Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bardito

Witam wszystkich. Ja mam dla was taką odpowiedź, sam jestem teraz przed pierwszym przeglądem i chyba zdecyduje się na takie oto wyjście.

http://superauto24.se.pl/auto-porady/czy-przeglad-gwarancyjny-trzeba-robic-w-aso-nie-ni_52490.html

A tak przy okazji jaki olej jest lany do QQ 1.6 benzyna oraz czy wymiana filta kabiniowego-przeciwpyłkowego jest skomplikowana jeżeli nie to jak to przeprowadzić we własnym zakresie. Pozdrawiam

 

I jeszcze ten art.

http://www.expert-roczniak.pl/aktualnosci/sewis-samochodow-na-gwarancji-bez-utraty-gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny filtr kabinowy (węglowy 49zl na allegro) + własny olej Shell 110pln.

Cena pierwszego przeglądu przy 22tys. 253.58 PLN (QQ 1.6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny filtr kabinowy (węglowy 49zl na allegro) + własny olej Shell 110pln.

Cena pierwszego przeglądu przy 22tys. 253.58 PLN (QQ 1.6)

 

Możesz napisać gdzie robiłeś ten przegląd. Chętnie tam zawitam :rolleyes:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać gdzie robiłeś ten przegląd. Chętnie tam zawitam :rolleyes:

 

rzuć okiem 3 posty wyżej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem 3 posty wyżej :rolleyes:

 

Post czytałem wcześniej, ale nie zwracałem uwagi kto go pisał. Zapamiętałem tylko kwoty. W ostatnim napisałeś, że cena 1 przeglądu 253,58 a trzy posty wyżej 670 PLN. To w końcu ile zapłaciłeś?

 

Update: Ten wpis w poście z ceną 670 to chyba cytat (który nie jest w ramce) od jeszcze kogoś innego, nieprawdaż? Teraz wszystko się zgadza.

 

 

 

Jeżeli Dąbrowscy w Zabrzu to super. Tam też kupowałem swojego QQ i na przegląd też mam zamiar tam pojechać.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardito

Jestem własnie od wczoraj po pierwszym przegladzie po przejechaniu 14.700 km

-wymiana oleju i filtra

-wymiana filtra kabinowego

-diagnostyka zawieszenia i układu kierowniczego z wydrukami

-sprawdzenie wszystkich płynów

cena 254 zł- przegląd wbity do książki gwarancyjnej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie od wczoraj po pierwszym przegladzie po przejechaniu 14.700 km

-wymiana oleju i filtra

-wymiana filtra kabinowego

-diagnostyka zawieszenia i układu kierowniczego z wydrukami

-sprawdzenie wszystkich płynów

cena 254 zł- przegląd wbity do książki gwarancyjnej. Pozdrawiam

 

ale materiały były chyba Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę przeglądu może mieć wpływ typ naszego QQ, a szczególnie napęd 4x4.

Niestety nie wszyscy podają czym dokładnie jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę przeglądu może mieć wpływ typ naszego QQ, a szczególnie napęd 4x4.

Niestety nie wszyscy podają czym dokładnie jeżdżą.

Dokładnie. No i tak jak kolega powyżej podał cenę, ale nie napisał czy przywiózł swój olej i filtr. Ale domyślam się, że chyba miał swoje materiały, bo wtedy tak tanio by nie było

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardito

Nic z tych rzeczy. Policzcie sobie ile kosztuje olej shel 5w40 filtr oleju i fitr kabinowy. Sprawdzenie zaiweszenia grosze, komputer też, sprawdzenie płynów. Normala zasada jest taka kupujesz w danym serwisie olej i filtr i wymiane masz gratis, filtr kabinowy około 55 zł, olej mi policzyli za tyle litrów ile weszło a nie za cały baniak 5l. A co ma być wiecej. Aha i nie 254 zł, jak pisałem tylko 284 zł, przepraszam za pomyłkę. A dodam jeszcze, że jeżdżę QQ rok 2010r 1.6 benzyna 115 KM, nie 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardito

