Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Typ przegubu


Gość robert1305
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert1305

Witam

Prosze o podanie typu przegubu do Nissana Primery Kombi P11.144, silnik 2,0 Benzyna, Rok 2000.

W róznych sklepach i hurtowniach sprowadzaja mi caly czas jeden typ przegubu ale on nie pasuje, w Serwisie Nissana powiedzieli mi ze są 2 rodzaje tego przegubu ale nikt nie jest mi w stanie go sprowadzić a zadne mechanik nie chce sie podjąc naprawy bo mowi ze z japońcami są problemy.

A do serwisu nie bardzo chce jechac bo za sam przegub wołają ponad 2000 zł.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie to co nie pasuje??, ostatnio zmieniałem przegub i nie było problemu z zakupem a mam takie samo nissmo jak TY.

do tego wymiana jest prosta i zajmuje jakieś 2 browarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o podanie typu przegubu do Nissana Primery Kombi P11.144, silnik 2,0 Benzyna, Rok 2000.

W róznych sklepach i hurtowniach sprowadzaja mi caly czas jeden typ przegubu ale on nie pasuje, w Serwisie Nissana powiedzieli mi ze są 2 rodzaje tego przegubu ale nikt nie jest mi w stanie go sprowadzić a zadne mechanik nie chce sie podjąc naprawy bo mowi ze z japońcami są problemy.

A do serwisu nie bardzo chce jechac bo za sam przegub wołają ponad 2000 zł.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Witam

 

Potwierdzam to co pisze DINO user_popup.png, mam p11.144 1,8 2000r i też niedawno wymieniałem prawy przegub, nie wiem czy w zależności od pojemności są różne przeguby, ale ja po prostu spytałem w sklepie, człowiek dobrał i było ok. Przeguby są w cenach 100 - 200 zł. A może kolega myśli o czymś innym niż przegub ? Popatrz w manuala lub poprzeglądaj w sklepach internetowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o podanie typu przegubu do Nissana Primery Kombi P11.144, silnik 2,0 Benzyna, Rok 2000.

W róznych sklepach i hurtowniach sprowadzaja mi caly czas jeden typ przegubu ale on nie pasuje, w Serwisie Nissana powiedzieli mi ze są 2 rodzaje tego przegubu ale nikt nie jest mi w stanie go sprowadzić a zadne mechanik nie chce sie podjąc naprawy bo mowi ze z japońcami są problemy.

A do serwisu nie bardzo chce jechac bo za sam przegub wołają ponad 2000 zł.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Witaj.Jezeli masz wersje z ABS a masz pewnie to kup sobie przegub o numerze katalogowym JC Auto a terazniejszym Inter Cars G11045 on na 100% pasuje do tych modeli(oczywiscie jezeli półoś nie była ruszana-wymieniana itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjade do sklepu i zapytam. Zawsze podawalem wszytkie dane samochodu i dwa razy przyszedl zly przegub. A mechanicy pytali w roznych hurtowniach.

Dam znac.

Dziekuje

 

Jezeli nie dostaniesz takowego-pisz do mnie na gg 3825090 ja mogę pomóc w tej sprawie.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz automatyczną skrzynie czy manual? Ja mam automat i nie wiem czy to tez ma znaczenie.

Pozdrawiam

 

Czasami są róznice własnie w automacie.Najprościej byłoby zdemontowac przegub w takim wypadku i policzyc ilosc zębów w środku przegubu,na zewnątrz oraz średnice podtoczenia przegubu,tam gdzie wchodzi w piaste.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość robert1305

Witam

Niestety u mnie nie pasuje typ przegubu ktory podaliscie i ktory dobiera sie na podstawie danych do mojego samochodu.

Wszedzie jest podana ilosc zebów wewnątrz to 32, natomiast u mnie jest 25 a reszta wymiarów zewnętrznych sie zgadza.

Zaczynam poszukiwania bo teraz juz wiem co szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety u mnie nie pasuje typ przegubu ktory podaliscie i ktory dobiera sie na podstawie danych do mojego samochodu.

Wszedzie jest podana ilosc zebów wewnątrz to 32, natomiast u mnie jest 25 a reszta wymiarów zewnętrznych sie zgadza.

Zaczynam poszukiwania bo teraz juz wiem co szukac

 

To masz jakąś rzeźbę, bo akurat jeśli chodzi o przeguby to do 1.8, 2.0 benzyny i 2.0TD oraz później mocniejszych 1.6 z tego co pamiętam też przeguby przez lata były te same i występowały tylko 2 wersje - z ABS i bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to rzeźba tylko Primera CVT ma inny przegub niż ze skrzynią manualną. Ma właśnie 25 zębów wewnętrznych - widać to na katalogu np. SKF.

Ale generalnie da się dostac taki przegub. Ja jakiś czas dostałem, zęby pasowały i rozmiar natomiast ząbki od ABS'u nie, ale wystarczy podmienić sam pierścień ABS (łatwo schodzi) i gra muzyka. Koszt przegubu jakieś 200 PLN + robocizna.

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wymieniałem przegub w P11,144 z 2001 r silnik 1,6 i nic nie pasowało z katalogów do tego modelu,dopiero przegub od P12 z silnikiem 1,6 był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze symbol tego przegubu?

 

Niestety nie. Ale jak zadzwonisz do jakiegos sklepu z czesciami i podasz ilość zębów to niech poszukają. Z tego pamiętam to rozmiarami i zębami pasuje chyba ze starszej primery (P10 ?) bez ABS'u a pierścień do przełożenia ze starego przegubu.

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1305

Znalazłem dwa rodzaje przegubów ktore odpowiadają moim wymiarom

SKF VKJA 5907 oraz JPN 10P1016JPN (J2821122).

Szukając po typie samochodu nigdy te lozyska nie wystapią natomiast szukajac po typie lozyska to jest napisane ze idą tez do P11 kombi z 2000 roku z automatem.

Dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam ten sam problem co kolega. Standardowe przeguby nie pasuja. Mam ilosc zebow 25/27, niby pasuje od p10, ale podobno ABA znajduje sie w innym miejscu. Nigdzie nie moge bo dostac, a mam w d*pie placic w ASO 2000 zl za czesc do 11letniego samochodu. Czy ktos jest w stanie dac jakies namiary na sklep, gdzie taki znajde? Robert, jak sobie poradziles z problemem? Maja go niby w Inter Carsie, ale podaja zerowe stany, allegro ani google tez nie okazaly sie pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...