Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiające jest to, że gdy serwis zalewa nam swój olej z beczki to zawsze na fakturze pisze, że zużyto 4,3 litra.

To jest właśnie polityka serwisu, na czymś muszą zarabiać... :)) i zawsze mogą powiedzieć że był stan MIN a tera jest MAX

Mi kiedyś podczas wymiany rozrządu w SIENIE na fakturze miałem 0,5L oleju, na pytanie dlaczego powiedzieli że było mało i nie mogli sobie pozwolić wypuścić samochodu z tamkim poziomem, a ja wiem że było OK, bo pilnuję tego jak oka w głowie, ale przecież nie będę krzyczał i kazał spuszczać, olej z faktury pewnie wylądował na jakiejś aukcji internetowej hihihihihihi

BTW:

Ja też jestem po pierwszym przeglądzie:

 

1. Olej 5W30 4,3L na fakturze - 215zł (na bagnecie MAX)

2. Filtr oleju - 42zł

3. Płyn do spryskiwacza 3L - 20zł (chyba najdroższy)

4. Uszczelka korka spustowego - 6zł

5. Materiały pomocnicze ???? - 12zł

6. 0,9 roboczogodziny - 200zł

RAZEM na fakturze 495zł do zapłaty + samochodzik umyty + usunięte zgłoszone 3 usterki (duperele).

 

Ja tam jestem zadowolony.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszcie się, że nie mieliście jak ja kiedyś w Oplu, wchodziło dajmy na to 4,5 litra na suchy, a na fakturze 5,5 albo 6 litrów

 

bawią mnie te materiały pomocnicze - zmywacz uniwersalny i policzą za takie g 12zł... albo mazną smarem

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszcie się, że nie mieliście jak ja kiedyś w Oplu, wchodziło dajmy na to 4,5 litra na suchy, a na fakturze 5,5 albo 6 litrów

 

bawią mnie te materiały pomocnicze - zmywacz uniwersalny i policzą za takie g 12zł... albo mazną smarem

 

Ja przy Qashqaiu za pierwszym razem mialem wiecej oleju na fakturze niz wchodzi na maxa do mojego silnika.. I nie byl wcale zalany pod korek ale troche powyzej min... Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie VW kolega poprosił o dodatkowy litr oleju na zapas. Oczywiście włożyli ładnie do bagażnika a na fakturze cena butelkowanego była zauważalnie niższa niż lanego z beczki. :| Miał żal, że nie wlali wszystkiego z buteleczek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem po pierwszym przeglądzie w Yama Motors Toruń. 469 zł. Przegląd trwał 75 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 benzyna,

Zrobiłem przegląd po 1 roku w Yama k.Bydgoszczy,

zapłaciłem ok.260zł brutto,

olej kupiłem sam - Shell Hellix Ultra Extra 5W30 w www.strefakierowcy.p (109zł + 15zł przesyłka) - 1 baniak 4L wystarczył,

klimę zrobię sobie sam (filtr Filtron K1255 kupiłem za 50zł, jeszcze jakiś odgrzybiacz muszę dokupić) - w serwisie mi oferowali serwis klimy za 140zł, ale ponieważ już miałem filtr kupiony, ponadto już się nauczyłem jak się wymienia filtr, więc podziękowałem.

Podsumowując: łączne moje koszty to ok 430zł, a jeszcze muszę dokupić odgrzybiacz i zrobić klimę, zatem chyba się mi nie opłaciło,

bo gdybym zlecił całość w serwisie, to niewiele drożej by wyszło, a sporo czasu straciłem studiując wyższość oleju 5W30 nad 10W40 (który leje serwis Yama) i na odwrót.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość templar83

Hejka, dzisiaj wlasnie tez zrobilem przeglad pierwszy w PRO Motor w Gdansku

 

1,6 benzyna, przejechane 21tys km

olej kupilem wlasny Shell Hellix Ultra Extra 5w30 - 209,99 (kupowalem w Auchon bo bylo napisane ze przy zakupie oleju w Auchon wymiana oleju gratis...i pozniej na fakturze byl uwzgledniony rabat 25%)

 

dane z faktury

Uszczelka korka spustowego oleju 5,60

Filtr oleju 42,67

Filtr przeciwpylkowy 109,48

Spinka 9,99

Przeglad J10 HR16 Rabat 25% - 299

Poprawa mocowania orurowania (to ktos chcial mi ukrasc chyba ororowanie narozne ale mu sie nie udalo i trzeba bylo poprostu przymocowac na nowo - wykonane bez zadnych problemow) - 39,30

Normalia 23,70

 

Sumarycznie z moim olejem wyszlo 736,82

 

Lączny czas to mniej wiecej 2 godziny.

