Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena w T30 to jakieś nieporozumienie...


Gość marianello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W T31 jest taka sama i u mnie radio odbiera idealnie, po całej Polsce, więc może gdzieś kabel jest złamany, przetarty ekran itp... Mozna kupić taką ze wzmacniaczem przyklejaną na przednią szybę ponoć jest dobra. http://www.naviheaven.pl/index.php?p39,antena-tv-rf994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze krótkie antenki do radia w t30. Ma to może z 12 cm długości.. Po za miastem makabrycznie odbiera stacje. Czy zmienialiście na dłuższe baty to badziewie?

 

u mnie działa idealnie. Odbiera w trasie idealnie, i idealnie "przeskakuje" przy zmianie częstotliwości, a łódzką eske rock łapie nawet w okolicach spały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ta antena to nieporozumienie bo radio prawie nie dzial co mnie to irytuje i w sumie antena niby jest oki, ale probowalem przystawic dluzszy bat tylko ze gwint nie pasowal, to wtedy radio gralo az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Yo, ja u taty wczoraj demontowałem tę dachową i jest do luftu.

Mi się wydaje, że ta elektronika w tej plastikowej obudowie się kończy i stąd utrata parametrów. Pomijam, że kabel od anteny jest cieniutki.

Może ktoś coś polecić na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieraś możesz podesłać informacje jak zdemontować antenę. u mnie jest walnięta wiec musze wymienic. na poczatku zwalalem na radio ale na zwykłym drucie gra lepiej niż na seryjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabiorę się za ten "badziew" w przyszłym tygodniu. W moim aucie też jest padaka. Postaram sie o fotorelację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja myślę

 

ad rem:

Zasada w antenach jest prosta: im dłuższy bat tym lepiej. W xie jest wzmacniacz, całkiem skuteczny, niestety poza miastem nie działa. Bo nie ma czego wzmacniać. Jedyne co wzmacnia to zniekształcenia i szumy. Jeśli ktoś chce poprawić skuteczność odbioru to niech wkręci zamiast oryginału co najmniej 1m bat. Tylko nie krótszy. Nie ważne jakiej marki byle gwint pasował (chyba żenska 6) Wtedy będzie dobrze. Wtedy wzmacniacz też się specjalnie nie przyda. Niestety x z taką anteną jest niepraktyczny. Haczy o wszystko i w myjni niewygodny. Najlepiej jak antena jest prostopadle do powierzchni dachu. Wygląda to brzydko.

Można sobie ułatwić i podłączyć poprzez spliter radio do CB. Można takie separatory kupić na allegro. Nie sprawdzałem sam ale jak antena CB ma 1-1,5m to będzie działało.

Hough

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w x-sie wzmacniacz jest skuteczny, pod warunkiem że działa. Wywale wzmacniacz, wstawie inne cudo i się zobaczy.


Nie zgodzę się Kari, że poza miastem radio nie działa. Przecież nadajniki radiowe nie stoją w centrach miast, tylko poza miastem i w miare odludnym miejscu. Odbiór za miastem powinien być lepszy, bo nie ma zakłóceń, fale radiowe nie odbijają się od budynków. W Fordzie nie mam wzmacniacza i wszystko hula. A w Nysce jest, ale zj...ny, wiec sie za niego wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w x-sie wzmacniacz jest skuteczny, pod warunkiem że działa. Wywale wzmacniacz, wstawie inne cudo i się zobaczy.

Nie zgodzę się Kari, że poza miastem radio nie działa. Przecież nadajniki radiowe nie stoją w centrach miast, tylko poza miastem i w miare odludnym miejscu. Odbiór za miastem powinien być lepszy, bo nie ma zakłóceń, fale radiowe nie odbijają się od budynków. W Fordzie nie mam wzmacniacza i wszystko hula. A w Nysce jest, ale zj...ny, wiec sie za niego wezmę.

Stormy - chodzi właśnie o przemieszczanie się na trasie, wtedy gubimy zasięg jednego nadajnika i nie zawsze znajdujemy się w otoczeniu falowym innego. I tu przydaje się antena długa i wzmacniacz. Radia mają nadawać z założenia w miastach najlepiej i tak sieją nadajniki. Pierwszeństwo mają miasta i to duże.

