Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie piszczał i wchodził stan serwisowy

TPMS (bo tak to się chyba nazywa) Jest po to aby  oznajmić ,że coś jest nie halo z kołami(ciśnieniem)

System ten nie monitoruje koła zapasowego więc nie może wchodzić w tryb serwisowy bo będzie uniemożliwiał w miarę normalną jazdę.Kontrolka będzie się świeciła i drażniła,bo nie da się jej wykasować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli parafrazując, jeżeli nie drażni nas świecąca się kontrolka (nic nie piszczy, auto nie wchodzi w tryb awaryjny, świeci się jedna kontrolka) to można montować koła bez czujników - dobrze to zrozumiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę 16 Alu Dezent używane+ klebery 215/65/16. Całość wyszła 1800 pln

Bez czujników. System za kazdym odpaleniem auta informuje o błędzie ale ignoruje sie go tak samo jak informację o niskim stanie paliwa czy niezapiętych pasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie powinny być dane dla felg 16 cali do nowego QQ (1,2). Jaki jest rozstaw, głębokość osadzenia,szerokość felgi dla opon 215 65 R16. Teraz mam aluminiowe 17" ale na zimę będzie moim zdaniem odpowiedniejszy wyższy profil. Czy polecacie coś rozsądnego cenowo zarówno jeśli chodzi o felgi jak i opony (wskazane linki :) ). Nie lubię przepłacać a wszędzie gdzie pojadę to krzyczą za opony około 450 -500 zł + felga stalowa około 300 zł. Ponadto czy do felg stalowych musza być inne śruby (tak miałem w poprzednim samochodzie)? 

Pozdrowionka dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotmarta :Flegi do Qqłki J11-

Odsadzenie ET-40

Szerokość 6.5'' lub 7''

Srednica piasty 66.1mm

Rozstaw śrub L-114.3mm

Przy kupnie felg wydatek na śruby jest tak mały że nie ryzykowałbym skręcania na śrubach od aluminiowych.Nawet felgi aluminiowe różnią się pod względem kształtu łba śruby.Czasami jednak(tak bywało w NOTE)Śruby ze stalówek podchodziły pod aluminiowe,ale ja tego nie testowałem,miałem drugi komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotmarta :Flegi do Qqłki J11-

Odsadzenie ET-40

Szerokość 6.5'' lub 7''

Srednica piasty 66.1mm

Rozstaw śrub L-114.3mm

Przy kupnie felg wydatek na śruby jest tak mały że nie ryzykowałbym skręcania na śrubach od aluminiowych.Nawet felgi aluminiowe różnią się pod względem kształtu łba śruby.Czasami jednak(tak bywało w NOTE)Śruby ze stalówek podchodziły pod aluminiowe,ale ja tego nie testowałem,miałem drugi komplet.

 Jacko29:  Dziękuję za wyczerpujące info. A wiesz jakie powinny być śruby tzn długość, gwint itp.. ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby M12x1.5

gwint o długości 28mm

Długość z łbem 48mm

Klucz 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby M12x1.5

gwint o długości 28mm

Długość z łbem 48mm

Klucz 17

Czy warto wziąć te stalówki na zimę  http://felgeo.pl/product-pol-5764-Felgi-Stalowe-Stahlmann-Rader-SR71-Alcar-7855-.html 

Śruby o parametrach jak napisał Jacko29 tylko z jakim łbem stożek czy kula i czy te są dobre http://felgeo.pl/product-pol-526-Sruba-M12x1-5.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi pasują,ale zza komputera nie widać jakie jest podejście na otwór.Firma jest na tyle zorientowana ,że zadzwoń do nich i oni na pewno dobiorą odpowiednie,na pewno z tym nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29: mam możliwość kupić nowe oryginalne felgi do nissana oznaczone 40300 AV600 Nissan JJ.CHx40 J.DOT 16x6,5. Czy je brać bo nie znam się na tych oznaczeniach. Felgi były miedzy innymi przeznaczone do Primery P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 cali średnicy,6.5 cala szerokość ET40

