Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Czujnik ABS - przyczyna może być pod maską?


Gość fox700912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zwykły problem z nawalającym czujnikiem ABS, przedni lewy.

 

Jednak pomyślałem zapytać Was przed wymianą, bo może nawala nie sam czujnik?

 

Więc zauważyłem dziwne objawy, .... lampka ABS zapala się zawsze jak odpalam auto po dłuższym postoju.

Jednak, gdy przejadę trochę i silnik nabierze temperatury, ....zatrzymuję się... gaszę silnik i ponownie odpalam, to wtedy jadę z działającym ABSem.

 

Przypuszczam, że może przyczyna w takim razie jest gdzieś na kablu, który biegnie pod maską do złączki.

Gorące powietrze wygania wilgoć, tak sobie to tłumaczę.

 

Próbowałem suszyć kabel i złącza nagrzewnicą i nic.

 

Czy coś możecie poradzić?

Może ktoś ma na zbyciu taki czujnik, nigdzie nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie diagnostykę według opiski w kodach dla TD i posprawdzaj przewody obok samego czujnika. Jak trzeba to przelutuj tam i powinieneś mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie diagnostykę według opiski w kodach dla TD i posprawdzaj przewody obok samego czujnika. Jak trzeba to przelutuj tam i powinieneś mieć spokój.

 

Byłem jakiś czas temu na diagnostyce i stwierdzili, że przedni lewy.

 

Czy przelutować tzn. przy kostce pod maską?

Sprawdzenie przewodów przy czujniku, tzn. wyczyścić?

Czy powinienem wiedzieć jaki nr błędu wyślwietlił sie podczas diagnostyki?

Gdzie znaleźć tą opiskę z kodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie tematy do diesla masz w FAQ dla CD20T http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60477-p11-i-p11144-faq-silnik-cd20t-diesel/ a same kody http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bedow/ Tematów o czujniku abs jest tak wiele na forum że wystarczy tylko poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...