Proszę przeczytać odnośnik do posta nr 53. Aby zachować gwarancję, przegląd można zrobić w serwisie nieautoryzowanym przy zastosowaniu części stosowanych przez śmiechu warty autoryzowany serwis, który bierze za wymianę oleju prawie 500 zł. W rozmowie nie tylko z właścicielem ale innymi którzy robią tam przeglądy gwarancyjne, ustaliłem wcześniej, że nie stracili gwarancji. Nie mówię tu o nissanie ale i o lepszej klasy samochodach. Tylko zasada jest taka stosowanie części, które stosuje serwis autoryzowany, mało tego serwis ma obowiązek udzielić informacji dla danego serwisu nieautoryzowanego jakich części używa w serwisowych wymianach. Tu nie oszczędzasz na częściach tylko na obsłudze. Także nie dajmy się oszukiwać i naciągać. Pozdrawiam. A przegląd gwarancyjny, który przeprowadziłem nie był zrobiony u jakiegoś pana Kazika tylko w poważnym serwisie, który obsługą i wyposażeniem przewyższa na pewno serwis Nissana w Zielonej Górze, a wiem to z opowiadań osób robiących tam przeglądy, którzy obenie biją się w piersi, że nie dokonali przeglądu u Rybińskiego. Także ja jestem po przeglądzie gwarancyjnym, czy się to komuś podoba czy nie. Jeszcze raz polecam odniośnik 53 i dwa artykuły umieszczone tam.

 

Wiem, że niektórych z was boli to, że zostawili kupę kasy w serisie autoryzowanym, ale te forum jest od tego by sobie pomagać. Także ci którzy już zrobili pierwszy przegląd ASO, zawsze dwa kolejne mogą zrobić gdzie indziej, nie mylić z byle jak i zostanie im kasa w kieszeni i gwarancji nie stracą. Aha jeszcze jedno podczas przeglądu musiałem okazać książkę gwarancyjną i przedstawić jakie czynności wchodzą w ten pierwszy przegląd, zrobione zostało tylko tyle, a może i aż tyle, ile mówi książka gwarancyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytać odnośnik do posta nr 53. Aby zachować gwarancję, przegląd można zrobić w serwisie nieautoryzowanym przy zastosowaniu części stosowanych przez śmiechu warty autoryzowany serwis, który bierze za wymianę oleju prawie 500 zł. W rozmowie nie tylko z właścicielem ale innymi którzy robią tam przeglądy gwarancyjne, ustaliłem wcześniej, że nie stracili gwarancji. Nie mówię tu o nissanie ale i o lepszej klasy samochodach. Tylko zasada jest taka stosowanie części, które stosuje serwis autoryzowany, mało tego serwis ma obowiązek udzielić informacji dla danego serwisu nieautoryzowanego jakich części używa w serwisowych wymianach. Tu nie oszczędzasz na częściach tylko na obsłudze. Także nie dajmy się oszukiwać i naciągać. Pozdrawiam. A przegląd gwarancyjny, który przeprowadziłem nie był zrobiony u jakiegoś pana Kazika tylko w poważnym serwisie, który obsługą i wyposażeniem przewyższa na pewno serwis Nissana w Zielonej Górze, a wiem to z opowiadań osób robiących tam przeglądy, którzy obenie biją się w piersi, że nie dokonali przeglądu u Rybińskiego. Także ja jestem po przeglądzie gwarancyjnym, czy się to komuś podoba czy nie. Jeszcze raz polecam odniośnik 53 i dwa artykuły umieszczone tam.

 

Wiem, że niektórych z was boli to, że zostawili kupę kasy w serisie autoryzowanym, ale te forum jest od tego by sobie pomagać. Także ci którzy już zrobili pierwszy przegląd ASO, zawsze dwa kolejne mogą zrobić gdzie indziej, nie mylić z byle jak i zostanie im kasa w kieszeni i gwarancji nie stracą. Aha jeszcze jedno podczas przeglądu musiałem okazać książkę gwarancyjną i przedstawić jakie czynności wchodzą w ten pierwszy przegląd, zrobione zostało tylko tyle, a może i aż tyle, ile mówi książka gwarancyjna.

Czytałem ten artykuł i dlatego napisałem, że nie masz gwarancji. Nie boli mnie to że "zostawili kupę kasy w serisie autoryzowanym" bo kupiłem auto w grudniu i jeszcze nie robiłem 1go przeglądu. Bardzo bym chciał żeby to co napisałeś było prawdą ale no właśnie w artykule jest napisane"Oczywiście przegląd samochodu wykonany w innym warsztacie musi być zgodny ze wszystkimi zaleceniami producenta w tym zakresie. Dotyczy to zarówno spełnienia wszystkich czynności, jakie obejmuje dany przegląd, jak i zastosowania odpowiednich części zamiennych. Jeśli coś zostanie zrobione nie tak, to z gwarancją producenta trzeba raczej już się pożegnać." ASO zawsze w przypadku jakichkolwiek problemów w przyszłości z autkiem powie, że przegląd był "nie tak" zrobiony. Ale podziwia za odwagę i trzymam kciuki. Może przetrzesz nowe szlaki. pozdrawiam Payne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma opla i mówił mi, że u niego wygląda to tak, że może zrobić przegląd poza ASO, ale na fakturze muszą być wyszczególnione wszystkie czynności wykonane przy przeglądzie. Gwarancja jest wtedy ważna, ale (na szczęście) nic mu się jeszcze nie zepsuło i nie mógł tego zweryfikować.

