Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie jest to "falstart " ale prognozy pogody "zmobilizowały' mnie do założenia kół zimowych. Sam zakładałem bo ubiegłego roku montowali mi "fachowcy" i z jednej strony tak dokręcili koła kluczem pneumatycznym ,że przy demontażu do klucza stanardowego "dokładałem" dżwignię by je odkręcić :(

Wolę już sam z czuciem to zrobić niż wymieniać np."szpilkę" .Pewnie dobrze byłoby "manometrem" to sprawdzić ?

Ni wiem na jaki fele masz założone zimowe kapcie,ale jeśli na alu,to po jakichś 500km należy jeszcze raz sprawdzic dokręcenie nakrętek/śrub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni wiem na jaki fele masz założone zimowe kapcie,ale jeśli na alu,to po jakichś 500km należy jeszcze raz sprawdzic dokręcenie nakrętek/śrub.

...są to alufelgi firmy ATT .Przy okazji zapytam o opinię na ich temat ?

Dziękuję - na pewno sprawdzę dokręcenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie zdanie o Goodyear Ultra Grip 8 215/65R16 98T

Dla mnie to No 1! Miałem 7 a teraz właśnie kupię 8.Byłem megazadowolony,Ciche,świetne w śniegu i błocie.Świtne hamowanie.Aktualnie jeździłem na VIKINGACH (prezent od nissana)Dobre w śniegu i tyle.O klasę gorsze od goodyear Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zmieniłem na nokiany wrd3 16 " - na alumach, wcześniej miałem 18 " - oryginalne letnie z continentala. I zauważyłem, że trochę jest słabszy wolniej sie zbiera (może tylko mi się tak zdaje) bo za wiele nimi nie przejechałem, ale spalanie dzisiaj wzrosło i średnią jaką pokazuje to 8,1. Mam QQ 1,6 beznyna - i-way. Czy Wam też wzrasta zużycie paliwa ? Oczywiście temperatura w stosunku do ostatnich dni na poziomie 2 do 3 stopni na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos 4x4.Rozmowa 100%autentyczna z dnia dzisiejszego!!!Ja -właśnie zmieniłem obuwie w autkach,na zimowe.Znajomy lekarz-Ja nie muszę bo mam auto 4x4 i mechanik który zakładał mi zimówki,powiedział że moge jeździć na nich całorocznie.Tylko nie wiem czemu po 2 sezonach juz są tak zużyte,przecież jeżdżę tylko 15kkm rocznie? :lol::jump: :jump: :jump::D Dla mnie hit sezonu! :thumbsup: Strider popieram,4x4 ma swoją dedykowaną półkę.Sprawdzają się tu też opony całoroczne,

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zmieniłem na nokiany wrd3 16 " - na alumach, wcześniej miałem 18 " - oryginalne letnie z continentala. I zauważyłem, że trochę jest słabszy wolniej sie zbiera (może tylko mi się tak zdaje) bo za wiele nimi nie przejechałem, ale spalanie dzisiaj wzrosło i średnią jaką pokazuje to 8,1. Mam QQ 1,6 beznyna - i-way. Czy Wam też wzrasta zużycie paliwa ? Oczywiście temperatura w stosunku do ostatnich dni na poziomie 2 do 3 stopni na plusie.

mam identyczne odczucie jak by samochód wolniej się zbierał i spalanie wzrosło. Ja słyszałem ,że też super są Dunlopy coś tam 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

od 30 pazdziernika mam zalozone opony Goodyear Ultra Grip 8 215/65R16 98T na alufelgach w większosci jezdze po gdyni i okolicach sniegu co prawda za wiele niebylo ale i tak spalanie wzroslo o okolo 1 litr moze tez i dlatego ze mam caly czas wlaczony LOCK ale pozatym bardzo dobre oponki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym z postow wyczytałem że lepiej jezdzic z włączonym napędem jak warunki na drodze nie najlepsze, niektórzy jezdza nawet przez cały rok ja włączyłem na koniec pazdziernika i praktycznie cały czas mam włączony na auto a co do oporów to szczerze mowiąc nie czuję żadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również załączyłem funkcję AUTO na początku okresu zimowego i tak jeżdżę. Kilka razy użyłem funkcji LOCK nie dlatego, że sytuacja tego wymagała ale z ciekawości jak to działa, szczególnie ostatnie dni dają możliwość popróbowania poszczególnych trybów. Osobiście jeżdżę na oponach Nokian G2 SUV, jak do tej pory sprawują się ok, ale jeżdżę głównie po mieście. Nie wiem czy do tej pory napęd załączył mi się automatycznie, jakoś nie zauważyłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę automatem, więc może dlatego nie odczuwam różnicy. Natomiast zauważyłem różnicę jeżdżąc po śniegu, szczególnie na ośnieżonych drogach osiedlowych. Dodatkowo teraz nie boję się miejsc postojowych z większą ilością śniegu, do tej pory jestem zadowolony z napędu 4x4 i jeśli miałbym jeszcze raz wybierać to także wybrałbym tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pora się rozejrzeć za oponami zimowymi. W tej chwili letnie mam w rozmiarze 225/45 r19. Podstawową wątpliwość jaką mam, to czy zimowe kupić w takim samym rozmiarze jak letnie, czy też lepiej w rozmiarze 215/60 r17. Nigdy nie jeździłem QQ na 17', więc nie mam porównania, czy faktycznie na 17' się lepiej jeździ, mniej czuć dziury. Na 19' samochód ładniej wygląda, ale jeśli 17' mają być bezpieczniejsze, to nie ma się nad czym zastanawiać. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie?

