Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] kontrolka otwartych drzwi


Gość Arek_kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek_kraków

Witam,

potzrebuje pomocy. W mojej P11.144 przestała gasnąć kontrolka otwartych drzwi. A po zamknieciu samochodu po kilku minutach włączaja sie światła awaryjne...

Podejrzewać jakis czujnik w drzwiach, klapie bagażnika, masce, ... Nie wiem. Dodatkowo miga kontrolka "samochód z symbolem kluczyka". Wczesniej tego nie bylo.

Jak sprawdzić co jest nie tak i sobie z tym poradzić?

Z góry dziekuje za pomoc!!!

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj który to może być. może jakiś kabel z czujnika spadł i do masy dotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_kraków

Sprawdziłem cztery czujniki w drzwiach i wyglądają OK. Przewody zamocowane, przez przetarc.

Nie wiem gdzie jest czyjnik w tylnej klapie (mam liftbacka). Nie udalo mi sie go znaleść.

Moze ten łobuz robi takie numery.

Wie ktoś w którym miejscu go szukać?

Albo jak moze byc inna przyczyna takich objawów?

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnej klapie to móze byc czujnik w zamku że jak otwierasz klape to zapala sie kontrolka drzwi otw czy lampka na podsufitce w kombi.Może tam kabelek jest nadruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem to samo spróbuj odłączyć kostki pod tapicerką bagażnika i poczekać czy zawyje a u mnie wstd sie przyznać ale miałem diody w bagażniku i one zwierały bo raczej o przetarciu kabelków nie ma co myśleć :) czesto jest też tak że żarówka sie przepala i wolfram zwiera i też bedzie świecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_kraków

Witam miałem to samo spróbuj odłączyć kostki pod tapicerką bagażnika i poczekać czy zawyje a u mnie wstd sie przyznać ale miałem diody w bagażniku i one zwierały bo raczej o przetarciu kabelków nie ma co myśleć :) czesto jest też tak że żarówka sie przepala i wolfram zwiera i też bedzie świecić...

 

czesc,

wielkie dzieki! Sprawdze w weekend.

Na razie kotrolka otwartych drzwi sama z siebie zaczęła gasnąć. Wiec ten problem na razie nieaktualny.

nie wiem tylko czy migająca kontrolka "auto z wpisanym kluczykiem" jest zawiazana z czujnikami czy to inny problem.

W serwisówce nie znalazlem nic na temat tej kontrolki. A wczesniej nie migała.

Wiesz moze co to i dlaczego teraz "ożyła"? podejrzewam ze to jakis bład zapisany w komputerze, byc moze ten z czyjnikami drzwi ale pewnosci nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys ten sam problem dodatkowo jeszcze klopoty z pilotem do radia w kierownicy po myciu na myjni po kilku dniach na sloncu sie uspokoilo. Dzisiaj ten sam problem oprocz zalaczania swiatel (odpukac) pojawil sie po czyszczeniu klimatyzacji pianka. Prawdopodobnie przyczyna usterki jest dostanie sie wody, wilgoci pod deske rozdzielcza, w okolice radia lub filtra kabinowego mam nadzieje ze jak wyschnie to sie uspokoi. Jesli byles na myjce to moze przyczyna jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...