 

Polecam bo mila obsluga, nie robili problemu z dodatkowa czynnoscią jaka byla poprawa tego orurowania i cena chyba naprawde nie najgorsza. Auto oczywiscie umyte z zewnatrz.

 

Zapytalem sie o przeglad drugi to Pan mi udzieli info ze bedzie troszke drozszy bo wymiana plynow jakis tam dodatkowych jest ale ponizej 1000zl powinno sie spokojnie zamknac, wiec te ceny co wczesniej byly podawane 1200-1500 to naprawde drozyzna.

Edytowane przez templar83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenny post jak dla mnie bo rozważam Promotora na 1 przegląd, ale wcześniej naczytałem się sporo negatywów

 

w dodatku 3/4 3miasta jeździ raczej do KMJ, a tam przegląd wychodzi sporo drożej, dziwne

 

zastanawiam się czy nie podjechać do Yama

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość templar83

ja kupowalem w Yama swojego w KMJ chcieli mnie oszukac (niby nie bylo promocji na orurowanie i musialbym kupowac wszystko oddzielnie, czyli jakies 3,6tys w Yama chyba jakies 2tys (nie jestem pewien bo to bylo rok temu) na pdf jaki wyslalem w KMJ z ich strony gdzie jest ta promocja powiedzili ze to dotyczy nowych innych modeli....(nie wiem data waznosci byla do maja chyba 2011 wiec QQ kupiony w grudniu 2010 (odbior marzec 2011) powinienen byc tym modelm, ale KMJ sie klociolo ze nie,,,u Yamy nie bylo tego problemu...co do serwisu to nie wiem, ale jak sa tacy sami jak sprzedawcy to powinno byc dobrze. Tylko musisz wziasc pod uwage benzyne do Osielska plus autostrada.

 

aha...ja w Promotor bylem wczesniej i pan podal mi cene cos kolo 850zl (mniej zaplacilem bo pewnie troche olej tanszy (chociaz post wyzej ktos kupil 4l za 115zl chyba, ja 4l+1l gratis za 209) potem zadzwonilem umowilem sie na konkretna godzine, wiec z tym tez zadnego problemu nie bylo.

Edytowane przez templar83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, a jaką Koledzy mają pewność, że pan w ASO wlał dokładnie ten olej, który my daliśmy w butelce? W Wawie podczas przeglądu można pobawić się w internecie, wypić kawę i popatrzeć na miłe panie. Samochód zobaczymy jak już wyjedzie po przeglądzie. Wiem, kwestia zaufania. Ufam temu panu, który zapisuje mi rodzaj oleju, specjalne płyny do wypłukiwania i inne moje życzenia, ale autko robi np. uczeń i to od niego zależy co i jak zrobi:) PS każdy olej ma żółty jasny i ładny kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, a jaką Koledzy mają pewność, że pan w ASO wlał dokładnie ten olej, który my daliśmy w butelce? W Wawie podczas przeglądu można pobawić się w internecie, wypić kawę i popatrzeć na miłe panie. Samochód zobaczymy jak już wyjedzie po przeglądzie. Wiem, kwestia zaufania. Ufam temu panu, który zapisuje mi rodzaj oleju, specjalne płyny do wypłukiwania i inne moje życzenia, ale autko robi np. uczeń i to od niego zależy co i jak zrobi:) PS każdy olej ma żółty jasny i ładny kolor :)

 

Absolutnie żadną. Pewność masz jak sobie sam spuścisz i zalejesz.

Aczkolwiek jeśli Ci coś zostawią z przywiezionego przez Ciebie oleju w butelce to żeby Ci wlać coś innego i oszukać, musieliby odrazu wlać gdzieś przywieziony olej, więc musieliby pomyśleć i tym samym prawdopodobieństwo mniejsze

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, a jaką Koledzy mają pewność, że pan w ASO wlał dokładnie ten olej, który my daliśmy w butelce? W Wawie podczas przeglądu można pobawić się w internecie, wypić kawę i popatrzeć na miłe panie. Samochód zobaczymy jak już wyjedzie po przeglądzie. Wiem, kwestia zaufania. Ufam temu panu, który zapisuje mi rodzaj oleju, specjalne płyny do wypłukiwania i inne moje życzenia, ale autko robi np. uczeń i to od niego zależy co i jak zrobi:) PS każdy olej ma żółty jasny i ładny kolor :)

 

