Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Różnice pomiędzy 2.0TD 90km, a 2.0TD 105km


Gość Panki2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.. Chciałem sie dowiedzieć jakie są różnice tych silników oprócz mocy. Czym jeden różni się od drugiego i moze ktoś miał z oboma do czynienia i może mi któryś z nich polecić. Pozdrawiam Panki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na www.autocentrum.pl - w sumie jak na portal motoryzacyjny, to bardzo go lubię - słyszeli :) - http://www.autocentrum.pl/oceny/nissan/primera/ii/silnik-diesla-2.0-td-105km-1999-2002. Czyli różnica jest pewnie taka, że jeden jest, a drugiego nie ma.

Edytowane przez vengosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki model w td 105KM .Cały czas myśałem ze tylko sa 90,bo nigdzie nie widziałem na aukcjach tego mocniejszego co kolega pisze w temacie.Napewno lepiej ciagnie, bo te 90KM to troche mało jak każdy to potwierdza ale też można przeżyć.

Sam jestem ciekawy opini jeśli ktos sie spotkał z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego. Jest możliwość podciągnięcia mocy ale, żeby to zrobić to trzeba założyć intercooler, który sam z siebie powinien dorzucić do tego muła 7-10 KM. Później można się bawić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak czytałem wątek na tym forum o tym intercoolerze, to trzeba niezłej gimnastyki, żeby to pudło upchnąć pod maską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło jeszcze da radę tam umieścić, gorzej z poprowadzeniem orurowania. W sumie od dłuższego czasu mam ochotę to zrobić, ale nie mam gdzie. Wszyscy mechanicy jakich znam to tylko wyjąć starą część i założyć nową - tyle ja też potrafię tylko nie mam garażu i dlatego jestem skazany na takich mechaników.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od tuningu w Bydgoszczy powiedzieli mi że w moim modelu 90KM 2000r 2,0 td mogą za opłatą dołożyć mi 30KM.

(Bardzo doświadczeni)

Nie wiem czy czarowali czy nie, ale gość jak mierzył mi moc na hamowni był raczej przekonujący.

Mówił że te motorki mają duży zapas ukrytej mocy i po włożeniu odpowiedniego chipu i zmianie wałka rozrządu na inny z innymi parametrami krzywek auto stanie się prawdziwym potworem.

Jak spytałem o cenę to stwierdziłem że jest dobrze jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś za coś.Konie za kase.

Ale to pewnie nie tylko konie póżniej pewnie inne wydatki bo jak opisane w innych tematach o intercoler do tego td to uszczelki sie przegrzewja itp.Bo fabryke czasami mozna poprawic ale nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem sie z drugą taką primerką która ma silnik o mocy tych 101-105km dlatego załozyłem temat by conieco sie o niej dowiedziec, ponieważ zamierzam zakupic primerke z diesel po lifcie.. oto przykładowa aukcja http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13363201

 

 

Musisz mi uwierzyć, że jest tak jak mówie. To jest identyczny silnik jak u mnie. Gość napisał też że jest klimatronik strefowy - też mu uwierzysz ?

U nas jest klimatyzacja automatyczne, ale ja tam klimatronika nie widziałem nigdy a już o strefowej klimatyzacji już nie wspomnę. Widzę, że musisz jeszcze sporo aukcji przejrzeć to się nauczysz, że niektóre nasze primerki mają silniki TDI i ESP nawet :whistle:

Szkoda, że tak naprawdę, żaden taki egzemplarz nie trafił na żaden rynek a tym bardziej polski.

 

To zwykły handlarz i dla niego wszystko co miał passat przemytnik już maja inne wozy

 

 

Nawiasem mówiąc egzemplarz, który podajesz ma reflektor od kierowcy nowy (nowa naklejeczka i na wszystkich zdjęciach lśni w porównaniu do prawego, który naklejki nie ma) belka na chłodnicy w moim samochodzie jest w kolorze nadwozia a tu jest czarna (malowana, prostowana, wymieniona ? ) w każdym bądź razie na lewym przednim rogu przy lampie reflektora, jest brzydka zardzewiała śruba z zardzewiałą podkładką, ja tam mam śrubę fabrycznie pomalowaną a tu gość pisze, że auto bezwypadkowe. Mogę się mylić może wychodziły z czarnymi belkami ale nie należy się sugerować opisami ludzi sprzedających tylko sprawdzić w pewnych źródłach z czym mamy do czynienia.

Edytowane przez baciarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzałem się z zakupem primerki to pojeździłem troszkę po Polsce by zobaczyć co to w ogóle jest.

W końcu żadnej z Polski już nie chciałem i zamierzałem zrezygnować z tego modelu na rzecz passata, ale przypadkiem zobaczyłem coś na e-bayu.

 

Primka na aukcji jest tak wypastowana że aż w oczy kłuje, i silnik ma wymyty na glanc co jest oznaką że mamy tu do czynienia z odwróceniem uwagi.

 

Ja kupiłem w końcu moje auto z niemieckiego salonu i nie miałem mytego silnika dzięki czemu widziałem że auto po 8miu latach nie ma przecieków nigdzie.

Nie był nawet specjalnie wymyty z zewnątrz. Belka chłodnicy to raczej czarna fabrycznie wychodziła bo tam są jakieś naklejki i oznaczenia fabryczne.

Niemiecki nissan salon jak zdecydowałem o zakupie dał mi nowe hamulce(tarcze zaciski klocki) nowe amory, wymienił olej i filtry. A jak im zapłaciłem to przynieśli do bagażnika komplet opon zimowych na stalówkach.

To była uczciwa transakcja, po tygodniu okazało się że coś jest z głowicą, wymienili bez żadnej dopłaty i zbędnych wyjazdów. Zapewnili wymianę tak blisko mojego miejsca zamieszkania jak tylko to było możliwe.

Dziś po roku cieszę się autem i jak coś szwankuje to tylko z moich zaniedbań.

 

Myślę że jak ktokolwiek kupuje auto , to nie powinien ograniczać się do fotek z allegro ale trochę zainwestować na bilety i pooglądać w realu i porównać co najmniej 3-4 auta. Wtedy będzie pewność że zakup był okazyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...