Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie tak źle, powiem szczerze, że zastanawiam się na tymi felgami na lato bo mam 17stki standardowe. Jako drugi komplet kół byłyby niezłe. Czy może uważacie, że 18stki są dużo lepsze wizualnie? Kurcze, mam dylemat. Dzięki kolego za fotki.

 

Tak wygladaja 18". Nizszy profil opony

 

post-43265-0-21008000-1321393779_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Stoję właśnie przed dylematem zakupu opon na zimę...

Wybór padł na Dunlopa sp WS 3D lub Nokiany WR G2 Suv,pytanie moje czy opona musi byc z tym parametrem nośności 100 (nokian 215/60/17 100v) czy wystarczy 96 (dunlop 215/60/17 96H) ??

dodam ze letnie sa z tym nośnością 100!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w świadectwie homologacji. Albo w dowodzie - nacisk osi /2 musi być mniejszy niż nośność opony. 96 są do 710 kg, 100 do 800 kg. QQ 2.0 4WD w benzynie ma wg. homologacji wymagany indeks nośności 89 (czyli 580 kg na oponę, nacisk na przednią oś max. 1150 kg -> 1150/2=575 kg, dlatego 580 kg, czyli indeks 89), nie sądzę, aby diesel miał nacisk na oś większy o 260 kg. Jeśli nie masz pod ręką homologacji sprawdź, jakie masz DMC i naciski na oś w dowodzie rejestracyjnym.

 

Wg. folderu nissana dopuszczalne naciski diesla i benzyny(1150 kg przód/1100 kg tył) są takie same, więc na 99% (jeśli dane z folderu zgadzają się z Twoją homologacją) opony o indeksie 89 wystarczą, więc przy 96 masz już duuży zapas.

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Prosiłbym bardzo u udzielenie informacji na temat wyboru kół i opon. Aktualnie jeżdżę na letnich 215/55 R18.

Jaki rozmiar opon byłyby najlepszym rozwiązaniem na stalowe R16? 205/60 R16, czy może lepiej 205/65 R16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i zastanawiam sie nad tym. sporo postow z poprzednich lat na ten temat dywaguje. To zalezy troche od modelu, moj chyba ma pecha. 2.0 Iway 4x4 benzyna i mam tylko 18 bo podobno te 16 nie wejda cholera jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy troche od modelu, moj chyba ma pecha. 2.0 Iway 4x4 benzyna i mam tylko 18 bo podobno te 16 nie wejda cholera jasna.

Do +2 mogą nie pasować 16, bo są za duże hamulce z przodu. Sprawdź w świadectwie homologacji, w punkcie "Zespół opona/koło" podane są podstawowe koła, a w punkcie "Uwagi" powinny być wypisane wszystkie pasujące do samochodu rozmiary obręczy i opon. Wybierając któryś z tam podanych masz prawie 100% pewności, że będzie pasować. 205/70R16 są za wąskie do QQ, a do twojego 16 mogą być za małe (choć w folderze do QQ+2 są wpisane 16"). Prawdopodobnie 215/60R17 będą pasować, ale sprawdź w dokumentach.

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, problem zmiany na mniejsze kółka może dotyczyć jedynie QQ+2. Sprawdził to dla mnie sprzedawca salonowy, od którego niedawno wyjechałem :)

 

W moim QQ jeżdżę na 215/55 R18. Na zimę chce skompletować drugi zestaw kółek. Czy może mi ktoś doradzić co do '16? Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny? Mam zamiar zrobić przynajmniej jedną trasę powyżej 3tyś km. Zastanawiam się nad wyborem 205/60 R16; 205/65 R16; czy może 215/65 R16? Chciałbym połączyć funkcjonalność i nie stracić na optycznym wrażeniu (żeby nie wydawały się zbyt małe).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, problem zmiany na mniejsze kółka może dotyczyć jedynie QQ+2. Sprawdził to dla mnie sprzedawca salonowy, od którego niedawno wyjechałem :)

 

W moim QQ jeżdżę na 215/55 R18. Na zimę chce skompletować drugi zestaw kółek. Czy może mi ktoś doradzić co do '16? Jaki rozmiar będzie najbardziej optymalny? Mam zamiar zrobić przynajmniej jedną trasę powyżej 3tyś km. Zastanawiam się nad wyborem 205/60 R16; 205/65 R16; czy może 215/65 R16? Chciałbym połączyć funkcjonalność i nie stracić na optycznym wrażeniu (żeby nie wydawały się zbyt małe).

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem nie ma co kombinować z węższymi oponami na zimę, standard jest 215 więc tak powinno być, zresztą zaproponowane przez Ciebie opony o szerokości 205 będą miały niższy profil, co w efekcie daje mniejsze koła, a chyba tego chciałeś uniknąć.

Jeżdżę w lato na 18, w zimę na 16, wielkość koła prawie taka sama, wizualnie inaczej bo inna alufelga, ale nie wygląda gorzej.

