Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Nie jeździ na benzynie


Gość Neo09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nie jeździ i nie odpala na benzynie. Na gazie bez problemu. Ostatnio zauważyłem że jak się przełączy na benzynę przy 5500-6000 obr/min to ciągnie na benzynie dalej do odcięcia.

Nie jest to reguła ale czasem się zdarza że działa na benzynie na b. wysokich obrotach. Tak więc pompa paliwa i wtryski muszą być dobre, prawda? Sądzę że uszkodzona jest przepływka ale czy przez nią może nie odpalać na benzynie?

Edytowane przez Neo09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II generacji i b. dużo przejechane bez zaglądania.

 

to na początek odpal auto i zakręć gaz w butli aby się wypalił do końca i wtedy spróbuj zapalić na PB i powinno się udać, prawdopodobnie reduktor klęknął całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na początek odpal auto i zakręć gaz w butli aby się wypalił do końca i wtedy spróbuj zapalić na PB i powinno się udać, prawdopodobnie reduktor klęknął całkowicie

Ale co ma stan reduktora do jeżdżenia na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać pompkę paliwa jak

przekręcasz stacyjkę?

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma stan reduktora do jeżdżenia na benzynie?

 

to może małe wyjaśnienie,

 

jak jedziesz na LPG to wtedy masz podawany gaz jako paliwo do spalania i wtryskiwacze PB masz zamknięte i jeśli ukłąd paliwowy PB jest sprawny to do cylindra idzie tylko LPG

 

jak jedziesz na PB to wtedy masz podawane PB jako paliwo do spalania i instalacja (jaka by nie była ) nie podaje LPG do kolektora o ile układ paliwowy LPG jest sprawny.

 

o ile pierwsza wersja jest raczej w 100% do wykluczenia to już druga nie koniecznie, bo jeśli jedziesz na PB a układa LPG ma niesprawny reduktor (lub coś innego) i popuszcza sobie gaz do układu, to do cylindra trafia PB + LPG czyli nie tak jak powinno być

 

ale nie przejmuj się większość mechaników nie bierze tego pod uwagę i szuka nie tam gdzie trzeba

 

zrób tak jak pisałem wyżej aby wyeliminować podawanie LPG i PB podczas pracy na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę i napiszę.

 

 

Nie wiem nigdy nie zwracałem uwagi. Jaki dźwięk ona wydaje? Cyka, puka?

takie uuuuu prze 1-2 sekundy słychać z pod tylnej kanapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie uuuuu prze 1-2 sekundy słychać z pod tylnej kanapy :)

Mam taki sam problem. Pompę słuchać, gaz zakręciłem a auto nie odpala na benzynie. P10 GT 96"

Co może być przyczyną? Silnik kręci, tak jak by coś paliwo odcinało. Na gazie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Pompę słuchać, gaz zakręciłem a auto nie odpala na benzynie. P10 GT 96"

Co może być przyczyną? Silnik kręci, tak jak by coś paliwo odcinało. Na gazie spokój

ja bym wyjął pompkę na wierzch i zobaczył czy syfu nie ma... diagnostyki nie robiłeś spinaczem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem najpierw było 55 czyli brak błędów a później jak odłączyłem zupełnie przepływomierz to wyskoczył błąd 34 Czujnik spalania stukowego.

Ostatnio udało mi się odpalić auto na gazie i przełączyć na benzynę i chodził ale barrrdzo nie równo i nie wkręcał się powyżej 2500 obr/min.

Może wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...