W oplu jest też tak, że po paru latach, gdy zostanie już tylko gwarancja na blachę, to można zrobić tylko przegląd karoserii, żeby ją podtrzymać. Taki przegląd jest dużo tańszy, a wszystkie inne czynności, jak wymiana oleju itp. można wykonać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszmoskal

Należy pamiętać ze jak przyjdzie co do czego to serwis i tak zrobi wszystko by przerzucić koszt na klienta - przykre polskie realia! W porządnym serwisie jak kupisz u nich żarówke to włożą ja za free ( oczywiście jak serwisują samochód) a w autoryzowanym zapłacisz tzw robociznę, nie wspominając że ta żarówka ma 150% marzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardito

Ja już nie wiem jak mam to napisać aby Pan z Zielonej Góry zrozumiał, że ja tą gwarancję nadal mam. Może tak idąc pana systemem myślenia powiem tak i trochę zacytuje "w moim QQ którego kupiłem w czercu zeszłego roku wykoanany został przegląd zgodny ze wszystkimi zaleceniami producenta w tym zakresie. Dotyczy to zarówno spełnienia wszystkich czynności, jakie obejmuje dany przegląd, jak i zastosowania odpowiednich części zamiennych. U mnie zostały wszystkie warunki zachowane- zastosowane zostały wszystkie części które wsadzili by mi w Nissanie ASO jak i wykonano czynności które by wykonali w ASO tyle że zapłaciłem 700 zł mniej. Proszę aby Pan już tego nie kwestionował. Ma pan obawy to pana sprawa, ja staram się tylko pomóc. Jeżeli ma Pan dużo pieniedzy, to ok proszę przepłacać.

Co do przecierania szlaków to ja nie jestem i nie czuje sie pionierem, bo jest to powszechnie stosowane w Europie, tylko my nadal dajemy się okradać i płacić 200-krotność danej czynności.

 

Dodam, że mam na rachunku wyszczególnione wszystkie przeprowadzone czynności nic więcej nic mniej, tylko tak jak mówi ksiązka gwarancyjna.

 

No to jak Pan dokładnie tak czytał to proszę zwrócić na jeszcze jeden fakt uwagę, to po stronie serwisu ASO leży udowodnienie, że dana czynność lub cześć zamontowana poza ASO spowodowała uszkodzenie samochodu. Skoro ja wyminiełem olej i dwa filtry, a padnie mi skrzynia biegów lub wachacz to jaki na to wpływ mają czynności, które wykonałem w serwisie nieautoryzowanym. No chyba, że ja się nie znam i z powodu wymiany oleju i filtru, może coś się stać np. z zawieszeniem, układem kierowniczym, klimatyzacją, wspomaganiem, systemem chłodzenia. A jaką ma Pan pewność, że przy uszkodzeniu skrzyni biegów lub sprzegła serwis nie bedzie panu próbował udowodnić, że to z powodu nieporawidłowej eksploatacji przez Pana doszło do awarii, a wtedy z Pana gwarancji nici nawet jak przeprowadzasz czynności w ASO. Zaznaczę, że gwarancja nie obowiązuje na wahacze, klocki, tarcze, to ja się pytam na co obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem jak mam to napisać aby Pan z Zielonej Góry zrozumiał, że ja tą gwarancję nadal mam. Może tak idąc pana systemem myślenia powiem tak i trochę zacytuje "w moim QQ którego kupiłem w czercu zeszłego roku wykoanany został przegląd zgodny ze wszystkimi zaleceniami producenta w tym zakresie. Dotyczy to zarówno spełnienia wszystkich czynności, jakie obejmuje dany przegląd, jak i zastosowania odpowiednich części zamiennych. U mnie zostały wszystkie warunki zachowane- zastosowane zostały wszystkie części które wsadzili by mi w Nissanie ASO jak i wykonano czynności które by wykonali w ASO tyle że zapłaciłem 700 zł mniej. Proszę aby Pan już tego nie kwestionował. Ma pan obawy to pana sprawa, ja staram się tylko pomóc. Jeżeli ma Pan dużo pieniedzy, to ok proszę przepłacać.

Co do przecierania szlaków to ja nie jestem i nie czuje sie pionierem, bo jest to powszechnie stosowane w Europie, tylko my nadal dajemy się okradać i płacić 200-krotność danej czynności.

 

Dodam, że mam na rachunku wyszczególnione wszystkie przeprowadzone czynności nic więcej nic mniej, tylko tak jak mówi ksiązka gwarancyjna.