W serwisie Jaworski-Gajewski na Żoliborzu z poczekalni na piętrze jest okno z którego widać halę napraw. :)

Niestety są tam tylko 3 krzesełka a wyglądać można tylko z jednego :(

No i już dwa razy "zapomnieli" mi oddać resztkę oleju. Prawdę mówiąc to nawet nie pomyślałem, że mogli wlać coś innego i stąd to "zapomnienie". :angry:

Chyba następnym razem wybiorę się do Płońska, ode mnie to praktycznie ta sama odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jast okno i widać stanowisko wymiany oleju(po lewej stronie),a na sugestię że zapomnieli o reszcie oleju,pan się usmiechnął i podniósł wykładzinę,a pod nią, w kole zapasowym leżała butelka z pozostałym olejem.Strasznie głupio mi się zrobiło,ale w życiu by mi nie przyszło do głowy tam jej szukać..

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym przeglądzie w KMJ Kaszubowscy w Gdańsku (przebieg 13 tyś. km): wymiana oleju, filtra, uszczelki pod korkiem spustowym, przegląd nadwozia, wyregulowanie klapy bagażnika (hałasowała na wybojach). Koszt 830 zł brutto (a zapowiadali, że wyjdzie ok. 1.000 zł). Obsługa na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad Mobil Rybnik pierwszy przegląd 1.6 [przebieg 8000 tys.] Olej i filtry zakupiłem sklep inter cars. Serwis koszt samej wymiany podbicie gwarancji 141.00 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł albo rade co zrobić jak serwis wlał idealnie tyle oleju ile jest napisane w tabeli i teraz poziom mam na maksimum ? Nie wiem czy olać sprawę czy się tym przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Paweł - paba dobrze mówi, lepiej na max - niż na min. Nie będziesz musiał dolewać, chociaż ja do 1° przeglądu nie musiałem dolewać ani grama - oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

Właśnie wróciłem od Promotora w Gdańsku. Cena w porównaniu do KMJ bardzo atrakcyjna.

 

olej Motul Eco-Clean c2 5w30 5 litrów - 185zł

filtr pyłkowy Knecht - 39zł

robocizna+normalia - 270zł

podkładka - 5zł

filtr oleju Nissan - 40zł

 

razem 539zł

 

kulturalnie, wymyty na zewnątrz i w środku, polecam!

nawet grzecznie spytali czy ramki mogą zmienić :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Właśnie wróciłem od Promotora w Gdańsku. Cena w porównaniu do KMJ bardzo atrakcyjna.

 

olej Motul Eco-Clean c2 5w30 5 litrów - 185zł

filtr pyłkowy Knecht - 39zł

robocizna+normalia - 270zł

podkładka - 5zł

filtr oleju Nissan - 40zł

 

razem 539zł

 

kulturalnie, wymyty na zewnątrz i w środku, polecam!

nawet grzecznie spytali czy ramki mogą zmienić :)

Zapomniałeś zaznaczyć że olej i filtr knecht był twój.Stąd ta dobra cena.P.s.Wiem że kto uważnie czyta forum to sam do tego dojdzie,ale nie wszysty tak robią. :devil: Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś zaznaczyć że olej i filtr knecht był twój.Stąd ta dobra cena.P.s.Wiem że kto uważnie czyta forum to sam do tego dojdzie,ale nie wszysty tak robią. :devil:

 

tak, filtr pyłkowy był mój i olej też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Don Kroko

Gdańsk Kaszubowscy:

dCi 2.0 DPF , pojechałem z własnym olejem MOTUL Specific 0720

cena za pierwszy przegląd 625 zł.

 

P.S.

do ProMotora pojechałem jakieś 3 tyg. z zamiarem montażu własnych żarówek przednich lamp (H7) - usłyszałem cenę 60 zł !!! (w KMJ - 25 zł).

W efekcie wymieniłem sam jak już ogarnąłem co i jak, dziś już po ranach na palcach nie ma śladu :)

Edytowane przez DonKroko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pierwszy przegląd QQ 1.5dCI w Łodzi - Przyguccy InterCAR

Filtr oleju - 46 PLN

Filtr przeciwpyłowy - 110 PLN

Olej Castrol 5W-30 - 102 PLN za litr

Robocizna - 397 PLN

 

Sprawdzam jeszcze w BILEX bo istnieje taka możliwość że zrobią przegląd w łodzi na pzpierach z BILEX Częstocowa.(dzwoniłem do Częstochowy cały koszt to 650 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cena za Castrol? Najdroższy Castrol SLX można kupić za mniej niż połowa tej ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...