Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11]świecąca się kontrolka hamulca awaryjnego


Gość nightstalker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nightstalker

witam

mam problemu tego typu: po kilkukrotnym wciśnięciu hamulca roboczego (nożnego) zapala się kontrolka hamulca ręcznego/ niskiego poziomu płynu hamulcowego która po chwili gaśnie i po ponownym naciśnięciu pedału znowu się zapala. Profilaktycznie zostały wymienione klocki hamulcowe ale to nie rozwiązało problemu

proszę o pomoc i pozdrawiam night

Edytowane przez nightstalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego?

Skoro hamulce wymienione to poziom płynu sie podniósł ale może mu troche brakuje do poziomu że kontrolka sie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o poziomie plynu czy byl sprawdzany potem sprawdz czujnik ktory jest w korku zbiorniczka plynu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie dawno miałem taki problem, z początku tak jak u Ciebie ze zapalilo sie i gaslo a jak nacisnelem hamulec to sie swiecila, tak odkladalem wyjazd do mechanika i wkoncu braklo mi hamulcow :/ Pojechałem i sie okazalo ze mialem przewody pognite i płyn wyciekal skad brak hamulcow, laczny koszt mnie wyszedl 260zł pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nightstalker

nic nie pisałem o płynie bo go nie ubywa i poziom też jest. Odłączyłem jeszcze czujnik żeby rozewrzeć obwód ale dalej to nic nie dało

Tofu piszesz o tym że pompa nie wyrabia to czego do tej pory było wszystko ok?

tymekp11 nigdzie nie przyorałem żeby przewody gdzieś walnęły....

czyli wracamy do punktu wyjścia....

Edytowane przez nightstalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że z wyszukiwarki się kiepsko korzysta ale wszystko na temat świecenia i mrugania tej lampki w 2.0TD już było napisane. Nawet są zdjęcia. Wystarczy poszukać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nightstalker

hary7 masz rację, było ;)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67856-p11144-td-migajca-kontrolka/

 

Mam nadzieje, że po wymianie tych przewodzików w oplocie wszystko wróci do normy

 

Problem związany tak jak pisał Tofu z vacum pompą

 

Witam,

 

Niestety wymiana tych trzech przewodzików nic nie dała, kontrolka jak mrugała tak mruga ,dalej.

 

Może ktoś wie co mam jeszcze kupić, żeby to wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie wszystkie tematy na temat tej nieszczęsnej kontrolki znalazłeś :) Zapalanie się tej kontrolki po kilkukrotnym szybkim naciskaniu pedału hamulca jest chyba nie do wyeliminowania (może gdyby dać nową pompę vacu...) Lepiej się z tym pogodzić. Kontrolka w tym momencie pokazuje że spadło podciśnienie wspomagania hamulców. Jeszcze tego nie testowałem ale podejrzewam że jak prawą nogą naciśniesz pedał gazu tak aby silnik miał ze 3.000 obrotów to lewą nogą będziesz mógł deptać po hamulcu ile wlezie i lampka się nie zapali. :) A zrób sobie taki test: włącz silnik i mocno naciśnij pedał hamulca na około 1 minutę. I opisz nam swoje spostrzeżenia,hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nightstalker

Jak podniesiesz obroty powyżej 2,5k to lampka się nie zapala.

Na wolnych obrotach i wciśniętym pedale hamulca, po jakimś czasie dochodzi on do podłogi

 

Może ktoś rozbierał vacum ??

Edytowane przez nightstalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum już od około dwóch lat ( i jednym i drugim) i nikt nigdy nie pisał nic na temat rozbierania vacu pompy. Jeśli to zrobisz to chyba będziesz pierwszy. Więc rób dużo zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artur1972op

witam

mam problemu tego typu: po kilkukrotnym wciśnięciu hamulca roboczego (nożnego) zapala się kontrolka hamulca ręcznego/ niskiego poziomu płynu hamulcowego która po chwili gaśnie i po ponownym naciśnięciu pedału znowu się zapala. Profilaktycznie zostały wymienione klocki hamulcowe ale to nie rozwiązało problemu

proszę o pomoc i pozdrawiam night

 

 

a może cylinderek do wymiany???? miałem to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...