Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] wymiana zamka


Gość kisiel_31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kisiel_31

mam problem, popsuł mi się zamek w tylnych drzwiach po prawej stronie. Zgodnie z instrukcją serwisową wyjąłem tapicerkę odkręciłem śruby mocujące blachę. Drzwi są zamknięte na amen, i raczej ich nie otworzę, wykręciłem trzy śruby trzymające zamek od zewnątrz. Mogę włożyć tam rękę, plastik(silnik zamka) rusza się, ale ewidentnie na czymś się jeszcze trzyma. W manualu piszą, że jakaś śruba go tam trzyma. Można prosić o poradę gdzie ona jest i ja się do niej dostanę. No chyba, że jest jakiś inny sposób na wyjęcie zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0 pierwsze to prowadnica szyby Jak jej nie wysuniesz to nie wyjmiesz zamka Umocowana jest na górze taką małą śrubką pod uszczelką i na dole wkrętem na klucz 10 lub wkrętak krzyżowy. Wszelkie śruby są na wierzchu w poszyciu drzwi Trzeba je powykręcać, tzn te które trzeba, bo od mechanizmu szyb nie ma potrzeby. Wszelkie śruby w okolicy zamka musisz wykręcić. Jak zamek masz luźny a nie możesz wyjąć to jeszcze może go trzymać spinka mocujące przewody elektryczne. ale prędzej sądzę że prowadnica szyby Ci blokuje. Ja u siebie w kombi musiałem wyjmować trójkątną szybkę i przekręcać prowadnicę aby wydłubać zamek. Zabawy na co najmniej 20 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...