Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena w T30 to jakieś nieporozumienie...


Gość marianello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wniosek jest jeden, nowa antena jest niesprawna. Odizolowanie mocowania nic nie da, bo co ma dać? Ekran w kablu koncentrycznym jest połączony z masą radia, a tym samym z masą samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Też długo walczyłem z szumami w radiu. Wymieniałem baty, potem dokupiłem orginalną antenę... i ciągle szum.

Okazało się że sprawcą była kamera, którą mam zamontowaną na szybie przed lusterkiem.

Pomyśł czy masz w kabinie jakiś nieorginalny sprzęt elektroniczny?

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek kamera nie może być tego przyczyną....możesz to rozwinąć?

 

Oczywiście, że może. Konkretnie jej zasilanie. U mnie podobnie - podłączenie zasilania kamery do gniazda zapalniczki powoduje pogorszenie jakości odbioru radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek kamera nie może być tego przyczyną....możesz to rozwinąć?

Kabel zasilający kamerę biegnie od zapalniczki, po podszybiu, a potem po prawym słupku, więc tuż przy kablu antenowym,

Może to, jak pisze Alv, jest przyczyną szumów.

Ewidentnie po odłączeniu kamery (wyjąciu wtyku z zapalniczki) jakość odbioru radia się poprawia.

Dość prymitywnym rozwiązaniem jest kilkukrotne owinięcie korpusu kamery kablem zasilającym (znalazłem tą metodę gdzieś w internecie). Silniejsze stacje odbiera się wtedy dość czysto.

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający kamerę biegnie od zapalniczki, po podszybiu, a potem po prawym słupku, więc tuż przy kablu antenowym,

Może to, jak pisze Alv, jest przyczyną szumów.

Ewidentnie po odłączeniu kamery (wyjąciu wtyku z zapalniczki) jakość odbioru radia się poprawia.

Dość prymitywnym rozwiązaniem jest kilkukrotne owinięcie korpusu kamery kablem zasilającym (znalazłem tą metodę gdzieś w internecie). Silniejsze stacje odbiera się wtedy dość czysto.

jk

 

Mam kamerę umiejscowiona pomiędzy lusterkiem wstecznym a szybą i w żaden sposób ona nie wpływa na działanie radia.

Zasilanie kamery jest podłączone do oświetlenia wewnętrznego, bo tam jest zawsze napięcie, nawet gdy kluczyk jest poza stacyjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja widzę, że to t30, tam nie ma żadnej kamery

 

Nie ma jednakże żadnych przeciwwskazań, żeby takową nabyć drogą kupna a następnie przylepić do szyby. Otrzymamy wtedy T30 z kamerą. W innych modelach ta metoda również działa. Dzięki temu mamy coraz więcej nagrań w internecie.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kamera nagrywa 24/h? Jeżeli tak, to jakie jest zużycie prądu? Może rozładować aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że koledze radio nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Postanowiłem całkowicie wywalić z samochodu zestaw głośnomówiący Parrot, o dziwo potem operacji wróciło radio!, Inna sprawa tomfKt ze strasznie gubinstacje ale to moze być tez spowodowane uszkodzeniem wtyczki antenowej -trochę jest zmęczona i jej grot nie wchodzi całkowicie do gniazda radia bo go nie ma :)

Nęka mnie za to inny problem. Przy hamowaniu lub przyspieszaniu albo gdy wjadę w dziurę "ucieka" mi lewy kanał, zupełnie bez przyczyny. raz ginie raz jest. Czy ktos miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie od kupna x traila radio nie działało, rozebrałem podsufitke i zaczynało działać, później znów szumiało i tak kilka razy przy rozbieraniu podsufitki działa. Kabel nigdzie nie zagięty. Dzisiaj sie wkurzyłem i wywalilem zgodnie z instrukcją płytke z anteny i radio gra bez wzmacniacza. Mam pytanie czy jak mam wzmacniacz aluminiowy taka rurka okrągła. Czy są jakies przeciwskazania aby zamontować go pod podaufitką? Bo skoro uciąłem zasilanie z anteny ale wtyczka została to bym do wzmacniacza wtyczke przełożył i podpiął pod dachem. 

Edytowane przez jacekdh12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba narazie wzmacniacza nie bede montowac bo radio gra super, dzięki za poradnik apropo wywalenia tej płytki. Jak widać to ona była problemem u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś po prostu zwarcie we wzmacniaczu,to w nissanach chyba jest plagą.U Ciebie w dojrzałym  T30 a u mnie w J11 po lifcie.Dopiero serwis audio to ogarnął,wywalili kabel antenowy,a później antenę.Obydwa były na zwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...