Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Samochód nie rusza, mimo wrzuconego biegu


Gość andrzej18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc się przywitam. Jestem Andrzej, lat mam mało, bo 18 :)

Dzisiaj po szkole miałem zamiar normalnie wrócić do domu.

Wsiadłem do auta, zapalił elegancko, wrzuciłem wsteczny, ruszam i... jednak nie ruszam. Stoi w miejscu. Nie zgasł, nie szarpał, nic mu się nie działo. Po prostu zachowywał się tak, jakbym gazował bez wrzuconego biegu. Bieg pierwszy i drugi tak samo- zero reakcji. Czy ktoś orientuje się czego to wina? (kumpel który mnie holował twierdził, że coś ze skrzynią biegów).

Ja się totalnie nie znam na samochodach (a na pewno nie na ich budowie i usterkach :)), więc liczę że ktoś mnie oświeci.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegi normalnie wchodzą to w pierwszej kolejności sprawdź półosie i przeguby czy całe .

Jak będą ok to skrzynia poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą.

jak u mnie półoś poszła to tak samo to wyglądało, tylko potem przy holowaniu pukanie było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w primerach często leci półoś prawa pod tulejką wyważającą , poszukaj na wyszukiwarce napewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w primerach często leci półoś prawa pod tulejką wyważającą , poszukaj na wyszukiwarce napewno znajdziesz

 

ale wtedy było by słychać jak wali i zawsze troszkę można bybyło ruszyć do przodu a tu wygląda jakby biegu nie wbijało, może coś z wybierakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko co mówicie to dla mnie czarna magia, zorientuję się może szukając po tematach.

Co do stukania, to przy holowaniu, raz na jakiś czas rzeczywiście coś stuknęło albo chrobotnęło z przodu auta, ale sądziłem że to elementy podwozia wydają takie dźwięki przez ciągnięcie.

Ojciec kolegi sugerował że to może być przegub (cokolwiek to jest).

A może coś ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak puka podczas holowania to pewnie półoś do wymiany jak pisali wcześniej, wystarczy wejść pod auto i zobaczyć, na drugi raz napisz wszystko co się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien, bo puknęło z 2, może 3 razy podczas całej trasy (około 10 km).

Nie jestem do końca pewny jak to sprawdzić. Poczytałem na forum, ale tyle w tym aucie żelastwa że nie odróżniam jednego elementu od drugiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien, bo puknęło z 2, może 3 razy podczas całej trasy (około 10 km).

Nie jestem do końca pewny jak to sprawdzić. Poczytałem na forum, ale tyle w tym aucie żelastwa że nie odróżniam jednego elementu od drugiego :(

 

jak wejdziesz pod auto, to od koła do skrzyni idzie wałek, i zobacz czy czasem jeden z nich nie jest złąmany i nie wisi sobie luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wejdziesz pod auto, to od koła do skrzyni idzie wałek, i zobacz czy czasem jeden z nich nie jest złąmany i nie wisi sobie luźno

 

dobre! sam bym tego lepiej nie wytłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...