Panie z Żar, proszę się nie napinać bo jak już pisałem podziwiam Pana za odwagę bo sam bałbym się zrobić taki krok na serwis poza ASO. Dlatego napisałem, że trzymam kciuki aby serwis w razie ewentualnej przyszłej awarii nie wypiął się na Pana i nie stwierdzi, że jednak robiąc serwis w ASO dało by się tej awarii uniknąć. A zdanie rzeczoznawcy z Nissana w razie jakichkolwiek wątpliwości będzie ZAWSZE na korzyść Nissana. Takie życie niestety. A co do przepłacania to chyba nikt nie lubi za dużo płacić dlatego już kombinuje żeby kupić na przegląd wszystkie części i oleje żeby zapłacić tylko za robociznę. Zielona Góra pozdrawia Żary. TYLKO FALUBAZ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę, że gwarancja nie obowiązuje na wahacze, klocki, tarcze, to ja się pytam na co obowiązuje.

Błąd,gwarancja jak najbardziej chroni wszystkie wymienione przez Ciebie części,nie obejmuje tylko normalnego zużycia eksploatacyjnego klocków i tarczy(chodź znam przykłady że i takowe zostawały uznawane za wadę fabryczną przy zbyt szybkim zużyciu,piskach,i.t.p.)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post czytałem wcześniej, ale nie zwracałem uwagi kto go pisał. Zapamiętałem tylko kwoty. W ostatnim napisałeś, że cena 1 przeglądu 253,58 a trzy posty wyżej 670 PLN. To w końcu ile zapłaciłeś?

 

Update: Ten wpis w poście z ceną 670 to chyba cytat (który nie jest w ramce) od jeszcze kogoś innego, nieprawdaż? Teraz wszystko się zgadza.

 

 

 

Jeżeli Dąbrowscy w Zabrzu to super. Tam też kupowałem swojego QQ i na przegląd też mam zamiar tam pojechać.

 

Wyjaśniając jeszcze raz. Posiadam QQ 1.6 Accenta z wyposażeniem I-way

Przegląd robiłem w ASO Nissana w Zabrzu "Dąbrowscy" tam też auto kupiłem.

Cena podana mi przez telefon to 670zl, bez własnych materiałów.

Na przegląd przywiozłem własny olej shell (bez filtra )oraz filtr kabinowy co znacząco obniżyło cenę. 253.58 PLN taki był końcowy koszt przeglądu w ASO.

Widać więc jaka jest marża na materiałach.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamosin

Witam,

 

Pierwszy przegląd Nissan Qashqai I-WAY 1,5dci (20126km) - dnia 21.04.2011 w Yama Toruń

 

Olej własny 5W30 Castrol Edge - 5 litrów wlazło

 

Spisane z faktury:

Filtr oleju - 46,73pln

Materiały pomocnicze - 15,99pln

Sam przegląd - 184,5pln

Filtr przeciwpyłkowy - 136,57pln

Korek wlewu zbiornika spryskiwacza - 18,55pln

Podkładka uszczelniająca - 8,08pln

 

W sumie - 428,87pln brutto

 

Testy:

- akumulator,

- ogólny przegląd wg. rozpiski - 34pozycji,

- test zawieszenia,

- DTC (podłączenie pod kompa),

 

Dziwi mnie tylko, że filtr powietrza jest wymieniany po 60tyś. - sprawdzałem jest zasyfiały

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy przegląd Nissan Qashqai I-WAY 1,5dci (20126km) - dnia 21.04.2011 w Yama Toruń

 

Olej własny 5W30 Castrol Edge - 5 litrów wlazło

 

Dziwi mnie tylko, że filtr powietrza jest wymieniany po 60tyś. - sprawdzałem jest zasyfiały

 

Pozdrawiam,

Adam

Oleju wchodzi na maxa do k9k 4,4l wiec powinni Ci 0,5 l oddać(ja myślałem że nie oddali ,a sprytny mechanior włozył butelkę z resztą oleju pod wykładzinę bagażnika)

Filtr należy wymieniać częściej jeżeli warunki użytkowania są trudne(ja tam wymieniam raz w roku-jazda miejska)koszt niewielki(zamiennik).

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie - 428,87pln brutto

 

No to by się potwierdziło, bo podczas zamawiania QQ w YAMA Osielsko na pytanie ile kosztuje I przegląd - odpowiedź padła ~~600zł.

Ale żeby ten korek od zbiorniczka spryskiwaczy tyle kosztował :|:o To już teraz znam przyczynę takiego rozwiązania "z mocowaniem".

U żonki w megance zamiast korka idealnie spisuje się wycięty kawałek zużytej dziecięcej gąbki z pod prysznica. :whistle:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...