Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Piszcząca zamknięta szyba


Gość rafi1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafi1990

Gdy jadę z otwartą szybą pasażera a później ja zamknę i wjadę na nierówności to mi wtedy zaczyna piszczeć o uszczelkę (tak myślę) tak jakby się opuściła wtedy znowu ją domykam i po chwili znowu piszczy i tak około 5 min po czym już jest OK.

Co można z tym zrobić bo to strasznie wk*****! Popsikałem tą uszczelkę takim preparatem do uszczelek który je uelastycznia ale to nic nie dało...

No i u ojca też to jest...

 

I jeszcze jedno dzisiaj jak jechałem z słońcem to po prawej stronie zegarów tam gdzie są kontrolki ABS-u i silnika zauważyłem jakby była kontrolka niezapiętych pasów... tylko że ona nigdy mi nie świeciła. No i żaden kabel nie idzie do gniazda pasów u kierowcy.

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to piszczą uszczelki w prowadnicy szyb, lub są zabrudzone i za bardzo dociska szybę do uszczelki w drzwiach. Ściągnij boczek, spróbuj przeczyścić prowadnice i psiknąć jakimś preparatem.

Co do kontrolki, to raczej jest to opcja w innych modelach, producent nie produkuje każdej deski inej do danego modelu auta, tylko jeden typ i po prostu ukrywa "nie aktywne" kontrolki i wiązki nie prowadzi. U mnie też jakieś są widoczne tylko pod światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta szyba to może szyba jest luzna na śrubach .Zreszta nie wiem jak jest mocowana do prowadnicy głownej poziomej czy sruby czy jakies zatrzaski.Moze tam cos sie luzuje i temu sie tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi1990

uszczelki w ramach szyb są czyste

będę musiał się dobrać do bebechów ;)

 

co do kontrolki: jeżeli to jest opcja w innych modelach to chyba w tych wersjach "SE" albo "Ambinete" czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka pasów jest obok kontrolki przeciwmgielnych przód. Nie wiem jak jest realizowane to ostrzeżenie. Może idzie jakaś czujka do siedziska i się zruszyła wtyczka przy przesuwaniu fotela..Może powietrze ci świszczy przez opadnięte drzwi lub wieje lusterkiem a nie piszczą uszczelki. Sprawdziłbym jeszcze prowadnice szyb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi1990

Kontrolka pasów jest obok kontrolki przeciwmgielnych przód.

 

jest taka kontrolka?? nie wydaje mi się jest kontrolka od przeciwmgielnych tylnych ale od przednich to nie ma

 

Powietrze nie świszcze bo po ok 5 min albo nieraz krócej to przestaje piszczeć kwiczeć

 

muszę zajrzeć głębiej i wyczyścić i przesmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się ubzdurało że masz lifta po 2001 rolu bo tam tak są kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tą kontrolkę od pasów, mam ją pod kontrolką CHECK. Model primerki to SI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...