Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka paliwa zapala sie


Gość evil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zapaliła mi się wczoraj żółta kontrolka wyglądająca jak dystrybutor paliwa, dziś w czasie jazdy zaczął się mulić strasznie i musiałem go trzymać na wysokich obrotach żeby nie zgasł. Niestety po przejechaniu około 500 metrów silnik zgasł. Podpompowałem paliwa ręczną pompką która jest pod maską, odpalił bez problemu ale po kilometrze sytuacja się powtórzyła.

 

Czy wie ktoś może co oznacza ta kontrolka? raczej nie jest to rezerwa bo połowa zbiornika jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć a nie jest to kontrolka filtra paliwa?????? bo nie wiem jak w I ale w II jest i stawiał bym na filterek

 

pozdr

 

Daniel

 

daj znać jak wymienisz filtr paliwka z woda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wode w paliwie a wode w filtrze a to dwie różne rzeczy a co do pompki no to chyba masz ja na filtrze paliwa z góry <tak jest w T2>

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapaliła mi się wczoraj żółta kontrolka wyglądająca jak dystrybutor paliwa, dziś w czasie jazdy zaczął się mulić strasznie i musiałem go trzymać na wysokich obrotach żeby nie zgasł. Niestety po przejechaniu około 500 metrów silnik zgasł. Podpompowałem paliwa ręczną pompką która jest pod maską, odpalił bez problemu ale po kilometrze sytuacja się powtórzyła.

 

Czy wie ktoś może co oznacza ta kontrolka? raczej nie jest to rezerwa bo połowa zbiornika jest...

 

Witam,

 

 

Zlej wszystko co masz w filtrze paliwa do pojemnika. Do tego celu służy plastykowe pokrętło u dołu tegoż filtra. Jak wyleci wszystko, odłącz przewód z filtra do pompy wtryskowej, pod ten uwolniony króciec podłóż jakiś pojemnik i przepompuj paliwo. Będziesz przelewał czyste paliwo ze zbiornika, więc pompuj aż będzie leciało bez powietrza, później odłóż z pojemnikiem niech postoi i jak nic w nim nie będzie to wlej z powrotem do zbiornika. Powinieneś dzięki temu idealnie odpowietrzyć cały filtr.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Trochę odkopię temat...

Jeżdżę ostatnio na już minimalnym poziomie paliwa, bo zastanawiać się zacząłem czy kontrolka rezerwy działa...

Jak znalazłem ten temat to zgłupiałem do reszty...

Czy ta kontrolka po prawej to jest od wody w filtrze czy od rezerwy? :)

bbc6e9d880acfcf0ebeefa1b12d03b26.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokleje sie do tematu ale zwiazanym z brakiem rekacji wskazniki paliwa.

wskaznik lezy na samym dole nawet nie drgnie. bez znaczenia czy zalany pod korek czy resztki.moze byc gdzies wiazka przerwana? tyczy sie benzyny 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...