Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[wp11.144] Puka i ściąga


jummbo76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ktoś miał taki problem. Szarpaki na 2 róznych stacjach diagostycznych nic nie wykazały. Żadych luzów na końcówkach kierowniczych, wahaczach a jednak "czasem" przy skręcie słychać charakterystyczne puknięcie. Na obu stacjach wyszło również, że siły hamowania na oby kołach mają bardzo małą różnice (czyli ok), amortyzatory ponad 70% skuteczności a przy ostrym hamowaniu kierownica przekręca się lekko w lewo i cały samochód ucieka w lewo. Dodam, że są juz nowe opony. Jedyne jeszcze czego nie robiłem to zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% masz wahacz do wymiany. Przerabiałem już ten temat, łącznie z niepotrzebną wymianą klocków, tarcz, tłoczków...

Puknięcie może sugerować łącznik stabilizatora.

W 2 stacjach nie wyszło... Ciekawe...

Pojedź do kogoś kto zajmuję się TYLKO zawieszeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% masz wahacz do wymiany. Przerabiałem już ten temat, łącznie z niepotrzebną wymianą klocków, tarcz, tłoczków...

Puknięcie może sugerować łącznik stabilizatora.

W 2 stacjach nie wyszło... Ciekawe...

Pojedź do kogoś kto zajmuję się TYLKO zawieszeniami.

 

... znalazłe się przyczyna ... łożysko zwrotnicy do wymiany. Jeszcze geometria, zbieznośc i ok.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam pytanko - ile Ci przebiegu wytrzymało to łożysko? thx pzdr

 

...trudno powiedzieć bo kupiłem "ją" (P11) z takim. Na liczniku jest 194 tys i sądząc po innych detalach w moim egz. mogę uważać że od nowego nie było ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,a w jaki sposób zorientowałeś się że winne jest łożysko? U mnie objawy są identyczne jak u Ciebie tyle że po podniesieniu auta można szarpać za koła i łożysko zwrotnicy ani drgnie (brak luzu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,a w jaki sposób zorientowałeś się że winne jest łożysko? U mnie objawy są identyczne jak u Ciebie tyle że po podniesieniu auta można szarpać za koła i łożysko zwrotnicy ani drgnie (brak luzu)

 

no właśnie u mnie w po podniesieniu auta był luz ale dopiero zrobił to 3 mechanik :)

poprzdnicy bazowali na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... znalazłe się przyczyna ... łożysko zwrotnicy do wymiany. Jeszcze geometria, zbieznośc i ok.

 

dzięki

 

 

Ja miałem podobne objawy,jakieś dziwne stuki i autko jechało trochę w prawo,na stacji diagnostycznej powiedzieli - kolego tutaj masz wszystko wporządku,ale nie było bo przy prędkości już 130 i przyspieszając,miałem takie trzaskanie jakby ktoś śrub do wiadra nawrzucał,a przy jezdzie wolnej,strzelało i gwizdało,okazało się że łożysko koła st.prawa rozleciane,po rozkręceniu wypadło z piasty.

 

-Nowe Japońskie łożysko cena 190zł.i jakbym piastę chciał wymieniś to cena od 300 - 500 zł.

-Sprawa świerza,bo autko zrobiłem wczoraj. - To tak dla informacji -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest taki kłopot że stuk słychać tylko podczas wjeżdżania lub zjeżdżania z krawężnika (nawet 2-3 centymetrowego) ale tylko z maksymalnie skręconymi kołami. Normalnie stuków brak. A auto już od około 80km/h prowadzi się chybotliwie (myszkuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam do wymiany prawe łożyska zwrotnicy , bo nigdzie luzu nie znalazłem z prawej strony . U mnie też puknięcie występuje przy zjeździe z krawężnika itp.

 

Ale u mnie autko nawet przy 180 km na h primera prowadzi się pewnie i nie myszkuje po drodze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...