumContact2 215/60R17 zamiast 689mm mają ponad 700. Zimowe DobreRoki UltraGrip 8 215/65R16 trzymają wymiar i mają 686 mm średnicy. Jak się położy jedną na drugiej różnicę widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/65/16 C - mam pytanie odnośnie opon do samochodów dostawczych z symbolem C.

Czy mają jakiś negatywny wpływ montując je do naszych QQ ?

Podobno są wzmacniane, być może cięższe- stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładanie takich opon do lekkiego QQ 1.6 nie ma sensu
na pewno nie szukałbym ich specjalnie, chodzi o to, że mam możliwość w niewielkiej cenie w dobrym stanie kupić "C". Dlatego zapytałem, czy nie będzie jakiegoś negatywnego skutku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/65/16 C - mam pytanie odnośnie opon do samochodów dostawczych z symbolem C.

Czy mają jakiś negatywny wpływ montując je do naszych QQ ?

Podobno są wzmacniane, być może cięższe- stąd moje pytanie.

 

Litera C oznacza że opona przeznaczona jest do samochodu dostawczego (z ang.: commercial). Ma wzmocnione boki, jest sztywniejsza i cięższa od normalnych opon do samochodów osobowych, a do takich należy zaliczyć QQ. Czy bedzie miała negatywny wpływ na QQ? Poza wiekszym spalaniem i wiekszym zuzyciem podzespołu napedowego napewno nie.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież wiadomo, że silnik nie wybuchnie, ani koło nie odpadnie, ......

 

 

Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Zespół napędowy to nie tylko silnik, ale też skrzynia przekładniowa ze sprzęgłem, elementy przekazujące moment obrotowy (wały, półosie), przekładnia główna z mechanizmem różnicowym (dyferencjałem), łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wzmacniane (C, lub XL) o zwiększonym indeksie prędkości są zazwyczaj droższe, a jeśli kosztują tanio, to mają gorsze parametry związane z przyczepnością, hałasem, aquaplaningiem, oporami etc. Zazwyczaj są mocniejsze i bardziej długowieczne. Myślę, że nie są dużo cięższe niż zwykłe, więc zwiększenie obciążeń będzie miało mniejszy wpływ na zawieszenie niż ew. zmiana jakości dróg którymi się poruszasz. Taka cięższa opona na pewno nie da tak popalić zawieszeniu jak np. niskoprofilowa na naszych dziurawych drogach.

 

Zastanów się więc na czym polega ta okazja cenowa, bo wybierając oponę przeznaczoną do dostawczaka oszczędność może być pozorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się więc na czym polega ta okazja cenowa, bo wybierając oponę przeznaczoną do dostawczaka oszczędność może być pozorna.

Właśnie - tym bardziej, że kolega wyraźnie pisze, ze opony są używane ("w dobrym stanie"). Osobiście jestem przeciwnikiem kupowania opon używanych, wiem, że to u nas nagminne i wynika z ograniczonych środków. Ale jest to zbyt ważny element układu jezdnego, by na nim oszczędzać. Tym bardziej opony z dostawczaka! Skąd wiadomo co przeszły? Jakim były poddane obciążeniom? Ja bym nie ryzykował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy pasują, bo też się nad nimi zastanawiam.

 

Dam znać będę miał jutro je i i będę już wiedział :)

 

Pasują i nawet w miarę wyglądają - tyle że ten znaczek Nissana taki plastikowy wtykany... mini-kołpak :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak te felgi wyglądają na aucie? Mógłbym fotę wrzucić?

 

Wrzucę jutro swojego brudasa, bo teraz nie chce mi się iść do garażu :D

#edit

 

Zaraz wrzucę :D

 

 

2q9jvpw.jpg

 

nd6hj4.jpg

Edytowane przez ktoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie tak źle, powiem szczerze, że zastanawiam się na tymi felgami na lato bo mam 17stki standardowe. Jako drugi komplet kół byłyby niezłe. Czy może uważacie, że 18stki są dużo lepsze wizualnie? Kurcze, mam dylemat. Dzięki kolego za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...