Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0 TD


krzysiek1958

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu przy hamowaniu wyciekl olej z poduszki silnika gornej od pasazera. Kolega powiedzial mi ze na razie moge jezdzic na niej dopoki nie bedzie rzucac silnikiem. Cena nowej to koszt ok 400zl. Uzywki nie chcialbym brac bo to zawsze niewiadoma. Czy moze istnieje jakis zamiennik tej poduszki niekoniecznie olejowy?. Zawsze to taniej. A moze jednak uzywana, na allegro chodza od 80 do 120 zl.Dziekuje za odpowidz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj bo nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi bo nie spotkałem się z poduszką olejową silnika, a kolega to w jakiej branży działa skoro tak poważne stwierdzenia wysnówa??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienników nie polecam, wyrzuciłem kase w błoto a efekt odwrotny od zamierzonego - szkoda, że wyrzuciłem ten zamiennik podesłał bym ci za koszt wysyłki, żebyś się sam przekonał jaki to syf. Strata czasu i kasy. Lepiej odżałować kasę na oryginał. Zamienniki to inna geometria, inna twardość itd. szkoda Twojego czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawa chodzi mi o ta poduszke co trzyma silnik kolo paska rozrzadu na gorze. Ze to poduszka olejowa stwierdzilem na podstawie tego ze guma od poduszki byla zalana olejem.Wiec dla mnie ona jest olejowa. No ale skoro twierdzisz ze to nie olejowa to jeszcze dokladnie popytam w slepie. A tak naprawde to robie opakowania z tektury zebys np. mogl zjesc pizze lub kupic sobie ladnie zapakowane okno na dach do swojego domu.Wlasnie zaraz wyjezdzam do pracy. Pozdrawiam.

 

Zamienników nie polecam, wyrzuciłem kase w błoto a efekt odwrotny od zamierzonego - szkoda, że wyrzuciłem ten zamiennik podesłał bym ci za koszt wysyłki, żebyś się sam przekonał jaki to syf. Strata czasu i kasy. Lepiej odżałować kasę na oryginał. Zamienniki to inna geometria, inna twardość itd. szkoda Twojego czasu ...

Znalazlem wczoraj wlasnie przez przypadek na stronie hdmot.pl cos takiego ( Poduszka Nissan 11210-2F200 Producent SRL Poduszka silnika prawa . Cena 138zl.) A co sadzisz o tym . Czy znasz moze tego producenta . Ta cene okolo 400 zl bylaby w slepie.Moze jakbym sam pojechal do serwisu Nissana we Wroclawiu to kupilbym taniej. Dzieki za opinie.Zycze milego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta poduszka jest to coś w rodzaju tulei gumowo metalowej. ja jak kupiłem swoją Prime to miałem zerwane poduszki te od spodu silnika na belce wzdłużnej i efekt był taki że przy dodawaniu gazu i odejmowaniu cały zespół napędowy przesuwał się raz do przodu a raz do tyłu co można było zaobserwować na drążku od biegów. Na twoim miejscu poszukałbym gdzieś jakiegoś szrotu co rozbierają angliki i wybrał coś z używanych. Ja u siebie wymienilem wszystkie cztery poduszki i wszystko gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta poduszka jest to coś w rodzaju tulei gumowo metalowej. ja jak kupiłem swoją Prime to miałem zerwane poduszki te od spodu silnika na belce wzdłużnej i efekt był taki że przy dodawaniu gazu i odejmowaniu cały zespół napędowy przesuwał się raz do przodu a raz do tyłu co można było zaobserwować na drążku od biegów. Na twoim miejscu poszukałbym gdzieś jakiegoś szrotu co rozbierają angliki i wybrał coś z używanych. Ja u siebie wymienilem wszystkie cztery poduszki i wszystko gra .

W poniedzialek pojade do kolegi na kanal i posprawdzam jeszcze te drugie poduszki. Taki duzy szrot z japonskimi autami to ja mam we Wroclawiu . Kolega mi tlumaczyl ze to przy wylocie na Warszawe. Jesli trzeba bedzie to tam pojade. Pozdrawiam i zycze milego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem wczoraj wlasnie przez przypadek na stronie hdmot.pl cos takiego ( Poduszka Nissan 11210-2F200 Producent SRL Poduszka silnika prawa . Cena 138zl.) A co sadzisz o tym . Czy znasz moze tego producenta . Ta cene okolo 400 zl bylaby w slepie.Moze jakbym sam pojechal do serwisu Nissana we Wroclawiu to kupilbym taniej. Dzieki za opinie.Zycze milego weekendu.

 

Oglądnąłem tą poduszkę i faktycznie podobna jest, ale jeszcze trzeba by ja mieć w ręku i porównać twardość i jak jest zrobiona. Oryginał jest dosyć miękki i tak zrobiony, że porusza się w określonym kierunku, w pozostałych kierunkach jest sztywno. A jak wiadomo kształt to można sobie odlać jaki się chce. Nie twierdzę, że ta poduszka jest do niczego, ale ja mam już nauczkę po tedgumie, gdzie wymieniałem wkłady - jak założyłem poduszki do auta to mało mi szyby z ram nie wyleciały. Więc sukcesywnie wymieniam sobie po kolei poduszki na oryginalne. Aktualnie została mi już tylko jedna od strony skrzyni biegów. Ponieważ wartość tego auta na giełdach dosyć znacznie leci w dół w porównaniu z wieśwagenami to po prostu będę to auto katował dopóki się nie rozleci więc poduszki na kilka lat komfortu się przydadzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kupowaniu używek trzeba troche je pomaglować w rękach i obejrzeć dokładnie czy nie są popękane lub pourywane. Ja za swój komplet 4 dałem ok 400zł . jak się ma wymieniać to lepiej jest sprawdzić stan swoich i wrazie co wymienić wszystkie cztery odrazu . jak się wymieni wszystkie to troche pobędą a jak tylko jedną lub dwie to jest spore prawdopodobieństwo że szybciej padną, tak jak w zawieszeniu, jeden zły element psuje drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...