 

 

"W xie jest wzmacniacz, całkiem skuteczny, niestety poza miastem nie działa. Bo nie ma czego wzmacniać". Chodzi o to, że jest krótka antena, jakby była długa to by wzmocnił co złapie

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Kari, popróbuje różnych opcji. Ta która zda egzamin zostanie opisana. Wzmacniacz już jedzie do mojego domu, jeszcze ja tam muszę  zajechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko w oryginale (antena i nic nie grzebane w srodku) i 0 problemow z radiem. Odbiera wszedzie (no moze oprocz podziemnego garazu u mnie w bloku). W miescie za miastem, odbior bez najmniejszych zastrzezen. Antenka mala i to mi psuje bo nie musze sie wspinac na dach zeby odkrecac na myjni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori antena jest zgrabna i jak jest sprawna to wszystko gra, tak jak pisze @pawelz. Można na allegro kupić ori używkę, ale kto da gwarancję że jest sprawna? W moim przypadku wymiana bata na dłuższy to tylko ostateczność.

 

 Antenka mala i to mi psuje bo nie musze sie wspinac na dach zeby odkrecac na myjni :)

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko w oryginale (antena i nic nie grzebane w srodku) i 0 problemow z radiem. Odbiera wszedzie (no moze oprocz podziemnego garazu u mnie w bloku). W miescie za miastem, odbior bez najmniejszych zastrzezen. Antenka mala i to mi psuje bo nie musze sie wspinac na dach zeby odkrecac na myjni :)

To dlatego, że akurat Ci się trafiło. Ludzie latają po różnych trasach.

Ori antena jest zgrabna i jak jest sprawna to wszystko gra, tak jak pisze @pawelz. Można na allegro kupić ori używkę, ale kto da gwarancję że jest sprawna? W moim przypadku wymiana bata na dłuższy to tylko ostateczność.

 

:thumbsup:

Ja w ogóle nie słucham radia. Tylko USB. I antenę ze wzmakiem podłączyłem do radia 2 din. Robiłem też doświadczenia. Długi bat=zero problemów.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co przegadywać panowie. Jak zrobię i będzie działać to dopiero zobaczymy czyje było na wierzchu. Ja dla odmiany lubie słuchac radia. Mam fabryczny kombajn 2 din i jadąc 1000 km, musze mieć 12 płyt, by nie słuchać w koło tego samego. Nie wsadze też do 10-cio letniego auta radio za 2000 pln, bo to jest bez sensu.

 

Fotorelacja z naprawy znajduje się tu:  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99745-naprawa-anteny-radiowej-nissan-x-trail-t30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam fotorelacje. Niestety u mnie podobna akcja skończyła się zakłóceniami na wzmacniaczu audio. Zbiera wszystkie zakłócenia. Daj zdjęcie uszkodzonej płytki może można to ogarnąć z ciekawości.

 

POZA tym robota nie jest profesjonalna bo dałoby radę na dwóch browarach. sorry na 12 browarach. :thumbsdown:

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daj zdjęcie uszkodzonej płytki może można to ogarnąć z ciekawości.

 

Niestety, nie ma takiej możliwości. Płytka została zutylizowana. Zostało po niej pamiątkowe, lecz nieostre zdjęcie (3 i 5) :( .

Edit.

Zrobiłem dziś 1000 km. i radio gra bez zkłóceń. Więc kto ma problem niech przerabia. Nie ma mowy o jakimś przetarciu czy złamaniu kabla antenowego. Na 100% jest to wina wzmacniacza w podstawie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Mam problem z czystym odbiorem stacji w T30. Kupiłem i zamontowałem nową antenę dachową ze wzmacniaczem. Niestety sygnał się nie poprawił. Kabel wzmacniacza z anteny podłączyłem pod gniazdo gdzie wcześniej było podłączone zasilanie oryginalnej anteny. Zmieniłem nawet radio i niestety nic się nie zmieniło. Pomóżcie.

Edytowane przez szylus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena kupiona przez Ciebie jest oryginalna do nissana, czy pierwsza lepsza z brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z połączeniami, np. z masą. Podłącz po radio na miejscu długi drut i zobacz, jeśli jest markowe powinien odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawił i się nie przyznał :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - Andrzejkowy czas i nie było czasu żeby napisać. Antena pierwsza lepsza ze wzmacniaczem. Też myślałem, że to problem z masą ale puściłem od nakrętki anteny kabelek i połączyłem go z ogranicznikiem w drzwiach - bez zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisze Kari. Podepnij drut i ma grać. Jeśli nie gra tzn że coś z radiem. A gdzie wpiąłeś antenę? We wtyczkę pod dachem, czy zmieniałeś cały przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę założyłem z długim przewodem, żeby wyeliminować ew uszkodzenie oryginalnej instalacji. Sprawdziłem także na innym radiu które w innym aucie odbiera idealnie na antenie bez wzmacniacza. NIestety odbiór nadal jest masakryczny (bardziej szumi niż odbiera). Mam jeszcze pomysł żeby odizolować mocowanie anteny żeby nie "masowała" do dachu a masę puścić kabelkiem. Zobaczymy czy coś się zmieni.

Z tym drutem nie ma co eksperymentować bo drugie radyjko na 100% sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...