Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Dymi na siwo, bierze olej, dużo pali.


Gość piorko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem, jak w tytule wątku, jak się przydusi dymi na siwo jak z komina, bierze olej, pali minimum 15l na sto, metaliczny stuk w silniku (rozrząd na wykończeniu),

chwila prawdy: "co się zjebało" ? auto na gaźniku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zdycha.... Uszczelniacze zaworów, pierścienie, rozrząd, itd itp....Podejrzewam, że regulacja gaźnika wiele nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz wiedziec kiedy jest do wymiany rozrzad.Slyszysz ze ktoras rolka piszczy i czy sprawdziles pasek czy go nie bierze.?>Te metaliczne stuki to ja obstawiam popychacze zaworowe. Sluza one do kasowania luzu zaworowego. Jesli to popychacze to te stuki dochodza z okolic pokrywy zaworowej. Bedzie to wyrazne i metaliczne stukanie tak jak w przypadku duzych luzow zaworowych )kiedys w samochodach i ciagnikach ustawialo sie luzy szczelinomierzem)Halasuja najpierw krotko po uruchomieniu silnika a potem juz caly czas. Jesli tem halas zanika jak masz obroty wyzsze to moze to byc male cisnienie w ukladzie smarowania. Bardzo wane jest w tym przypadku aby zastosowany olej byl wlasciwy i zeby byla wymiana na czas. Najprawdopodobniej szklanki do wymiany.Teraz bierze olej . Moga to byc tak jak pisali koledzy(jesli nie ma wyciekow) uszczelniacze zaworow albo przyszedl czas na pierscienie. Ale zeby byc pewnym co jest trzeba pomierzyc cisnienie sprezania i ewentualnie proba olejowa. Mam nadzieje ze wiesz co to jest proba olejowa. Duze spalanie to tez moze byc cos z gaznikiem ,lapie lewe powietrze , nieszczelne lub popekane przewody i przede wszyskim zapchany juz filtr powietrza . Cholera znowu sie rozpisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...