 

Jeśli chodzi o 19' to myślałem o tych oponach http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-a3-225-45-r19-96-v-xl#65888617_label

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnie QQ w zime na 19" kołach będzie wyglądał rewelacyjnie ale wg mnie szkoda opon letnich gdyż oponie nie służy zdejmowanie i zakładanie na felgi gdyż za każdym razem ją rozciągamy

 

z 2 strony np. jeżeli na zimę zdecyfdujesz się na 17" koła to po sezonie zimowym ucieszy Cię znów widok własnego QQ na 19" :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciu,ja mam 17 standard ,na zimę mam 16''

Więc jak założysz 17" nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam pytanko. Mamy QQ 1.2 dig-T wyjechała z salonu na oryginalnych alu 17". Zacząłem szukać opon zimowych i na oponeo wychodzi, że komplet jakichś sensownych opon to około 2000zł. W sumie to tyle by kosztowały 4 felgi stalowe 16" + opony.

 

Zacząłem się więc zastanawiać, czy by nie kupić takiego kompletu felg: http://allegro.pl/felgi-stalowe-4-szt-16-5x114-3-et40-nissan-renault-i4488677818.html. Czy one będą pasowały pod względem rozstawu śrub i ET? One będą chyba akurat pod opony 215/65 R16?

 

Czy nie będzie problemu jak w ALU mam czujniki ciśnienia a tu nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem swego czasu problem, oglądając opony na zimię 17 i widząc ich cenę kupiłem 215/65 R16 Uniroyal (MS plus 66 - polecam jak najbardziej, teraz są już nowsze bo 77) + felgi stalowe i właśnie chyba wyszło mnie to wtedy 1900 zł.i Teraz tylko przekładam całe komplety. Zimą nieco większy profil w tych 16 się fajnie sprawuje i nieco taniej wyszło. Co do rozstawu  śrub nie pomogę bo już nie pamiętam ale to łatwo w necie znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj w ASO jak to jest z dopasowaniem czujników ciśnienia do felg które chcę kupić. Niestety nie wygląda to dobrze. W tej chwili oprócz oryginalnych felg Nissana, homologacje ma jeden rodzaj felgi który sami sprzedają (felga firmy Ronal). Komplet tych felg wraz z oponami Nokian i czujnikami to 4800 zł.

 

Czyli w tej chwili nie mogę kupić sam felg, bo żadna nie będzie miała homologacji. Ciekawe czy faktycznie te felgi tak się różnią, że czujnik nie będzie działał prawidłowo, czy tylko tak mówią żeby u nich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to raczej chodzi o mocowanie czujnika ciśnienia a nie jego prawidłowej pracy - nawet oryginalne felgi aluminiowe  Nissana ( np. 17" z Acenty i 19" z Tekny ) zamówić można jako felgę do czujnika ciśnienia powietrzna lub "bez czujnika ciśnienia"


Pytałem dzisiaj w ASO jak to jest z dopasowaniem czujników ciśnienia do felg które chcę kupić. Niestety nie wygląda to dobrze. W tej chwili oprócz oryginalnych felg Nissana, homologacje ma jeden rodzaj felgi który sami sprzedają (felga firmy Ronal). Komplet tych felg wraz z oponami Nokian i czujnikami to 4800 zł.

 

 

ale 17" czy 16" ten kpl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciu ja mam ATT też z zimówkami,komplet dostałem w ASO więc coś tu nie pasi z tą homologacją na jedynie słusznej marce,w tym wypadku mówię o Ronalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie czy na felgach bez czujników da się jeździć czy będzie piszczał i płakał, że ich nie mam :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to raczej chodzi o mocowanie czujnika ciśnienia a nie jego prawidłowej pracy - nawet oryginalne felgi aluminiowe  Nissana ( np. 17" z Acenty i 19" z Tekny ) zamówić można jako felgę do czujnika ciśnienia powietrzna lub "bez czujnika ciśnienia"

 

ale 17" czy 16" ten kpl ?

 

17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całe forum i dalej nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi. 

 

Czy jak założę koła bez czujników to będzie się tylko świeciło koło na desce czy będzie piszczał i wchodził w tryb serwisowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...