Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek płynu z układu wspomagania kierownicy


DaSk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Delikatnie schodzi mi płyn z układu wspomagania kierownicy. Nie jest to dramatyczny ubytek, ale od czasu do czasu muszę dolać płynu. Przewody od wspomagania w ich dolnej części pokryte były zabrudzeniami (chyba płyn zmieszany z piaskiem). Wyczyściłem przewody i na razie nie widzę aby były brudne. I teraz pytanie jak jest przeciek to gdzie może puszczać, ewentualnie czy miał ktoś przypadek by pękły przewody od wspomagania kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio ubytki w swojej Primerce p11 td.Co jakiś czas musiałem dolewac płynu wspomagania.Po obejrzeniu przewodów które wychodza od zbiorniczka i przy kolumnie stwierdziłem że sa tylko mokre przy zbiorniczku.Po wytarciu szmatka przewodów przy zbiorniczku,Dokreciłem opaske na zbiorniczku to wyjscie z dołu troche jeszcze miała miejsca a na drugiej końcowce na tym samym wężu była opsaka orginalna i tam nie było możliwosci dokrecenia to założyłem dodatkowo opaske na węże.Powycierałem jeszcze dokładniej te przewodu ten z dołu co dokrecałem i ten troche wyżej tam nic nie robiłem z opaskami.Jak kilka dni jezdziłem do spojrzałem pod maske i narazie było oki.Może teraz bym musiał spojrzeć i moge powiedziec czy cos pomogło.Mam nadzieje że tak,bo dość czesto musiałem dolewać.A szkoda pompy wspomagania to trzeba było uzupełniać.

Może zajrze pod maske i powiem czy cos pomogło i dam znac.

Chyba ża masz inna przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za radę. Niestety okazało się, że padły przewody wspomagania (zrobiły się dziury). Problem został rozwiązany w następujący sposób. Wspawano nowy odcinek przewodu w miejsce cieknącego. Koszt operacji demontażu, wspawania i montażu całości wyniósł 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możęsz mi powiedziec gdzie ci ciekło na przewodach.

Ja jakos dokreciłem opaski ale zauważyłem że dalej mi ubywa płynu i trzeba sie bedzie położyc pod auto i zerknac tam.Wydaje mi sie że jest miejsce gdzie wchodza przewody w podłużnice i ida tzn przechodza z kabiny silnika do przedniego zderzaka i chłodnicy,taki obieg zamkniety i tam cos mi sie zerkneło na dole że tam może robi sie plama na plastikach pod silnikiem.Musze odkrecić ten plastik i zerknac.

A może mamy ten sam problem z przewodami z taka tylko różnica że ty masz juz dobrze a mi trochu ubywa:D.

I bede wdzieczny za odpowiedz i podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że macie terano a ja primerke:D.

Ale może jakas pomoc bedzie dobra w koncu jedna firma nyska.

Jak ja zauważe u siebie wyciek i naprawie to tez napisze ,może moja pomoc też sie komus przyda ale to póznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najprawdopodobniej dziurki zrobiły się w miejscu mocowania przewodów do kasty (takie gumowe badziewie - rodzaj amortyzatora). Pewnie będziecie musieli położyć się pod samochody by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Bede miał czas to zajrze od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...