Pamiętaj tylko, że trzeba nabyć klucz do kół nr 19, ponieważ nakrętki zastosowane w 18 są na klucz 21, a nakrętki które dostaniesz z nowymi alufelgami będą na klucz 19. Nakrętek fabrycznych na klucz 21 nie założysz do nowych alufelg ponieważ otwory na śruby maja mniejszą średnicę od zewnętrznej średnicy klucza 21 który otrzymałeś w standardowym wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 215/65R16, będą o całe 7 mm mniejsze (średnica). To mniej niż bieżnika do zużycia lub tolerancji wymiarów pomiędzy różnymi producentami. Ja wybrałem Goodyear UltraGrip 8, w kolorze czarnym. Są super, bo skutecznie odstraszyły zimę.

 

Co do nakrętek, to sprawdź, czy nie pasują oryginalne, u mnie do stalówek pasowały. Na czym polegają różnice pomiędzy nimi pisałem trochę wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zamontowałem do mojego QQ nowe opony Goodride 215/65/16.

Zaraz dało się zauważyć, że to nie letnie continentale- są naprawdę głośne, co do przyczepności itp jeszcze nie sprawdziłem ze wzg. na brak złej pogody.

Również spalanie- ten sam odcinek na letnich komputer pokazywał mi 7,2-7,1 tutaj 7,7-7,6 te same warunki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem do mojego QQ nowe opony Goodride 215/65/16.

Zaraz dało się zauważyć, że to nie letnie continentale- są naprawdę głośne, co do przyczepności itp jeszcze nie sprawdziłem ze wzg. na brak złej pogody.

Również spalanie- ten sam odcinek na letnich komputer pokazywał mi 7,2-7,1 tutaj 7,7-7,6 te same warunki jazdy.

 

Jakie te same" warunki? Jest zimniej więc silnik wiecej potrzebuje aby osiagnąć prawidłowa temperaturę pracy. To normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie wiem czy nie jest to "falstart " ale prognozy pogody "zmobilizowały' mnie do założenia kół zimowych. Sam zakładałem bo ubiegłego roku montowali mi "fachowcy" i z jednej strony tak dokręcili koła kluczem pneumatycznym ,że przy demontażu do klucza stanardowego "dokładałem" dżwignię by je odkręcić :(

Wolę już sam z czuciem to zrobić niż wymieniać np."szpilkę" .Pewnie dobrze byłoby "manometrem" to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, czytam, osobiście dokupiłbym 18 zimowe (same opony), lub tańszy kpl 17 z felgami, ale 16 nieeee :)))

 

Dla poszukujących promocja w wawie u Zaborowskiego:

 

http://www.zaborowski.com.pl/public/files/PDF/2012-2013-oferta_4_w_cenie_3_na_opony_kola_zimowe.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem do mojego QQ nowe opony Goodride 215/65/16.

Zaraz dało się zauważyć, że to nie letnie continentale- są naprawdę głośne, co do przyczepności itp jeszcze nie sprawdziłem ze wzg. na brak złej pogody.

Również spalanie- ten sam odcinek na letnich komputer pokazywał mi 7,2-7,1 tutaj 7,7-7,6 te same warunki jazdy.

 

fascynująca jest ta wiara w chińskie opony - to po pierwsze :lol:

a jeszcze bardziej we wskazania zuzycia paliwa przez komputer na krótkich odcinkach... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Goodride to akurat chyba koreańczyk...

 

 

oczywiscie, koreańczyk B) patrz tu:

 

Marka Goodride to:

Największy i najszybciej rozwijający się producent opon w Chinach

 

(powyższy cytat z: http://www.goodride.pl/?informacje-opony-goodride,1 )

 

ludzie, co Wy zakładacie do aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać i pytać. Każdy Dealer oferuje coś innego i można uzyskać lepszą cenę. Mi udało się dostać TOYO 17" 215/60 opwt suv po 500,- za sztukę ale musiałem lecieć na Wschód do Białej Podlaski. Polecam dzwonić i pytać. Im dalej od miasta tym taniej. A i przełożenie śmieszne pieniądze. W wawie zaczyna się od 30-40,- za sztukę ;(

 

W tym roku widzę można je dostać po 579,- więc u Dealera można powalczyć o zniżkę.

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-open-country-w-t-215-60-r17-96-v

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem Uniroyal MS plus 66 215/65r16 na felgach Anzio Turn ,cena za sztukę 715PLN(opona + felga) ,tak jak Strider uważam, że 16 są na zimę optymalne, lepsza jest grubsza opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime tylko nokian... skandynawowie naprawde znają sie na zimie

Jeżdziłem na Nokianach WRG2 i na Michelin ALPIN A4 i stwierdzam, że te ostatnie są jeszcze lepsze niż Nokiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...