Jak są oryginalne to nad czym się zastanawiać.Sprawdź jeszcze rozstaw i średnicę piasty.Ale oryginał powinien być OK!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie opony zimowe rozmiar 205/55/16 pozostały po civicu będą pasować do qq J11

różnica średnicy tego koła i standardowego 215/65/16 to aż -8,55%, przyjmuje się, że od -2% do 1,5 % różnica jest ok, więc chyba nie bardzo te opony powinno się stosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jano2d -to po pierwsze http://www.opony.com.pl/artykul/oznaczenia-na-oponie/?id=82

           -to po drugie      http://www.kalkulatoropon.pl/

 

Tak jak napisał rahazomor Twoje opony względem dedykowanych będą mniejsze/niższe o 5.5 cm na wysokości koła , a co za tym idzie licznik będzie kłamał odnośnie prędkości ,bo przy 100km/h licznikowych jechałbyś 91km/h dodając obecne fabryczne przekłamanie 10 procentowe to nigdy mandatu za przekroczenie prędkości nie zapłacisz  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę 16 Alu Dezent używane+ klebery 215/65/16. Całość wyszła 1800 pln

Bez czujników. System za kazdym odpaleniem auta informuje o błędzie ale ignoruje sie go tak samo jak informację o niskim stanie paliwa czy niezapiętych pasach

Śruby od 17 alu pasowały do 16 czy musiałeś kupić drugie. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zakładałem ale mam 16 też aluminiowe więc będą na pewno pasować. Nie wiem jak jest jeżeli się zmienia z Alu na stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zakładałem ale mam 16 też aluminiowe więc będą na pewno pasować. Nie wiem jak jest jeżeli się zmienia z Alu na stal

Kupiłem używane alu.16 org.nissan śruby pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie piszczał i wchodził stan serwisowy

TPMS (bo tak to się chyba nazywa) Jest po to aby  oznajmić ,że coś jest nie halo z kołami(ciśnieniem)

System ten nie monitoruje koła zapasowego więc nie może wchodzić w tryb serwisowy bo będzie uniemożliwiał w miarę normalną jazdę.Kontrolka będzie się świeciła i drażniła,bo nie da się jej wykasować :D

 

dzis jeździłem na zapasie, żadna kontrolka sie nie świeci, jedynie na ekranie komputera w sekcji ciśnienie kół przy kole bez czujnika jest zero....

ciekawe czy jedno koło jest dopuszczalne czy przy czterech tez tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zorientowanych w temacie. Mam w swoim Qashqaiu 18 calowe felgi z letnimi oponami. Nie bardzo chcialbym je niszczyc wymieniajac co sezon opony i pomyslalem sobie zeby moze kupic caly zestaw z oponami zimowymi...ale...18 calowe kosztuja "odrobine" wiecej wiec wpadlem na pomysl zeby kupic jakies mniejsze kolka,np 16'' z oponami zimowymi.  Czy bede mial z tego powodu jakies klopoty z wyswietlaniem bledu z komputera? No i tak przy okazji macie moze jakies na zbyciu w dobrym stanie za rozsadna cene? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy o tym na forum już pisano ... Emeren  taniej będzie jak zamontujesz 16" koła na oponach 215/65/16 bez obaw na błędne wskazywanie licznika i szybkościomierza. Zauważ ,że różnicę w obwodzie koła "wypełni" wyższa opona (w 18" jest wskaźnik 55 a w 16" jest 55)  Jeśli interesują Ciebie szczegóły odsyłam do  fachowych lektur.

Poza tym mając "grubszą" oponę poprawisz odrobinę komfort lecz samochód straci "na urodzie" !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga alu o parametrach:

Średnica felgi: 17
Szerokość felgi: 7"
Rozstaw: 5x114.3
Głębokość osadzenia (ET): 45
Otwór centrujący: 66,1

 

bedzie pasowac do nowego QQ, w instrukcji jest ET 40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ...

Nie wiem tylko czy Servis w razie reklamacji układu kierowniczego nie będzie się czepiał ?

Proponuję to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...