Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10]Gorący silnik, gotująca woda


Gość tomekprimerap10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dwa wentylatory

Dokladniej to przeczytalem - plyn zalewal to chyba nie zapowietrzyl drugi raz

jesli caly uklad jest goracy poza chlodnica to mozna zakladac ze pompa jest ok a chlodnica do wymiany

Edytowane przez Friday71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekprimerap10

Wszedzie pisza ze maja byc 2 wentylatory. Masz zapowietrzony uklad z tego co opisujesz. Po pierwsze uklad sie odpowietrza na postoju bo silnik sie wtedy szybciej nagrzewa niz w czasie jazdy. Pisales ze kiedys wlaczyl sie ten wentylator. Kiedy Ci sie wlaczyl?. Przed wymiana plynu czy po wymianie.Ale chyba przed wymiana .Pisales rowniez ze przed wymiana wody na plyn miales chlodnice i weze gorace? Tak? Powiedz mi jeszcze czy jak jezdziles i wlaczyles ogrzewanie to bylo cieplo w aucie? To wyglada na zapowietrzenie ukladu.Pompa jeszcze nie przepchala plynu calkowicie. Po wymianie plynu na nowy uklad sie nie odpowietrzy dopoki sie nie wlaczy wentylator. Musi sie wentylator wlaczyc.Jeszcze raz Ci pisze . Teraz ogrzewanie i temperatura na maksa. Silnik na postju i zagrzewa sie dotad dopoki sie nie wlaczy wentylator. Pisalem Ci kiedys ze u Ciebie jest termowylacznik dwustopniowy dlatego ze jakby nie zadzialal pierwszy stopien (temp wlaczenia 1 wentylatora 90stoni ) to wtedy wlacza sie drugi wentylator ale juz temperatura jego wlaczenia to 105stopni .Czyli wejdzie Ci na czerwone pole. Prosze pamietaj jeszcze o jednym .Temperatura wrzenia wody to 100 stopni a plynu chlodzacego powyzej 106 stopni. Dlatego drugi wentylator wlacza sie w temp 105stopni. Gdzies czytalem na forum ze gosciu w nissanie zaadoptowal wentylator z poloneza. Pisal ze bylo troche przerobki i jest na lozysku tocznym a nie tulejce. WEdlug niego jest to lepsze rozwiazanie. Jak mu dasz to na maksa i bedziesz go grzal to zobacz czy jest cieplo w samochodzie. Jesli nie to juz jest inny temat. Podaj emalia to ci wysle na temat naprawy tego nissana . Czesc.

Wlaczyl mi sie po wymianie plynu, po przejechaniu 25km na wysokich obrotach ale chodzil tylko z 5sekund gdy wylaczyelm silnik, jak wlacze ogrzewanie to jest bardzo cieplo w aucie i temperatura spada, jak mam wlaczone caly czas grzanie to wogole sie wskazowka nie dochodzi do czerwonego pola a tylko stoi w poziomie, a i zauwazylem ze jak temperatura jest wysoka to gdy wlacze grzanie oczywiscie podczas jazdy to nic sie nie dzieje z wskazowka ale gdy dam na luz to wskazowka bardzo szybko spada w doł. Dzis zaobserwowalem ze chlodnica jest rowniez goraca po prawej stronie tam gdzie waz dochodzi od dolu a po lewej stronie tam gdzie jest korek i waz gorny jest zimna na srodku ale w promieniu 5 cm od weza jest goraca i na samej goorze rowniez ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwuj nowa chlodnice :)

Bo z tego co piszesz to poza nia wszystko gra. Czy masz jeszcze jakies watpliwosci ?

Edytowane przez Friday71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku. Nastepna nowa wiadomosc. Otoz napisales dzisiaj ze jak wrzucisz na luz to spada szybko temperatura. We wczesniejszym poscie napisalem Ci ze masz sprawdzic termostat. Nie mozesz wierzyc na slowo ze ktos sprawdzil termostat i jest dobry. Pewnie zagrzal wode i jak byla goraca to termostat sie otworzyl i jest Ok. Chodzi o to w jakiej temperaturze sie otworzyl? Czym mierzyl?Czy otworzyl sie calkowicie .Ja kupilem sobie w markecie taki termometr do mierzenia temperatury miesa (jest do 120stopni) i nim mierzylem temperature plynu chlodzacego jak sprawdzalem opor na czujiku temperatury silnika. To ze spada temperatura szybko gdy dajesz na luz to wlasnie bedzie uwalony termostat. Wczesniej tego nie napisales .Ale to tez moja wina bo sie moglem tego domyslec. Kup nowy termostat i powinno byc wszystko dobrze. Jak go wymienisz to wiesz dalej jak postepowac. Na postoju , ogrzewanie i temp. na maxa i do wlaczenia wentylatora. Pisales ze Ci sie wlaczyl.Zostaw go niech sie wentylator wlaczy drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tomekprimerap10

Dziękuje bardzo za pomoc, naprawde troche juz wiem na ten temat oczywiscie dzieki wam. Jeszcze raz sczerze dziekuje a w szczególności panu Krzysztofowi który poświecił mi wiele swojego wolnego czasu by mi pomóc, i naprawde mu sie to udało;) a powód grzania wody był taki: Wąż (zaznaczylem go na zdjeciu bo wogole nie wiem jak to sie nazywa) był zagięty, no i dlatego wode przystawiało, wiec założyłem węża który miał kolanko i wszystko gra, pan Krzysztof pisał mi zebym dokładnie sprawdził węże ale ja oxzywiście tylko rzuciłem okiem na nie i uznałem że wszystko jest wporzadku ale oczywiscie tak nie bylo, to był moj błąd, ale czasem tak niestety bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...